De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

si noi folosim milupa inca de la 1 luna si jumatate de viata :)
cand am ajuns acasa de la maternitate a fost un adevarat chin(primele ore,prima noapte).deoarece am un bebelus mancacios,laptele meu nu ii ajungea si tineri si nestiutori,nici eu nici tati nu ne-am gandit la asta si deci,nu aveam pregatit laptic pt completare.mititelul a dormit bine seara iar dimineata primul gand a fost sa o sun pe mama sa imi aduca o cutie de lapte praf .. m-a intrebat de care si cum pediatra nu imi raspundea la telefon(era si duminica)si stefanut era infometat langa mine,a trebuit sa o rog pe mama sa ia orice fel de laptic.si ne-a adus un fel de laptic care era foarte apreciat de stefanut numai ca nu si de stomacelul lui :( il constipa.suferea si mititelul si sufeream si noi langa el .. dar va dati seama ca a durat pana mi-am dat seama ce ii provoca constipatia aceea. dar de cum am aflat ce anume ii provoaca atata suferinta am decis sa renuntam la formula aceea de lapte si sa alegem ceva mai bun.
De ce am ales Milupa?
Pentru ca e exact ceea ce ii trebuie copilului nostru.e bogat in fier ceea ce il ajuta sa fie puternic,asigura necesarul de nutrienti pt o crestere armonioasa..si cel mai important: ii asigura o digestie usoara,lucru care ne face si pe noi,parintii fericiti deoarece ne vedem copilul zambind,e bucuros,are energie sa se joace toata ziua si noaptea e cel mai cuminte ingeras.
Pentru ca fericirea familiei noastre valoreaza mai mult decat orice,MULTUMIM MILUPA:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gutacornelia spune:

De ce am ales Cerealele Milupa?
Pentru simplul motiv ca sunt singurele cereale pe care le-a acceptat Mariuca mea cea mofturoasa. Pentru ca raportul pret/calitate este excelent, pentru ca au cereale Bio si nu in ultimul rand pentru ca sunt cele mai bune pentru burtica fetitei mele.
Le vom consuma cu mare placere si incredere multa vreme de acum in colo.
Multumim frumos Milupa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:


Am ales cerealele Milupa la recomandarea unei prietene. Baietelul meu mananca de la 6 luni si ii plac f mult. Am incercat si de la alta firma ,dar nu i-au placut. CEREALELE DE LA MILUPA SUNT CELE MAI BUNE! Au un gust f placut si au un pret rezonabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

In primul rand am ales calitatea, deci am ales cerealele Milupa pentru ca sunt cele mai bune si mai gustoase.

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Noi am inceput destul de tarziu cu cerealele la sfatul pediatrei, dupa 8 luni si jumatate. Am ales Milupa pentru ca mi s-au parut de incredere si am continuat sa luam pentru ca i-au placut copilului.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=1" target="_blank">Votati fotomodelul Marius - bp.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

De ce milupa??? Pentru ca inainte de hrani copilul gust eu mancarea, iar cerealele Milupa sunt cele care m-au facut sa pregatesc o portie si pentru mine. Spre deosebire de alte cereale, cele de la Milupa nu baloneaza..iar ca strumfita mea sa aiba noti linistite asta conteaza cel mai mult.

Daca va place cum aratam... un www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">vot (st.jpg) va rugam...
Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

De ce Milupa? Am cumparat prima cutie de cereale la recomandarea pediatrului fetitei, Cereale cu formula de lapte cu patru fructe, iar ei i-au placut atat de mult si le-a tolerat atat de bine incat a ramas fidela si acum la doi ani tot cereale Milupa papa in absolut fiecare dimineata.Nu poate concepe sa inceapa ziua fara cerealele ei preferate. Acum folosim Cereale Junior fara lapte, cu musli si fructe.


O nastere cu prelungiri
Caietul cu retete



Violeta ,mamica binecuvantata de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008) si bebeusul 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stratmirela spune:

buna dimineata. noi am ales cerealele milupa deoarece am avut experienta eficienta a fratelui mai mare caruia i-au mers excelent. avand un antecedent pozitiv nici nu ne-am gandit sa incercam altceva pentru bebe mic. intr-o vizita la o colega a mamei, bebe a vazut castronelul de cereale al copilului gazdei. a facut un pica galagie pana i-am dat si lui dar nu s-a aratat prea incantat. ulterior, cand a venit ora lui de masa, si a vazut ca vine castronelul lui a fost tare bucuros si le-a savurat mai fericit ca niciodata. acest lucru mi-a intarit ideea ca nu e cazul sa schimb nimic atat timp cat ii prieste si ii si place. multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen80 spune:

Am incput diversificarea alimentatiei la ambii baietei ai mei cu cerealele Milupa. Sunt absolut delicioase, lucru pe care-l vad si l-am vazut tot timpul din expresia fetei lor in timp ce le mananca. Al doilea bebe al meu: Robert, dupa fiecare lingurita de cereale pe care i-o dau baga degetutul in gura sa nu cumva sa cada ceva pe-afara. De ce Milupa??? Simplu: sunt singurele cereale pe care daca raman in bolul copilului le mananc si eu!!!!! la 30 de ani... :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Cerealele Milupa au fost o continuare fireasca a folosirii laptelui Aptamil, de care am fost foarte incantati si care ne-a ajutat fantastic in momentul intarcarii. Desi am doi copilasi mofturosi, pot sa spun ca nu am avut nici o problema cu ei in acceptarea cerealelor. Cel mic este cel mai haois: freamata de fericire si chiuie cand urmeaza masa de cereale. Preferatele lui sunt Cerealele cu Stracciatella (il inteleg, sunt fantastice, de multe ori mananc si eu!), dar in general le mananca pe toate cu mare placere.
Cel mare cand este bolnavior mananca doar cereale(nu stiu ce ne faceam fara ele!).

Pentru mine,ca mamica, avantajele sunt: incredere 100% in produsele Milupa, copii multumiti, zero probleme digestive, rapiditate in preparare, siguranta unei mese sanatoase.

Mergi la inceput