Puiuti de Randunici 2008! (473)-INGERASULUI ILINCA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pfiuu, Miha, pe Matei l-a scos medicul de urechi ca nu mai iesea! (Cand termina medicul tau cursul?)

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Natynic daca vorbeai despre blogul meu iti multumesc frumos pentru aprecieri,si apropo ursuleata cand ai fost tu la "marius Nasta"ca si eu si o prietena de dorim sa mergem si daca se poate sa imi lasi un PM cu numarul de telefon daca il mai ai si cu mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

'na noaptea

Apropo de tigareta: pe principiul "never say never"..parca ieri ma bateam cu pumnii in piept ca eu nu voi mai pune tigara in gura vreodata si ca nu mi-as mai suporta barbatul fumand langa mine.A se citi ca le-am mai tras si eu prin liceu,dar cand am spus "nu are rost" nu am mai pus in gura.Insa acum cateva zile,intrata intr-o mini depresie si nestiind in ce parte s-o mai apuc,m-am gandit instantaneu la o tigara,si ce-as mai fi vrut-o..mai sa dau iama in pachetul colegei.Noroc ca m-a calmat telefonic un prieten f drag in doar cateva cuvinte intelepte "si crezi ca-ti rezolva tigara vreo problema?te calmeaza poate pe moment,apoi??Mai bine NU."

Ma rog tare pentru Micu drag LA MULTI ANI,SUFLETEL DRAG!
Sanatate bolnaviorilor.

Si "Hai Miha cu Ilinca!"

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

multumesc, naty, de ajutor! dar chiar apreciez faptul ca merge la perfectionari. stiu cum e, asa e si in meseria mea. raman pe maini bune, tot pe el trebuie sa-l sun cand a fi momentul. numa' atat ca n-am acelasi confort psihologic ca si cum ar daca ar fi el acasa.
nico, sta o saptamana, asa ca eu cred ca n-am cum sa-l "asteptam". DPN-ul e pe 10, luni. eu sper totusi sa se hotarasca sa apara.
oricum, am tot sperat sa fie mai "harnica" decat Luca. el a "intarziat" la intalnire 6 zile.
NU mai am rabdare, sunt cu in sus.

stela, sa fie cu folos

Mamica de berbecut-Luca si 39s cu capricorn Ilinca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Gata..am recuperat..m-am bucurat sau intristat dupa caz...mi-a ramas in minte mai mult printul mostenitor care nu am inteles dc a bocit sau nu la aeroport..bine ca s-a linistit Duamna noastra si e acum cu berbantul de gat.

Mai ma preocupa "una" calda: stie cineva daca ar aparea vreo problema in cazul in care as inscrie copilul la un medic de familie care nu e oficial pediatru?? adik in acte nu e pediatru,dar stie pediatrie..

O noapte minunata.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

bau!
buna seara sau buna dimineata?

cafea sau vin?

Printul a fost relativ cuminte...adik fara mari crize la despartire, foarte trist si el ca si taxo!
Copiii mei agitati, plictisiti, i-am plimbat cu carucioarul de bagaje tot aeroportul...am facut curse, piruete, frane...ma mir ca nu s-a luat cineva de la paza de mine!
seb s-a trezit cu 38, marait, i-a trecut dupa Nurofen asa ca l-am impachetat si am plecat la aeroprot. Nu m-as fi dus, dar m-a rugat berbantul sa ii fiu alaturi.

Pe seara mi-au venit in vizita doi prieteni dragi cu care am stat pana acum o ora la mai multe pahare de vin....asa de bine a fost sa mai vorbesc si eu cu adulti!
Copiii s-au culcat pe la 10, apoi am stat la palavre mult mai linistiti.

Pe berbant de stres, raceala si bautura l-au apucat frisoanele, asa ca mare duamna nu sunt ca sforaie langa mine!

Stela, si in Bucuresti si aici am avut si am copiii inscrisi la medic de familie care nu e pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Miha, eu zic sa stai cu in jos, poate vine domnita!
Naspa frate sa astepti sa nasti!
L-am vazut si pe Siluan pe blog, ce grasunel si frumusel e!
Simo, esti extraordinara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata!
, ceai si aspirina!

eu inchid pravalia, eu o deschid!

Acasa am ramas ultimul mohican...in cele din urma a facut si Ilinca febra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

aoleu,Tuchi, pazea! Da' urata viroza frate si uite ca se da si la fete. sanatate maxima!
Ieri mi-am uitat copilu in baie pe olita. Dupa somnul de pranz si lapte,m-a fraierit de 3 ori chemandu-ma la ea in camera,ca acolo sa-mi zica: veau sa mai stau singura in patut. Si plecam si ma chema iar sa-mi comunice asta...dupa care m-a strigat ca vrea kk,am dus-o la baie,am pus-o pe oala,mi-a zis ca de obicei sa-i inchid usa "mult,mult" si m-am asezat la facebook la calculator. Intr-un tarziu am auzit-o chemandu-ma de zor si i-am strigat ca nu ma mai fraiereste ea,sa stea in patut (am uitat complet ca era in baie si de acolo striga!) . In final,cu chiu cu vai a reusit copilul,cu pantalonii in vine,sa deschida usa de la baie (usa grea de termopan glisanta,nu cu clanta) si sa vina la nebuna de ma-sa raportand surazatoare ca a facut kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

'Neata!
Naty zici ca nu merita sa ma duc la acel demo cu parintii? Trebuia sa vin si eu vineri, daca reuseam sa ma misc ne-am fi vazut acolo. Din pacate am avut o durere de spate de nu puteam nici sa respir, asa ca am amanat.
Mihai uite si de la mine o lesinata, poate se indura Ilinca sa iasa.
Legat de fumat si eu m-am lasat tot prin vointa dar Lucian nu are asa ceva, cand a murit socra-miu de cancer la plamani a avut o tentativa dar i-a trecut repede. Si chiar nu stiu ce sa-i mai zic sa-l determin sa renunte.
Si cu perlele, Diana mai nou vrea numai pampersi care au omida... si aseara mi-a zis ca ea e o omida frumoasa

Mergi la inceput