*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (127)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani Monicus ,Ramo si Nature !
Sa fiti sanatoase alaturi de puii vostri !

Sper sa pot intra mai des , de cand am inceput munca nu prea mai e timp.
Pup toata gasca de mamici si pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Ramo si Monicus! Sa va dea Dumnezeu sanatate si multe impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Va multumesc dragele mele mamici Amalia, Olivia26, oceanborn, Otiliav, criss703 pentru gandurile de bine.
A fost o zi foarte frumoasa si la propriu si la figurat. Tati si Ana mi-au cantat La multi ani.. asa de frumos a fost.. ca voi tine minte.

fluturasha23am vazut o printesa nazdravana... ceii place sa sara si ei..
Multumesc pentru cartile recomandate. Sunt si eu in cautare prin librariile din Bucuresti.

Amalia ce mai faceti voi? Cum se mai simte cozanacelul si cum te mai simiti tu?

Olivia26 ce mai fac puiutzii tai? Cresc... dar vrem sa mai vedem poze cu minunile tale. Pupici dulci..

Otiliav pupam dulce minunile tale.. mai vrem poze cu printesele tale.. asa de mult imi place sa le vad pe toate trei... mie foarte drag.

criss703 ce mai face printesa ta? Ne-ai lipsit? Multumim frumos de pupici.. intr-adevar si eu sunt pe fuga.. si mai apuc ori intr-o pauza la servici ori acasa sa mai scriu.. si eu as vrea sa am mai mult timp.. si te cred ca timpul fuge atat de repede ca nu apuci sa ne mai scrii.. abia aspet sa ne mai scrii ce mai faceti si poate ne mai o arati pe minunea ta.

oceanborn ce mai face puiutzul? Ce nazdravenii mai face? Pupam cozonacel dulce.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ramo, Monicus, Nature!
multumesc pt cuvinte...
Malinas, asa cum ai zis tu aveam noi programul la inceput, si desi eram 2 adulti cu 2 copii, tot n-a functionat, ca A. vroia sa sara din cada sa-l spele ea pe bebe cedam psihic, iesea cu urlete din partea ei, eu incercam sa raman calma, sa o las sa-si faca damblaua, si ajungeam sa dormim la 23-23.30, baia fiind la 21.
Otilia, mereu ma gandesc cum te descurci tu cu 3...azi am aflat ca noua vecina are 3 copii, 2 baieti de 5, 2,5 ani si o fetita de 6 luni. maine dc rusim sa conversam, o intreb secretul
A. e racita, asa ca n-a mai mers la gradi. a racit ca a fost cu tati la bazin.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos mamica draga...
Am vazut poze f frumoase.. o familie tare frumoasa... Mai aveti doi copii minunati. Ce frumoas va sta in formatie completa. Sanatate multa cozanacicai.
Pupici

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Ramo, Monicus, Nature!
multumesc pt cuvinte...
Malinas, asa cum ai zis tu aveam noi programul la inceput, si desi eram 2 adulti cu 2 copii, tot n-a functionat, ca A. vroia sa sara din cada sa-l spele ea pe bebe cedam psihic, iesea cu urlete din partea ei, eu incercam sa raman calma, sa o las sa-si faca damblaua, si ajungeam sa dormim la 23-23.30, baia fiind la 21.
Otilia, mereu ma gandesc cum te descurci tu cu 3...azi am aflat ca noua vecina are 3 copii, 2 baieti de 5, 2,5 ani si o fetita de 6 luni. maine dc rusim sa conversam, o intreb secretul
A. e racita, asa ca n-a mai mers la gradi. a racit ca a fost cu tati la bazin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Monicus, Nature, Ramo

Malinas multu de sfat, dar nu merge. Eduard nu sede unde'l pui neam. E toata ziua calare pe bb si tr sa fac cumva sa le fac baie separat. Altfel iese din cada incepe sa-si aduca jucariile sa le bage in cadita lui bb, incearca sa-l spele pe fata, pe picioare etc. Asta nu ar fi o problema ca fiind si eu acolo pot sa-l dirijez cum si ce sa faca. Problema e cand ies si il usuc, masez, imbrac pe bb. Ca vrea sa-l pupe, se urca in pat si tropaie in jurul lui, isi aduce masinute etc, ca sa nu mai zic de fondul sonor care numai relaxant pt bb nu-i. Cand il pun la san la fel.... Incat bietul Alex se sperie si incepe sa planga la un moment dat.

hm...sa te tunda asa cum vrea ea, tam nisam...ca asa credea ea ca-ti sta mai bine....si fara sa te avertizeze . Bai da' asta da tupeu!!!! Eu zic ca nu-i prea tarziu sa te duci sa-i faci scandal, sa-i zici ca esti complet nefericita cu noul look.

