*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (127)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Corina superbe fotografiile, sa va traiasa copiii, sunt tare frumosi amandoi. Cred ca Patrick va fi tot asa ochios ca si Arianna. Sunteti o famiie frumoasa

Mariak felicitari pt bebelina, sa va aduca numai bucurii!

i-am luat lui Eduard plastilia www.play.com/Toys/Toys/4-/9151739/Play-Doh-Burger-Builder/Product.html?_%24ja=tsid:11518%7Ccat:9151739%7Cprd:9151739" target="_blank"> asta . Am facut paste si bineinteles ca prima reactie a fost sa le bage in gura. Dar le-a scuipat urgent si nu mai incearca pt ca au un gust oribil. Super sarat si acru. Au stiut astia ce fac . Ma gandesc sa-i iau o masuta cu scaunele mici sa stea el acolo sa se joace, am vazut niste modele dragute la Ikea si nu prea scumpe.

in ultimul timp ne intelegem mult mai bine, nu a mai avut crize de nervi de multisor, vorbim mult si ne jucam cat se poate. Azi a iesit cu tati, au fost www.zoomindoorplay.co.uk/" target="_blank"> aici . Trec pe aici in fiecare zi aproape de 3 ani, habar nu aveam ce-i inauntru. Am inceput sa mergem la playgroop si la biblioteca cand se citesc povesti pt pitici. Am realizat cat de mult ii lipseste sa socializeze. Fiind prinsa cu bb nu am realizat cata nevoie de atentie avea.

nu prea mai am timp sa intru pe DC, citesc asa in mare graba la sf de zi desi sta deschis toata ziua. Alex a fost agitat in ultimul timp, banuiesc un puseu de crestere sau poate a simtit ca m-am ocupat mult de Eduard. Iar avem probleme cu baia. Nu mai pot sa-l spal pe Alex in camera lui Eduard pt ca imprastie cu apa peste tot, trebuie sa-l spal in baie. Nu vad nici o solutie, cum sa fac sa le fac baie la amandoi in liniste. Invariabil unul e nemultumitm. Baita ar tr sa fie un moment de relaxare la sfarsit de zi, sa-i pregateasca pt un somn linistit. La noi e un motiv de stres. Doar de 3 ori pe saptamana, cand e si tati acasa, reusim sa le facem baie si sa fie fericiti amandoi. Cred ca am sa renunt sa-i mai spal pe amandoi zilnic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Corina, foarte frumoase poze.Patrick e o dulceata.

Darling, ma bucur ca Edi e mai bine.Ma gandeam daca nu ai putea sa le faci baie in acelasi timp.Pregatesti intai laptele pt Edi.Apoi il pui pe Edi in cada cu apa si ceva jucarii si in timpul asta sa-l speli pe alex.Il infasori pe alex intr-un prosop si-l pui in carutul pregatit la usa baii 5 minute.Il scoti pe Edi din apa si cu amandoi te duci in camera. Il pui pe edi cu o jucarie / carte in patut cat il imbraci pe Alex.Il imbraci apoi pe Edi.Il pui pe Edi sa bea biberonul langa tine in timp ce ii dai lui Alex san.Stiu ca in practica o sa fie mult mai greu, dar...oricum altfel ai face tot greu cred ca iti este.

amalia, ce mai face degetul lui Luca.E ok fara ghips? De Anes mai stii ceva?

Anca, cum a fost la medic?Cum se simte Sara.

Eu am fost sambata la coafor si am vrut sa o omor pe tanti care a vrut sa-mi faca o schimbarea radicala fara sa aiba acordul meu.I-am zis clar ca vreau sa-mi taie doar varfurile si ca nu vreau sa-l fileze f mult, iar cucoana a vrut sa-mi faca acelasi gen de coafura pe care a avut-o bebecris anul trecut.Mi-a taiat in partea dreapta o suvita de par chiar de langa piele, asta a fost monetul in care am urlat si am intrebat-o ce face.mi-a zis senin ca ar vrea sa-mi faca o coafura care considera ca ma prinde, i-am zis ca nu sunt de acord si sa faca bine sa nu mai experimenteze pe capul meu.Prin urmare m-am ales cu un bob extrem de scurt, pana la lobul urechii.Arat ca naiba.Sincer, inca ma intreb de ce Dumnezeu i-am dat banii la sfarsit.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Corina, cred ca Futuremother se referea la pozele alea cu bebelusi de prin calendare, carti postale etc.

DARLING, si eu zic ca solutia de moment ar fi sa nu le mai faci baie zilnic la amandoi in acelasi timp. Poti sa le faci pe rand cand esti tu singura si cand e si sotul tau sa le faceti la amandoi.

MALINAS, imi pare rau de istoria cu parul.... uite de-aia eu nu las pe nimeni sa se atinga de par (tuns) in afara coaforului/stilistului de care sunt sigura ce face. In rest, cand e in concediu sau trebuie sa ma duc in alta parte, doar aranjat. O singura data am "calcat alaturi", am zis hai sa incerc, omul era plecat din tara si m-am dus la un alt salon, la o doamna care m-a "terminat"... pe moment a aratat bine (in ziua aia), dar pe urma... a fost dezastru, a crescut aiurea, noroc ca era vacanta si l-am mai pacalit cu basmalute, sepci etc. pana s-a facut mai lung ca sa ma tunda si pe mine omeneste "titularul".

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Darling_

in ultimul timp ne intelegem mult mai bine, nu a mai avut crize de nervi de multisor, vorbim mult si ne jucam cat se poate. Azi a iesit cu tati, au fost www.zoomindoorplay.co.uk/" target="_blank"> aici . Trec pe aici in fiecare zi aproape de 3 ani, habar nu aveam ce-i inauntru. Am inceput sa mergem la playgroop si la biblioteca cand se citesc povesti pt pitici. Am realizat cat de mult ii lipseste sa socializeze. Fiind prinsa cu bb nu am realizat cata nevoie de atentie avea.

mami de Edu (09.12.2008) si Alex (03.10.2010)



Ma bucur ca ii place la locul de joaca. Si eu o duc pe Iulia de 2-3 ori pe saptamana aici http://www.loc-de-joaca.ro/index.htm
Iuliei ii place mult ca e potrivit pentru varsta ei si mie imi place ca nu e aglomerat. Cine sta cat de cat aproape de carrefour vitantis il recomand.

Si va mai recomand o carte http://www.librarie.net/carti/106601/Bunele-maniere-pentru-copii
E pe sistemul asa da, asa nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI si multa sanatate pentru Monicus si Ramo!!!
Sa fiti sanatoase si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti alaturi de cei dragi voua!


poze-Luca la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumospentru urari.. draga mamica... nu uiti nimic.
Pupici calde


Citat:
citat din mesajul lui Amalia

LA MULTI ANI si multa sanatate pentru Monicus si Ramo!!!
Sa fiti sanatoase si sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti alaturi de cei dragi voua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, monicus!
La multi ani, Ramo!
La multi ani, nature!


Sa fiti sanatoase si fericite impreuna cu puiutii iubiti!



de David (5 nov. 2008) si Eric (8 oct. 2010)
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Maria, felicitari!!!! Lacra, sa-ti traiasca nurorile, da' vad ca nu te-ncurci, harem ha?



de David (5 nov. 2008) si Eric (8 oct. 2010)
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

La multi ani, Monicus!!
La multi ani, Ramo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce petrecere mare.
Monicus!
Ramo!
Nature!

Multa sanatate si bucurii!

Darling, daca tati poate merge cu el e super fain. Noi la un astfel de loc le-am facut petrecerea comuna dar nu m-am putut baga cu Iulia in brate decat in cateva locuri in incercarea de a o ajuta pe Elisa. In schimb Ana care alerga peste tot, s-a frecat de un colt si s-a ales cu o mare zgarietura la vedere pe piept, a ramas cicatrice permanenta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput