Puiuti de Randunici 2008! (473)-INGERASULUI ILINCA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Felicitari celor care sau lasat de fumat eu incerc dar nu reusesc,sper sa fac un efort si sa le las naibii e boala curata.Fetelor apropo va invit la o cafea sau ciocolata calda

http://alinahandmade.blogspot.com/

fff interesant blogul. Amanunte?...

Ce-aveti soro de fumati toate? Eee, ia sa vin eu cu pe voi! (nu de alta, dar e binestiut ca fostii fumatori sunt cei mai inraiti anti-; si asta pt ca sunt dovada vie ca SE POATE sa te lasi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

la fel si eu, Naty, m-am lasat cand fumam aproape 2 pachete/zi, doar cu vointa si... vointa!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Da Naty, la 3 zile dupa Zyban am fumat trei pachete intr-o zi, adica peste limita limitelor,,,dar in a 8-a zi m-am lasat fara nicio parere de rau, fara crize si sevraj cum am patit-o atunci cand m-am lasat cu vointa si salivm dupa o tigara, dar nu fumam. Acum nu mai am nicio pofta.

Despre cealalta pofta vine dupa cel putin 2 saptamani de tratament si creste pe parcurs.

Luny, fato, lasa-le mama ca mie imi faceai capu' calendar.
Dudu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vorbiti de fumat...tare as vrea sa se lase si Paul, dar n-are vointa clar, tot zice ca vrea sa se lase, dar nu poate! Pe bune, n-are pic de vointa, cred c-ar muri in prima zi fara tigari! Oare sa incerce cu zyban-ul asta?

Am fost la zapada, a fost cald si frumos, tare fain ne-am distrat.

Sa fie totul bine cu Micul nostru...nici eu nu stiu de unde mai are biata Simo atatea resurse...

Tuchi, cum a fost la aeroport? Crize, lacrimi? E bine ca ati discutat putin, usor, usor va fi mai buna relatia voastra...e mult pana capata incredere in tine.

Luny, ce bine ca n-a mai facut Matei temperatura! N-am mai vazut filme de nu stiu cand, desi vorba ceea, sunt in ograda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Clau, uite aici daca il intereseaza:
http://en.wikipedia.org/wiki/Zyban

Eu am fost la "Marius Nasta" inainte, am vb acolo, am vazut care sunt efectele pastilelor fata de efectele tutunului si am decis clar ca trebuie sa iau pastile decat sa mai fumez. Eu m-am lasat si cu vointa, m-am reapucat si m-am simtit naspa, si d'aia am apelat la pastile+terapie, cine poate fara, go for it!
BAFTA tuturor.

Am asa o lene, toata lumea doarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mai, si mie o fosta colega mi-a spus de niste pastile cu care ea chiar a slabit enorm, desi grasa nu era... Insa a zis ca nu putea dormi noaptea... si ca mai erau efecte edverse pe lista, dar ea nu le-a avut... asa ca nu ma incumet. Daca as avea activitati constante (job, spre ex.) si poate si ceva sport ar fi mai bine. Pana atunci... dau vina pe una-alta :).

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Am zis eu ca va fi o zi frumoasa astazi, cand Siluan implineste 11 lunite! Avem poze minunate pe blogul lui, cu ZAMBETE DE INVINGATOR!!!! Sunt asa fericita!!!!
Multumim, Doamne ca ne asculti rugaciunile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Alexalorena, multumim de stiri!

Simo, ce bine arata Micu! Si ce frumos e!! Doamne-Doamne sa va ajute in continuare!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

multumim alexa!

simo multi si , asteptam vesti, sper ca e eroarea aparatului. Siluan arata minunat! si e un frumos

mai fetelor... intru in s40 si tot 2 in 1. speram ca macar ea sa aiba mai mare mila de mine si sa nu ma duca peste DPN. se pare ca seamana cu frate-su. ieri n-a avut stare, am sperat ca o sa-mi trezesc medicul noaptea trecuta, dar dupa ce m-am pus in pat, pe la 1, s-a linistit. azi a fost cumintica foc, s-a odihnit dupa zbenguiala de ieri. chiar mi-am facut griji ca abia dadea din degetzele. nici vorba de dop. oricum, parca nu-i obligatoriu.
si maine-mi pleaca medicul la bucuresti la curs

Mamica de berbecut-Luca si 39s cu capricorn Ilinca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihatp

si maine-mi pleaca medicul la bucuresti la curs


Si? Sa facem ceva pe aici sa sabotam cursul? Unde s-o fi tinand?

Mergi la inceput