Otilia chiar asa...ma tot gandesc cum s-o fi zgariat Ana de s-a ales cu cicatrice permanenta. Noi ne alegem o masa langa locul de joaca si-l supraveghem, daca tr sa mergem sa-l ajutam il las pe bb in scoica sau portbebe. E cuminte de cele mai multe ori, se uita cu niste ochi mari la ce-i acolo. In cursul saptamanii e liber, cativa copii.

Fluturasha citesc fara sa suflu "Cand apare copilul" e o carte care mi-a schimbat total unele puncte de vedere. Iti multumesc, probabil ca nu as fi citit-o daca nu-mi atrageai atentia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Monicus, Ramo, Nature! Sa fiti sanatoase, fericite si iubite!

Brave, tare frumoase pozele, mai ales cele in care Arianna ii numara si pupa degetele fratiorului. Ati rezolvat cu constipatia? La noi e aleatoare situatia, cand mai bine, cand mai putin bine.
Malinas, te inteleg, si eu am patit-o si nu o data. Parca e un facut, merg la o coafeza si-mi place, a doua oara trebuie sa dea cu bata in balta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

La multi ani Monicus ,Ramo!!! Sa fiti sanatoase, iubite si sa va bucurati de cei dragi!!!

Corina, am admirat niste copii minunati si niste parinti fericiti, impliniti si frumosi. Sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ei. Patrick, un scump .

Malinas, nu stiu ce sa zic in legatura cu patania de la coafor ca nu am trait ceva similar pana acum dar sigur e neplacut sa fii in situatia asta. Sa vrei ceva si sa ti se ofere cu totul altceva. Poate gasesti o modalitate sa-l asezi asa cum e tuns si sa-ti placa pana la urma. Pupici sa-ti mai treaca supararea. Cum merge cura de slabire? Asteptam rezultatele!

Fluturasha, multumim pentru cartile recomandate. Foarte interesante. Le pun pe lista de cumparaturi luna viitoare.

Mai e putin si scoatem agitatele pentru Bebecriss.

Noi avem vesti mari - vine TATI acasa. Pe miercuri seara ajunge vaporul in C-ta. . Sunt super happy. Abia astept. Nu stiu cat vor sta in port ca au si ceva de reparat la vapor dar tot e bine. Miercuri dimineata voi pleca la mine acasa.

aaa si din perlele copiilor:
tatal meu - "Lory, mami o sa se duca la servici si Lory ramane la tataia si mamaia, da?"
Lory - " Mami nu a sevisi, mami cu Lory, tati a sevisi"

veneam de la cumparaturi:
Tatal meu - "toata ziua sunteti la cumparaturi, cu ce bani va duceti toata ziua la shopping?"
Lory- "Cu banii tai"
tatal meu - "Cum cu banii mei, pai e frumos?"
Lory - "e minunat"

Mai aveam in gand sa mai zic cate ceva dar nu mai stiu ce. . Ma bag la somnic ca maine am zi de facut bagaje.

O noapte linistita va doresc! Pupici pentru toata lumea!

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008)
POZE LORY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Corina, n-aveti si poze mai recente? Ca sigur s-a transformat mult bb de atunci. Mi-a placut tare mult de Ariana in rol de sora mai mare. Are o privire asa agera si hotarata in anumite ipostaze, scorpioanca
Eu le-am facut mereu baie pe rand celor mici si Elisa imi dadea cremele pentru bb, scutecul, chiar se supaa daca le iau singura. In seara asta insa o pregatea sotul de culcare si cum a schimbat-o de toate hainele si a trimis- la baie dupa scutec nou cum s-a infiintat si ea in cada langa bb. Dar nu merge deloc asa. Elisa s-a ridicat si hop bb a luat o gura de apa ca nu se astepta sa-si iarda sprijinul din spate si nici eu nu ma asteptam. Noroc ca Iulia e invatata sa inchida gura ca dupa ce o sapunesc si arunc prima apa o las in cadita la balacit cu destul de multa apa curata si se tot rasuceste ea pe lateral iar daca simte apa la gura se opreste.
Cu Ana nu am treaba, se descurca singurica.
Malinas, cam asa stau eu netunsa de 1 an, doar indrept ca mi-e teama. Dar tie cred ca iti sta chiar bine tunsoarea de care spui numai ca probabil schimbarea e mare si nu iti place ca nici nu a fost decizia ta.
Amalia, pai stii cum se intampla. Cui nu-i trece cu un paracetamol doua merge dupa trimitere si asa afla care-i problema.

Intreba cineva de apa. Elisa mea multe lichide, a invatat sa-si puna singura apa de nevoie. Si fructe cat cuprinde, m-a surprins de curand ca a mancat chiar si grep. Asa ca nu a fost niciodata constipata

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos dragi mamici din toata inima pentru gandurile frumoase Darling, aleinad.g,loryd.

loryd super veste.. deci.. o sa fiti in foramtie completa..Lory cred ca o sa sara in bratele lu tati.. de nu o sa ii mai dea voie sa plece. Inteligente si frumoase perlute... asa de tare imi place cand vorbesc cozonaceii. Pupici dulci

Mergi la inceput