Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



Nu stiu ce sa spun ... nu stiu cum sa incep ... pt. ca intr-adevar in aceste momente nu sunt cuvinte.

Vreau sa se termine acest vis urat ... copilasul meu era grav bolnav, o boala genetica ff rara, atat de rara ca o studiaza si ei pt. viitor. Inca de la inceputul sarcinii, asa s-a format bb. E un caz la 12.000 si de data asta cazul ala 1 am fost noi. Nici o diagnoza pre-natala nu ar fi putut prevedea nenorocirea, nici o ecografie, analiza etc. Asa e boala asta nenorocita. Ca si efecte pe viitor, bb ar fi avut mari intarzieri mentale, surditate, orbire si poate altele ... de parca nu ar fi fost destul. Iar media de viata ar fi fost de max. 7-8 ani. Cu toate aceste vesti triste, care parca ma consoleaza intr-un fel, tot nu reusesc sa accept de ce D-zeu ne-a ales pe noi.
Gabriele a murit pt. arest respirator, in bratele mele. Am fost chemati in toiul noptii ca starea lui e grava si sa-l mai apucam in viata. Si l-am mai gasit in viata, a murit in bratele mele, dragul de el.

Si cu toata "supararea" mea pe D-zeu, ii multumesc infinit pt. SIlvia, ea e consolarea noastra acum. Fara ea as fi intrat in cea mai crunta si neagra depresie.

Miercuri va fi inmormantarea ...

O sa imi revin ... o sa trecem si peste asta.





www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">fetita mea chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Sincere Condoleante, Petro! Dumnezeu sa va intareasca, sa va dea puterea de a merge mai departe!
Zbor lin bb Gabriele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sincere condoleante, Abrambu.

Iti doresc multa putere azi, poimaine si in zilele in care iti va fi greu.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:



d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns snowbunny spune:

Doamne Dumnezeule mare..imi pare nespus de rau
Iti doresc din tot sufletul sa fii puternica pentru Silviuta are mare nevoie de tine si tu de ea!Nu stiu ce as putea sa iti spun..cuvintele sunt de prisos.:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of Petro, imi pare extrem de rau...condoleantele mele...nu stiu ce sa mai zic...

sa fiti sanatosi iar Silviuta sunt sigura ca va va ajuta sa va reveniti dupa tristul eveniment...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Petro, cutremurator.
As vrea sa va pot spune ceva sa va aline.
te imbratisez si ma rog pentru voi .



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Petro,sunt fara cuvinte....Nu mi-a venit sa cred cand am citit ca bb are asa mari probleme,insa am sperat din tot sufletul ca o sa fie bine...OFFFFF
Dumnezeu sa va intareasca pe toti...
Te imbratisez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dumnezeule, Petro, prin ce treceti...nu pot sa cred, cum e posibil asa ceva?? Am ramas impietrita pt durerea voastra, nici nu stiu ce sa zic, sa va aiba Dumnezeu in paza, sa puteti trece sanatosi peste aceasta tragedie, iar pe bebe sa il tina Dumnezeu printre ingerasii Lui daca acolo l-a vrut...
Iti doresc sa fii tare, desi in conditiile astea nu stiu cum ar putea cineva. Te imbratisez cu drag, ai grija de tine si de Silviuta.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Zbor lin ingeras
Petro sunt alaturi de voi si condoleante

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput