De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

De ce am ales Milupa?
Am 2 fetite si daca la primul copil am tatonat mai multe marci printre care Nutriben, Nestle, la al doilea am mers direct pe mana profesionistilor.
Am inceput cu Cerealele Bio cu fulgi de orez pt 4 luni scrie pe cutie, noi de fapt la 5 luni jumate am inceput diversificarea. Azi la 9 luni suntem tot cu cereale Bio pt 6 luni, 3 cereale, le prefer pe acestea si sa ii dau eu fructele facute la blender in combinatie. Chiar daca cerealele de la Milupa care au si fructe in compozitie sunt poate mai gustoase ca cele simple Bio, stiu ca le-am testat la primul copil, incerc cat inca nu e foarte mofturoasa sa ii dau asa. Inca de cand le prepari, fara sa apuci sa le gusti cerealele de la Milupa miros superb, natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

De ce am ales Milupa?Pentru ca a fost singurul lapte acceptat de pitica mea inca de la 2 luni ca si completare, iar cerealele pentru ca ii plac si le mananca cu placere de la 6 luni.Preferatele noastre raman cele cu biscuiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabbis spune:

Eu fiind si cadrul medical, pe langa pozitia de mama constincioasa si precauta, am ales pentru copilul meu Milupa deoarece este gama cea mai buna,atat din recomandarile medicale, cat si de la mamicile care au folosit atat laptele praf cat si cerealele..Eu i-am dat lapte praf Milupa Aptamil si dupa inceperea diversificarii alimentatiei de la 4 luni, am introdus treptat fara nici un fel de reactii, cerealele bio cu fulgi de orez, apoi cele cu fructe si iaurt si le-a tolerat foarte bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Am ales Milupa, intai laptele Milumil, pentru ca desi, pentru completare, ne fusese recomandat alt tip de lapte praf, nu il mai vroia. Si de atunci mergem pe Milumil si pe cerealele de la Milupa, toata gama. Eu inca alaptez (baietelul are 1 an si 1 luna), dar copilul ia cu placere si produsele de la Milupa. Preferate...lista lunga. In top sunt: Cereale cu formula de lapte, Vise Placute, Cereale cu formula de lapte, cu iaurt si fructe, si Cereale fara lapte, multicereale.



Miki a lu' Kiti

(povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alirin99 spune:

In primul rand am ales MILUPA pentru a avea mereu un copil sanatos, satul, frumos si voios!Iar aceste lucruri sunt posibile numai atunci cand copilul este foarte bine ingrijit!
Inca de la nastere am consumat amandoi ceaiul de fenicul de la Milupa, pentru hidratare, pentru ca am nascut vara, si acum consumam ceai de musetel. Am inceput cu laptele Milupa Aptamil, intrucat puiul meu nu se satura numai cu laptele matern. A fost de mititel un mancacios, l-am nascut cu 3.700 si seara dupa baita ii faceam intai 30, apoi 50, apoi 90 ml de laptic, care de fiecare data il satura si dormea foarte bine. Ii vedeam mustacioarele de laptic zambind dupa fiecare masa!
Am incepul diversificarea alimentatiei tot cu produse MILUPA, intrucat sunt special adaptate nevoilor nutritionale ale bebelusului in aceasta etapa, fiind imbogatite cu cele 12 vitamine, care asigura minimul necesar. La inceput am degustat Cerealele Milupa cu formula de lapte, cu mar si morcov, dupa ce am consumat suculetul din acestea. Am incercat apoi si cerealele cu banaaaane!!! Mmmm! Un deliciu! Asemenea cerealelor pentru dimineata cu gust de portocale!!! Intr-adevar, daca vrei sa-ti bucuri copilul, ai cu ce sa faci acest lucru! Le-am incercat si pe cele cu fulgi de orez si porumb, fara zahar, nefiind recomandat celor mici! I-am dat cate 3 zile din fiecare, si apoi adaugam alt produs diferit!
Am avut insa si un moment neplacut intrucat dupa ce am racit eu, a racit si baietelul nostru, am fost spitalizati si tinuti pe regim fara lactoza. Mi-am trimis sotul la tinta sigura: Cumpara cereale fara lapte de la Milupa!... si a venit cu unele cu gust de vanilie si altele cu gust de piersici! Nemaipomenite! Ii vedeam fetisoara zambind de bucurie, in ciuda faptului ca eram in spital radeam de fiecare data cand ii dadeam!
Acest concurs mi-a oferit aceasta ocazie de a reda placerea cu care folosim produsele Milupa! Dar m-as bucura si sa castig scaunelul ca de acum inainte avem nevoie de el!
Este o traditie in familie: eu folosesc produse MILUPA, sora mea pentru fetita la fel, cumnatele noastre asemenea, nasele noastre la fel!
Concluzia: produsele sunt ideale, atat pret cat mai ales calitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ziua buna mamici si tatici

Noi am ales cerealele Milupa bio, de cand am inceput sa papam cu lingurita. Initial am folosit fulgii de orez bio, iar le acum alternam pe cele cu 7 cereale si cele cu porumb.
De ce le prefer? din mai multe motive:
1. Sunt printre putinele cereale BIO pt copii accesibile ca si pret
2. Fetitei mele ii plac la nebunie la gust, amestecate in laptic Milupa Milumil. Cum ea nu a acceptat lapte praf simplu, ca si completare la laptele matern, a fost cea mai buna solutie.
3. Fulgii de orez se pot folosi foarte usor si la multe mancaruri, iar in combinatie cu niste fruct mai zemoase iese un fel de budinca delicioasa
4. Sunt foarte bune pentru digestia bebelusului
5. Le gasesc tot timpul in hyper-marketuri, nu trebuie sa le caut prin mai multe locuri si sa pierd astfel timpul atat de pretios unei mamici


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonabn spune:

Noi preferam cerealele cu fructe si lapte de la Milupa deoarece contin fibre, vitamine ,calciu iar laptele adaugat ne face viata mai usoara noua mamicilor deoarece nu trebuie sa preparam din lapte praf si apoi sa-l adaugam in cereale , este foarte simplu . Lui Mario , baietelul meu de 1 an si 2 luni ii plac foarte mult si il serveste dimineata chiar cand se trezeste.Il recomandam mamicilor cu drag!!! si cu mare incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danapetrescu spune:

Si eu pap Milupa. De ce Milupa ? Pentruca mami nu a avut laptic, la recomandarea medicului am papat laptic de la Humana, dar mami spunea ca nu vreau sa cresc ,asa ca mami s-a hotarat sa papam laptic de la MILUPA, drept urmare acum am 9 luni si sunt o falconeta.Pe la 4 luni ,ca na eram si eu om mare am trecut la cereale, normal de la Milupa ,imi cele cu portocale cu pere cu iaurt, am trecut si la primele bucatele, le manac cu mare placere.A si sa nu uit sunt tare pretentioasa lapticul de dimineata si seara nici nu ma gandesc sa il mananc fara doua masuri de cereale.
Sunt foarte multumita de Milupa, ingerasul meu a luat foarte bine in greutate , in primele 2 luni de viata am fost foarte stresata m-am gandit ca are copilul ceva, dar se pare ca lapticul era problema, cu Milupa ne-am linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Noi am ales Milupa de la 10 luni. Pana atunci am folosit alt lapte praf. Am ales Milupa pt ca nu era atat de gras incat sa nu se dizolve intr-o apa nu foarte fierbinte, pentru ca nu e atat de gras incat copilul sa il refuze, pt ca are un pret accesibil (in mod special acum as putea spune de cand cu oferta de doua cutii+ o cutie de cerale) si pt ca il gasesc sa il cumpar din multe locuri.

Am ales cerealele Milupa pt ca mi se pare firesc sa continui cu acelasi tip de lapte. Adica daca copilul meu bea lapte de continuare Milupa cred ca normal ar fi sa ii dau cereale cu acelasi lapte. Nu am gasit la un pret convenabil alte cereale bio. Cerealele de orez bio sunt geniale. Pot fi folosite in orice si mai ales atunci cand copilul are diaree severa. Dau rezultate. Am ales cerealele Milupa cu fructe pt ca seamana cel mai bine cu grisul cu lapte si copilului ii place sa le manance.

De fapt, asta ar trebui sa fie motivul principal pt are ii dau copilului Milupa: Pentru ca il mananca cu placere si stiu ca e de calitate.

Mult succes tuturor.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crsitina1 spune:

Noi mancam cereale Milupa de la varsta de 5 luni. Desi trebuia sa incep diversificarea la 6 luni, nu m-am putut abtine sa nu incep un pic mai devreme cu cerealele Milupa deoarece auzisem numai lucruri bune. Si a asa a fost. Sunt delicioase, si desi este un copil mofturos, nu mi le refuza niciodata. Laptic noi nu am servit pana acum o luna pentru ca am avut tzitzi.Dar este bun si ne place!
Sunt o mamica multumita de gama Milupa si , care , o va folosi si la bb2, cu siguranta!
Pup mamici, bebei si burtici!

Mergi la inceput