Ghiocei de Martie-Aprilie***291***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mi-e dor de niste romane rusesti, cu drame si vodka la tot pasul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Sa fi fost doamna educatoare - impielitata????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Bingo!
Parca il vad pe tac'su intrand pe usa, dupa prima duminica alui alex la gradi romaneasca,cu un zambet pana la urechi: Gici pe cine are fi-tu educatoare?
Ce ne vine Ilinca aici cu povestea ei, ca la faza asta e luata la puncte...Aberez, fata e super simpatica si e prima data cand o vad cu piei. Dar, e drept, arata tare bine si are doi copilasi marisori.
Cred ca Abdrei plangea din cauza zapezii, nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Hai, ca nu era imbracata urat...dar pe mine m-a amuzat potriveala vestimentatie/ocazie

Daaa, din cauza zapezii si a saniei, nu-i place deloc sania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Eram restanta la list nr 2, acum sunt si la lista cu nomibnaliozarile, dar ma corectez urgent...

LIST 2

1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)

Dupa ce am facut morfofetala 14 saptamani parca, si aveam peste 90% speranta ca fac un bb sanatos, am fost f fericita si asa am scris pe forum, la capitolul parinti singuri. Abia apoi am gasit odiseele.

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)

La 18 juma, pana atunci gandisem asa: o sa fac sex cand o sa iubesc pe cineva, o sa ma iubeacsa si el pe mine, si o sa am capabilitatea de a ma angaja de o fi sa raman gravida, ca sa pot creste pe copilas, pt ca parintii mei adoptivi SIGUR SIGUR m-ar fi data afra din casa (stiu ca ei sunt sus si nu ar trebui sa vb asa, au fost parinti f ok, dar la capitolul asta varsta lor ff avansata si-a spus cuvantul :(((). Asa ca am facut pasul in anul 1 de facultate, cand stiam ca la o adica, ma voi putea angaja cu ce iesisem din liceu: operator de tehnici si tehnologie nucleara, adica... la Cernavoda :((((. Uff, bine ca nu am ajuns acolo :). Daaar,. recunosc, amor as fi vrut sa fac din clasa a 12-a, cu un baiat adorat de mine, noroc ca EL a zis: ce facem dc..? Si eu i-am zis [gandindu-ma evident, la sarcina]: in 2 luni termin liceul si pe de o parte o sa ma angajez, pe de alta dau si la fac, sigur iau. Si el: nu ai inteles intrebarea mea? Ce facem, ne casatorim sau nu? Eee, am zis, ca PROASTA [recunsoc in prezent], ca nuuuu, dar din ce motiv credeti voi? Pt ca el imi tot spunea ca vrea sa se faca mercenar, si eu l-am crezut... :(. Peste ani, l-am regasit prin Bucuresti, evident, om cu "servici normal", insa doar eu l-am vazut de la distanta, el nu :(((. ma rog, revin, tipul din facultate a fost cea mai "serioasa" relatie a mea [stiu, iarasi va surprind :))))], am fost 3 ani impreuna si fff greu am reusit sa ma indepartez de el [facuse deja depedenta patologica de mine, brrrr]
Daca varsta a fost relevanta pt mine? da, a fost, si azi, dand timpul inapoi, la fel as gandi, dar nu as rata amorul cu baiatul din liceu :)))).

3.Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
Calitate: cum e vorba aia? pe langa atatea calitati, sunt si modesta :)))
defect - chiar daca aparent pot fi ff diplomata si toleranta, in sinea mea nu iert si nu uit nimic... (nimic din ce e rau!!!, ca la carte, desi am fost bunuta, nu pot zice ca am memorat chiar tot ce trebuie )

4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la EI

- Sincer, e prima oara pe acest forum cand am fost tentata sa nu raspund.. totusi, nu as fi eu pana la urma, asa ca raspund. Imi asum, SI de data asta [ca si cu alte povesti ale mele catre voi], orice risc :) [si imi face placere!!!]

- Raspuns: peste 34. Stiu, NU numarul va mira, ci aparenta contorizare. Dar, de fapt, eu nu am contorizat. A fost asa: pe la vreo 25 de ani ma plimbam cu o prietena si ea zice: oare cu cati oi fi fost? Eu, o stiam ff bine, si imi ziceam in sinea mea ca prea e moarta dupa sex si ii schimba cam repede, si o las sa numere, ba o si ajutam cand sarea pe careva. Si scorul ei iese 21 [parca, in jur de]. Apoi, ea zice: dar tu? Eu, CONVINSA ca SIGUR am un numar mai mic [v-am zis, pe mine nu ma excita NICIODATA frumusetea masculina si nu am facut sex niciodata cu vreun tip DOAR pt ca arata bine, sa zicem, de ca mi s-ar inmuia picioarele, nuu] am zis ok, si incep sa numar... frate, mi-a iesit FIX numarul ei [valoarea nu are mare importanta, parca 21..] Maii, dar FIX numarul ei, eu care nu prea eram de acord cu ea???? In fine, trec anii, si pe la vreo 30-32 de ani, cu o alta prietena, ii povestecs faza cu numaratul, si ea zice: si chiar, de atunci ai mai numarta? Eu: nuu, dar na, acum hai, sa calculez.. Si iar calculez... si imi ies vreo 29-30 [Nu mai stiu iar valoarea exact]. De atunci nu am mai stat sa updatez numarul, dar, fiin totusi mai recent, daca adun anii astia, depasesc 34. Ma rog.. nu imi iese vreun calcul excat excat, dar pe acolo cred sa fie, macar o fi sub 40? Asa ca, eu, dupa ce mi-am "descoperit" aceste numere, mi-am zis ca NEVER nu voi mai critica barbatii pe motiv ca "e curvar pentru ca uite, a fost cu zeci..." Nu. Doar zambesc si inteleg

