Prietene la bine si la greu - 97

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, asa sa fie cum zici tu!
La creme cred ca o sa caut gamele de la Gerovital-H3evolution,sau plant forte pt crema de zi. Avene am deja..nu's multumita, da poate nu am luat eu ce trebuie pt tenul meu. Si vreau tare mult sa merg seara pe demachiat, uleit in loc de crema cu ulei masline/migdale/galbenele. Poate o sa bag si cate un gomaj cu tarate...da stiu din trecut ca imi cam usca pielea..ori frecam eu prea cu interes
Andre, am uitat sa te pup ieri, m-am bucurat sa te citesc.
Monisu, pup si Santi mic, sunt sigura ca nu o sa aiba nici o reactie adversa dupa vaccin. Nici rechinasa nu a avut nimic, la ambele vaccinuri.
Many, tin pumnii sa scapi repede repede de cinstita, sa treceti la lucruri serioase. Auzi..da de ce ai amanat tratamentu? cumva te temi ca poate ai ramas gravi..natural?
Raluci????????????????????zi bre doo si la astea multe aici.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Many, tin pumnii sa scapi repede repede de cinstita, sa treceti la lucruri serioase. Auzi..da de ce ai amanat tratamentu? cumva te temi ca poate ai ramas gravi..natural?


As vrea eu dar nu cred ca a dat norocul peste mine sa fiu . Am incercat cu "leacuri" mai o sticla cu apa fierbinte, spalaturi cu bicarbonat si culmea, cateva zile m-am simtit mai bine dar de ieri nu ma mai inteleg cu dansa asa ca nu mai aman, sa tratez acum pana incep inhibarea/stimularea.
Da tu te-ai programat la dr.? Ce au zis neamurile cand ai dat vestea cea mare?

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Daca ma primiti, asa, cu o jumatate de mesaj...

Licurici, imi place cum merge afacerea ta. N-am mai avut timp sa aleg ce brose vreau, dar sper sa reusesc totusi candva. Ma gandeam sa te inscrii si la odiseea noua, pt buburuza mica, poate ti se largeste baza de clienti si cu fetele de acolo.

Am ramas complet fara idei de scris, desi ma gandesc deseori la voi toate si la copii, cred ca am intrat in starea de blackout mental...

sa mai zic ca am trecut si eu incetisor la mancarele, dar numai de vreo 4-5 ori am reusit sa ii prepar ceva. I-am facut mancarica de fasole verde sau de cartofi, inspirata dupa retetele voastre de mancare de mazare. 1/2 a papat asa, cu bucatele, restul a trebuit sa bag la blender ca obosise. Bine si asa!

uf, oricat m-as stradui nu iese nimic, asa ca las alte fete inspirate sa scrie pe aici.

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

uite ca as fi avut ceva de zis si am uitat

marijan, ceaiul de lactatie eu am ajuns sa cred ca ajuta in mica masura. Mai mult cred ca ajuta faptul ca te hidratezi. Am observat la mine ca important era sa beau ceva, nu neaparat ceai. Cand nu aveam timp de facut ceai, beam apa. Si cand a rarit-o fetita cu suptul, atunci s-a imputinat si laptele, in ciuda ceaiului. Cu toate astea, si eu am baut multa vreme, pana acum vreo 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

ufff, tocmai ma pregateam sa-i dau Sabinei sa pape...i-am facut ficatei...si tot "sailing away" pe netul asta am gasit niste informatii pe care , daca vreuna dintre voi e mai stapana pe domeniul asta, va rog sa mi le infirmati

cica in Belgia ficateii nu se gasesc de cumparat decat foarte rar si se dau de mancare la animale, belgienii nu mananca ficat, ca cica "ficatul este uzina organismului unde se depoziteaza toate ciurucurile cu care sunt hranite animalele : in ficat, splina si in piele.

copiilor nu li se dau din cauza continutului sporit de colesterol si toxine"

na ca acu' is iote'asa



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

am gasit subiect si pe DC:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=17305

astept parerile voastre



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Buna seara!
sriu de la mama, asa mai am o clipa libera
Laurairina-spor la lucru, ma bucur ca esti multumita de ceea ce faci, conteaza fff mult.
creme- eu folosesc ffff rar. Mai ales de cand stau acasa mai deloc. Inainte foloseam Loreal, dar din aia ieftina la 30 lei nu mai stiu exact parca Fresh, demachiant tot de laei. Acum folosesc servetele demachiante cand ma machiez, adica fff rar. Mai folosesc o crema preparata in farmacie cu vitamine, doar ca e fff grasa si ma dau doar noaptea cu ea(cam 10 lei).

Many sanatate 'duamnei'. Tare Vladut cu papuceiii.
Lyly
Ramonika Scutece folosim Pampers modelul clasic nr 4+. Am incercat si Puffies, dar mi s-au parut cam ciudatele, in sensul ca dimineata era adunat materialul din ele ca niste galme, nu stiu daca m-am exprimat pe inteles. Voi mai incerca , mai ales ca acum am vazut oferta la 40 ron pachetul jumbo. Schimbam intre 4-6 scucete pe zi si mai face si la olita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Ancutza logic asa e cu ficatul, si eu m-am gandit de fff multe ori la chestia asta. Mie mi-a recomandat dr pediatru ficatul pentru aportul de fier (anemie).

Noi am avut niste nopti mai linistite si eram tare bucuroasa, dar vad ca de 2 nopti si-a reluat foiala. Nu plange, nu cere de mancare, doar se foieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ancutza i-am dat o singura data ficat lui Iulian, dintr-o pasare tanara de tara, dar atat. Nu-i dau ficat, fix din cauza ca organele animalelor sunt cele mai toxice. Si nu cred ca aportul de fier pe care l-ar aduce cateva lingurite de ficat, justifica ingerarea atator chestii dubioase . E destul ca-i dau carne, cu toate neajunsurile ei .

Ramonika noi am ajuns inapoi la pampers active baby junior, pentru ca e singurul din cele (putine) pe care le-am incercat si care tine pipi 12 ore peste noapte. Cele noi, alea cu mov se fac de la pipi pana la genunchi . Peste zi il mai tin in puffies. Il schimb inainte de fiecare somn, inainte de a iesi afara si de cate ori e mirositor. Nu am numarat de cate ori pe zi, dar destul de multe.
Tot planuiesc sa incerc libero, dar sunt praf, nu-mi amintesc niciodata sa cumpar din supermarket si langa casa, nu gasesc..

Many multa sanatate sa ai . Si Iulian are niste crocsi, dar cum el nu merge in picioare, sunt pe post de jucarii .

Licurici hai ca pana vine bb2, renunta si rechinasa la scutece, ai sa vezi . Daca vrei sa-ti faci gomaj cu tarate, aia trebuie oparita ca sa nu agreseze fatza prea tare .

Lili crezi ca-si transmiteau ganduri nocturne la distanta? . Hai somn usor

Dozz sa sctii ca la inceput si Iulian manca intr-o ora daca era nepasat. Acum merge mai repede, ca are si 3 maselute ,
dar tot mult mai greu decat papa blenduita. Si mai putin cantitativ. Si gasesc bucatele mari in scutec. Asa e la inceput. Tot sper sa vina ziua in care sa ne scrii fericita si relaxata .

Andre pupam mama si Chiara frumoasa .

Lumi bine ati revenit, mai ales cu asa cra-cra-uri alese (bine, mai putin aia cu mancarea ). Felicitari mami, spor la fugit dupa fetita .

Dana astept sa ne spui de David in continuare cum adoarme. Aseara l-am alaptat 6 minute (atat vrea mai nou) si l-am lasat cu taica-su sa-l adoarma, ca eu vroiam sa plec si daca avea sa se trezeasca apoi, sa fie cu persoana cu care a adormit. Nu spun ca a adormit in 10 min (fata de 55 cu o seara inainte cu mine ) si pana am venit eu s-a trezit o data, dar a readormit in 3 minute la loc.

Mai vroiam sa zic din capitolul trecut ca nu am vrut sa gafez cu nivea si nu sunt vreo snoaba cu Clinique, dar daca nu am crema buna, chiar nu ma dau. Acum am si noroc ca nu am un ten asa pacatos sa fie setos dupa crema mereu si, in plus, mi-a ramas din cap o chestie din copilarie. Era in sat la bunica o femeie cu cca 473 de riduri pe fata, ceva ingrozitor. Si am intrebat-o pe bunica de ce si mi-a spus ca de la cremele cu care s-a dat . M-a marcat destul de tare chestia asta, si cand am mai capatat minte, am rafinat amintirea dar tot am ramas cumva marcata... daca nu am crema buna, mai bine nu ma dau, ca daca ajung ca tanti aia...

salut toate mumiile zilei si sper maine sa nu mai fie nici una (noi avem baby sitter in seara asta ca mergem la o petrecere cu mult alcool ). Acum sa vedem cat imi permite Santiagul sa stau. Si cat imi permite si durerea de cap de azi .




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu, la odiseea ta mai este o fata din Mangalica . Nu stiu ce m-a apucat dar cam citesc pe acolo
Monis distractie placuta

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput