Prietene la bine si la greu - 97

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

raspunsesem in cap trecut..nu am vazut ca voi sunteti harnicute.

Tina..Ce imi spui tu ca nasa ta apreciaza broscuta si celelalte crosetate nu poate decat sa ma bucure!!! Pt pasti ma gandesc sa fac niste puiuti care ies din gaoace pusi intr-un cosulet cate 2-3. Eventual si niste oua crosetate printre ei.

Azi ca veni vorba de my bussines am livrat personal primele brose vandute in Mangalia. Tipa era super incantata, ba chiar a intrebat daca fac si alte modele, eventual fructe..
Tot azi m-am intalnit cu o cunostinta caruia ii vandusem cercelusi acum 2 ani si am vazut cercelusii facuti de mine in urechile ei. Beiii...nu pot sa spun decat ca sunt asa de fericita si de ..nu am cuvinte cand vad ca lucrusoarele facute de mine plac si sunt purtate!!!
Si la vara deja ma gandesc la palariute si pt baietei, ceva in culori vesele cu aplicatii de masinute, avioane..Acu visez la astea..sper sa imi si iasa. Un singur lucru ma tem la crosetat palariutele, sa le nimeresc pe marimi...

Ramonika noi suntem pe pampers, ma enerveaza rau mirosul, dar o prietena buna de a mea spune ca e super multumita de niste pampersi de la Kaufland, marca lor proprie, cica sunt la jumate de pret fata de pampers, mai putin molcuti, dar absorb ft bine. Eu cum nu am Kaufland aici in oras imi e greu sa ma aprovizionez, dar..am in gand pe viitor cand prin drum la cta sa ma aprovizionez, ca nu se mai poate..ne rupe la bani. Mai vine si bb2..si cu doua randuri de pampersi ne ducem naibii pe copca. Acum schimb intre 5si 8 pampersi pe zi, pentru ca are zile cand face si de 5 ori caca. O mai schimb si cand are pampersul cam plinut de pisu, fara caca. Daca nu o schimb si e plin de pisu se uda body-ul, asta ma deranjeaza.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Many, pe Alex l-a durut burtica azi-noapte, de la 3-5 l-am schimbat de 3 ori asa ca am dormit cam putin ...
cum esti acum?
poze cu crocsii unde vedem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna !

Ramonika eu folosesc Happy si sunt foarte multumita. Suntem la 4+, absoarbe foarte bine. O prietena de a mea a folosit Pampers si s-a iritat la fundic copilul cum a trecut pe Happy cum nu mai are nimic. Acum poate depinde si de pielea copilului. Si chiar am prin o oferta frumoasa la Real 2 pachete la pret de 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Many, pe Alex l-a durut burtica azi-noapte, de la 3-5 l-am schimbat de 3 ori asa ca am dormit cam putin ...
cum esti acum?
poze cu crocsii unde vedem?



Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


Multumesc de intrebare , un picut mai bine, in incapatanarea mea am amanat antibioticul, am inceput de azi cu ciprinol si urinex, si deja este mai bine.
Crocsii lui Vlad sunt cei vechi si cei noi, acum se chinuie sa se incalte cu unul verde si unul albastru.Il mai tin si prin casa cu ei cand mi se pare gresia foarte rece, in schimb cand am fost la tara, prin casa a sta numai cu crocsii in picioare.
Dar lui Alex oare ce i-a provocat durerea de burtica?


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, bine ca ati gasit crocsii sa ii placa sa ii tina in picioare, Amalia cum prinde ceva in picioare scoate tot, si sosete, papucei de casa nici nu se pune problema..daca ar sta in talpile goale pe gresie ar fi cel mai bine pt ea Cateodata isi scoate sosetele si asa bine le ascunde ca nu le mai gasesc prin toata casa..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Many, pe Alex l-a durut burtica azi-noapte, de la 3-5 l-am schimbat de 3 ori asa ca am dormit cam putin ...
cum esti acum?
poze cu crocsii unde vedem?




Multumesc de intrebare , un picut mai bine, in incapatanarea mea am amanat antibioticul, am inceput de azi cu ciprinol si urinex, si deja este mai bine.
Crocsii lui Vlad sunt cei vechi si cei noi, acum se chinuie sa se incalte cu unul verde si unul albastru.Il mai tin si prin casa cu ei cand mi se pare gresia foarte rece, in schimb cand am fost la tara, prin casa a sta numai cu crocsii in picioare.
Dar lui Alex oare ce i-a provocat durerea de burtica?


mami de Vlad (29.10.2009)



banuiesc niste mandarine/portocale introduse in copil insistent de binevoitori
sunt faini crocsii, de unde ati luat asa ceva?
succes cu medicatia si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

ielou ielou fetelor

am aparut si je prin peisaj...m-am rupt cateva minute de Supernanny ca ma dureau ochii ...cu cat citesc mai mult , cu atat mai greu ma dezlipesc de ea...eu una o recomand, chiar si de imprumutat, citit, returnat, asa cum fac eu

fetele zombi, Many, Monis, Lyly faceti loc si la o mumie?
fii'mea si-a reluat activitatea din noptile precedente...doarme foarte rau, se trezeste ne 'nspe mii de ori...sunt SPARTA DE SOMN ! ... sa nu ma intrebati de ce nu dorm cu ea la pranz, nu pot, mai tare m-as chinui

Many mi-au placut crocsii lui Vladut, sa-i poarte cu placere (adica si mai multa placere decat acum) ...ce face duamna ta? i-a mai trecut criza?

Lyly crezi ca de la citrice l-a durut burtica pe Alex? adica i-au fost date in cantitate industriala? sau nu ii priesc lui? eu ii fac zilnic suc proaspat de portocale la mandruta , doar ca nu il bea din sticluta ei, neaparat din castronelul de la storcator , e bun si asa, important e ca il bea

Licurix asa stare faina mi-ai dat cu bucuria asta a ta...cel mai fain sentiment cand vezi ca nu muncesti degeaba, ca pasiunea ta bucura si pe altii...hai, spor la treaba ca eu bag mana in foc: afacearea ta se extinde incet incet...ti-am zis ca e mai greu la inceput, dar apoi o sa vina totul de la sine... multi si dragi

buei, eu mai vreau sa o strig pe Cuscri a mea, pe unde umblati dragilor? sunteti bine? ce fac nazdravanii? va rog eu mai dati un semn ca incep sa-mi fac griji

Ramonik si eu tot la pampers sunt , am alternat o singura data cu niste Happy pe care i-am primit si nu mi-au placut deloc pt ca se uda toata, asa ca, daca am vazut ca ne merge bine cu pampers, nu tu iritatii, nu tu iesit pe-afara, am ramas asa...singurul lucru care nu-mi place e gelul ala de aloe chipurile, imi cam sta pe creier, dar , repet, am ramas la ei pt ca ne merge bine, nu am motive deocamdata sa le schimb (plus ca in orasul asta micut nu prea gasesti altceva, ar trebui sa imi fac de treaba pe la Bacau sau Iasi si nu prea am chef, pam-pam )

Monis eu nu m-am trezit ca dupa o noapte de bere dupa bere, dar m-am regasit total in cealalta expresie...ca lovita de autobuz sunt si eu...tare as vrea un masaj , vise taica, vise
hai ti pup si zi frumoasa si tie

nu mai stiu,aaaa, ba da, pupam familia romano-englezo-japoneza, bine ati revenit pe meleaguri carpatine

trimit si mai citesc ceva ca memoria mea e la furat agude

ai pup iu si ai lov iu



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Mai primiti inca o mumie?
Azi noapte am petrecut la o ioana pina la 2, de la 3 la 5 am pazit copilul are statea la fel de senina ca Iuli cu ochii deschisi in intuneric, si am prins somn de la 5 la 8 juma. La prinz, la fel ca Ancutza, nu merge sa dorm, desi m-am straduit
Andre, Lumi welcome back
Ramonik noi tot Libero Comfort Fit, recomand cu caldura
Many offf, draga de tine. ma bag sa ma uit la pozele cu crocsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lyly, crocsii nu sunt cumparati de noi, sunt primiti, mi se par scumpi dar cadou merg. Cei verzi sunt luati din Hervis(cred ca am vazut la fel) si sunt primiti prin sept. iar cei bleumarin sunt din Intersport-Germania(asa avea eticheta) sunt cu un nr. mai mari decat cei verzi.
Lauriciule si Vlad mai trage de sosete dar papuceii nu.
Ancutzule duamna mea este cam botoasa, sper sa o mai imbunez
Lili, pupam fetele petrecarete

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu,pup burtica,sa creasca mare si sa fie sanatos samburelul
Ti-am vazut blogul,am ramas cu gura cascata la creatiile tale,sa dea DD sa-ti mearga de 100 de ori mai bine decat visezi,ca meriti!
Sa stii ca am vazut niste brelocuri crosetate la Londra,erau intre 5 si 7 lire,chiar ma gandeam la tine...daca ar vedea aia ce faci tu,le-ar da pe alea la gunoi
Cu cremele nu prea stiu ce sa zic,ca depinde si de buget....Eu folosesc doar produse Clinique(dar sunt foarte scumpe)
Am avut foarte mari probleme cu tenul,e si gras,si sensibil si,si si... Dupa o consultatie la o clinica specializata,mi-au recomandat Avene,Biotherm sau Clinique. Am folosit si produse Avene(daca iti permiti,le recomand)
Gerovital-Ana Aslan,de care spunea si Many,sunt iarasi bune.Stiu un caz concret- a folosit cineva crema anti rid si s-au redus ridurile vizibil.
Acum cred ca stii(dar ma bag si eu ca musca) ca nu doar crema e importanta,ci si demachierea si produsele pe care la folosesti in acest scop...Foarte bune(si usoare) ar fi si mastile pe care ti le faci tu cu ce ai prin casa(frigider)!

Many,tare grele e cu copiii astia nemancaciosi.Eu sunt clar mult mai calma si relaxata,chiar daca ma roade faptul ca nu mananca,mi-e teama ca nu e alimentata corect etc...
Am inceput sa-i dau sa guste din mancarurile noastre,macar gustul sa si-l diversifice,ca baza tot la lapte este.

Scutece- noi folosim Pampers si sunt foarte multumita-nu a fost iritata niciodata,si atata timp cat funduletul ei e "happy",la fel sunt si eu!
Am incercat altceva(uite ca nu mai stiu ce) in Tenerife,parca avea chiloti de tabla,asa stateau pe ea...de atunci mi-am luat gandul de la schimbari....



Mergi la inceput