- Aaa, apopo, faza cea mai distractiva, de cand ne cunoastem arabuk a avut bunul simt sa nu ma intrebe despre trecut, el mi-a tot zis, si doar atat s-a rezumat sa zica: eu SI asa ma ofitc in sinea mea ca stiu ca nu ai fost prea cuminte, si in afara de sotul tau si daddy, sigur oi mai fi si cu altii.. poate chiar ai fost cu 3-4.. cine stie, dar fac eforturi sa nu ma gandesc la asta.." Si eu DOAR i-am zambit, la urma urmei ce inseamna o simpla cratima? 3-4 sau 34? Pana la urma, nu am mintit nimic, ca el nu m-a intrebat cifre concrete, doar s-a exprimat cu vice tare.. si eu, biata, sclava si umila de mine, doar i-am zambit...

- Daca am invatat ceva de la ei? De la ei nu, DAR m-am descoperit pe mine din ce in ce mai mult.. apoi, i-am invatat EU pe ei diverse tentatii si cultivarea lor...

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)

Eu da. Intr- vara, acum vreo 6 ani, eram la plaja, si iese din apa o tipa, la corp obisnuita, cu slip, dar fara sutien. Domne', i-am privit sanii fara sa respir.. si cele cateva secunde pe care le-a parcurs pana la pled/prosop au fost suficiente sa ma aduca la nebunie. Baaaaai, pe langa faptul ca nu am respirat, DAAAAR, m-am trezit cu saliva in gura [la propriu] si m-a DURUT corpul meu [de dorinta] cred ca 1 zi intreaga. Domne, nu stiu cum as fi iubit-o pe acea tipa, ca barbat, ca femeie, doar cu fiinta mea sau si cu obiecte, nu stiu, nu m-am gandit la partea tehnica deloc, dar doamne cat as fi vrut-o...
- In schimb, in 2007, o chinezoaica m-a dorit si adulat o vara intreaga, si am vrut sa-i fac jocul destul de mult.. E colega cu noi in Seatle [vad ca am puncte comune cu Biana, si arab, si seatle] si a venit in ro in delegatie, prima oara doar 2 saptamani. In acest timp, am vazut ca pusese ochii pe mine, insa totusi nu eram sigura, era la granita intre colega prietenoasa si usor mai insistenta cu timpul meu, voia sa mearga peste tot cu mine, cand se mergea cu grupul.. ok pana aici. Apoi, a revenit in delegatie, pentru vreo 3 saptamani. In acest timp, am fost de cateva ori pe la cluburi cu colegii, si eram din ce in ce mai clara ca ma doreste... Deja ma tot sfatuia sa nu ma mai gandesc la barbati, ca "este niste porci" etc.. [bine, in engleza :)))] Pana la un punct cand, la un club, la o muzica anume, am simtit ca as vrea sa ii sochez pe colegi [pe mine nu ma atragea tipa, era o chinezoaica standard] si atunci, am luat-o la dans.. Am dansat RAU cu ea [in sensul de tot perversul ce se putea exprima prin dans], ea era FERICITA. DESI nu ma atrasese fizic deloc, ei bine, dansul a facut din mine o flacara... Colegii erau si socati, si inebuniti, si extaziati, le placea, ii fascina.. Apoi am mers la hotel cu cele 2 masini ca sa ducem colegii americani, sa mai bem ceva in holul hotelului etc. Acolo, desi ea a ajuns sa TRAGA de mana mea sa merg cu ea in camera, eu CU GREU am reusit sa nu merg... pt ca imi placea [culmea!!!!!] de unul din colegii americani [si aluia ii placea de mine, dar eram la faza de priviri, mici gesturi de apropiere] Desi mie de coleg imi placea, si pt el mersesem in club, totusi, dorinta mea de challenge pt mine insami a fost mai mare... Imi amintesc ca a 2-a zi TOTI colegii m-au intrebat daca totusi nu m-am intors la hotel, la EA, acolo, in camera...dupa ce au pelcat ei acasa... Le-am zis ca nu, au fost dezamagitit, cumva.. si eu.. desi repet, nu ma atragea fizic, insa, era o rpovocare totusi... avusesem flacara in mine, cumva, nu trebuia sa ma tradez pe mine insami.. dar din cauza colegului [ahhh, cum ma privea cand tragea chinezoaica de mana mea s aurc in camera.... privirea aia, un amestec de curiozitate/dominare/simpatie/indoiala..] Dupa putine zile a facut ceva colegul ala, nu mai retin, ceva ce mi l-a scos din minte, si asa, am regretat SI mai mult ca nu am urcat la chinezoaica... daca ati fi vazut-o cat de fericita era si cat de mult a sperat... Era casatorita :).

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
Amant am avut unul singur, in perioada in care simteam ca nu il mai iubesc pe fostul sot [dar asta s-a intamplat in timp..] si pana cand m-am lamurit ca da, nu il mai iubesc deloc pe sot. Apoi, i-am parasit pe amandoi. Pe acest amant nu l-am inselat, dar NU pt ca mi-as propune sa fiu fidela, ci doar ca asa s-a intamplat, sa fie destul de important el, in gandurile si sufletul meu de atunci.

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
Hmm, care partener?

Sotul: balanta, eu pesti. Ceva ceva din teoria horoscoapelor se adevereste, pt ca am regasit acele compatibilitati scrise acolo.

Daddy: rac, eu iarasi, pesti. Aici as spune ca eram IDENTIC ca in zodii...

Arabul: culmea!!!!! :((((( balanta, pe 13 octombrie, ca vero, ceea ce nu e de bine, adica, dupa ce ma mai ciocnesc de chestii naspa comune cu zari [desi nu fac comparatii], mai ma ciocnesc cu chestii naspa comune SI cu veronica ....Off, noroc ca nu mi-l propun deloc pe arab ca sot, ci doar ca pe viitoarea resedinta a mea de holiday, din strainatate :)

8. Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?( by Monnvas)[/b]

As zice ca eu :))). va zic si de ce: daca m-ati vedea in momente de curatenie [cu niste pantaloni de trening opusi cu fuustitele mele scurte..] sau, daca m-ati vedea plangand in vreo noapte, DEPASITA de vreo situatie/suparare/nemultumire, opusa cu ce vede Pisik la mine cand povestec relaxata de la sedinta cu parintii de prostiile lui vero , daca m-ati vedea cum fac organziata calcule la sange pe salariul meu si facturi [opusa cu rapiditatea cu care ma mulez pe program neplanificat] ati zice: bai...., cine este anca? Si raspunsul, l-am gasit scris atat de corect la simplisor [doamne... ziceam zilele trecute ca totusi, ca nevasta nu as vrea-o, ei bine, m-am razgandit :)]: a scris ea in lista cu nominalizarile: nu o pot prinde in nici un tipar. DA, asa este, nu sunt un ceva anume, sunt de toate pt toti :)))

Off, trec si la nominalizari... dar inca sunt la serv...

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Tu Anco, esti bestiala,am ras de l-am trezit pe Duracell... cum sti tu sa le aranjezi , organizezi in pagina... daca te faceai scriitoare ai fi intrecuto pe aia cu Harry Poter .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anca, io arunc palaria si ma plec in fata ta! Esti tare! Si pt ca pui aici, pe tava, viata ta, si, mai ales, pt ca esti asa cum esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna seara!

am recuparat in goana capitolul trecut.

petrean tin pumnii sa se rezolve prelungirea de CIC.
sa stii de la mine, dupa 30 de ani incepi sa intineresti.

andiaroro am admirat pozele, copiii si bunatatile .

sa ma tineti la curent cu cancanul [bianca]-[andiaroro].

altceva nu mai stiu ce-am citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

anca, io arunc palaria si ma plec in fata ta! Esti tare! Si pt ca pui aici, pe tava, viata ta, si, mai ales, pt ca esti asa cum esti

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Spune drept ca esti cam inciudata ca te-a luat la numar! Lasa, chato, ca tu ramai campioana noastra cu varsta! Of, io nu-s in nicio extrema in domeniul asta, incep sa ma simt asa...mediocra!:))
Sunteti foarte tari toate, tufetelor, m-am delectat bine zilele astea!
(andiaroro, a muscat-o de tzitzi pe tanti educatoarea? bine ca n-a scos biciul si catusele la el)
Rad de una singura ca o capra...anca_nicolae, esti gigea!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bu-hu-hu !!!

Cu greu am culcat vedeta, cred ca a simtit ca e ultima noapte aici , sper !!


Olishka, super faina si familia fratelui tau , emana liniste si multa multa bucurie


Denisamada, admirat Adelake eleganta si multumim pt surpriza chiar vroiam sa o cert pe Cativ ca nu a mai pus poze de multisor !!


Andiaroro, credeai ca ma prinzi asa usor ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput