Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ilida,bun venit,Chicago te saluta(adica Eu),scrie 10 mesaje sa scapi de moderare


crisspy,dau mielul pt gresala,am corectat


Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Nu am somn Ati avut activitate azi, nu gluma Ce ma bucur
Eu astazi am zacut. Nu ma impac deloc cu Arefam si maine cand o sa merg la dr pt analiza secretiilor o sa intreb daca nu poate fi schimbat cu alt medicament. Imi da o stare de somnolente de nu ma mai pot controla Cred ca ma paste si o raceala pt ca stranut si ma doare in gat. Nu ma simt deloc bine Am si vomitat de 4 ori azi si mi-a fost rau toata ziua. Maine sper sa ma simt mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Merci pt primire lisssa_ana! Ce bine ca mai e cineva din state pe aici, o sa putem impartasi experiente si despre sistemul asigurarilor de sanatate american ;), despre medici si analize practicate de ei.

Vad ca tu ai ceva avans in sarcina, eu inca sunt in primul trimestru si vomit aproape tot ce mananc. De vreo 2 saptamani stau doar in casa, cum ies un pic afara vreau inapoi la baia mea cea "draga" :)
Cum e la 13+?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

floare la ureche,nu mai simt nimic,pana acum am servit baia de vreo 4 ori...stiu sunt o norocoasa,asa a fost si la Ana.

Sistemul medical de aici e total diferit fata de RO,eu una am fost f incanatata de serciviul care l-am primit cand am fost cu Ana,nu iti spun ca am nascut miercuri spre joi noapte si vineri la 12 la amiaza am fost acasa

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Sdscristian - sper sa se razgandeasca Aici semanam pentru ca si mie daca imi va spune ca e baiat voi gandi ca tine

Maria (27 nov. 2007) si 12+



subscriu

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

mihaelaV iti doresc sa te simti din ce in ce mai bine

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Buna dimineata!
Amaia, rezultatele scrise de mine erau date de ecograf. Eu nu mi-as face nicio grija daca valoarea NT-ului e asa mare dupa rezultatele de la dublu test.

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

am luat si eu rezultatele de la sange pentru bitest si apar urmatoarele valori:
PAPP-A 6,14 UI/l
Free beta-HCG: 58,40 UI/l
Risc calculat: 1:2700
Prag de decizie: 1:250

Pacienta nu apartine unui grup cu risc crescut de trisomie 21 fetala........... fetele care ati fost deja la dr cu intepretarea rezultatelor sau care-ati mai facut bitestul pare bine ce scrie acolo nu?

va multumesc



.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Atassa spune:

Buna ziua burtici!...indraznesc sa intru si eu printre voi...desi am avut initial cateva emotii. Acum sunt in 12+, dar la 5 saptamani am avut "ceva" emotii: diagnostic initial - Sarcina gemelara cu un sac gestational in involutie...apoi am mers la un ecografist care a zis ca e molara...am plans, bineinteles...dar acum sunt bine. De fapt era gemelara cu un SG in involutie, asa ca a ramas doar un bb, care la ultimele doua ecografii a fost in standarde. Mai am o emotie: triplu test, peste 3 saptamani:) Sa-mi tineti pumnii:)

DPN este de 17 iulie
Cluj Napoca
UM 10 oct

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

cristy1977 digest duo iau la sfatul doctoritei de familie. care stie ca sunt insarcinata. din ce am citit pe prospect am inteles ca e un produs din plante. ulei de menta, chimen si nu mai stiu ce.
multumesc lui DD de 2 zile sunt un picutz mai bine (adica de cand am inceput sa il iau), nu mai vomit. singura problema e ca ma ajuta sa elimin gazele, gaze ce au gust de menta . eu sunt ok cu menta ... cand se duce in jos, cand vine in sus ... e oribila!!!!!!!!!!!! dar, atata timp cat imi face bine, iau. tratamentul e de 7 zile, dupa care mi-a spus sa iau redigest ... si asta e pe baza de plante.
de mancat ... mai nimic. paine prajita, paine prajita cu branza, paine prajita cu dulceata de gutui (aseara am avut o pofta si am reusit sa o tin in stomac). si ceai. muuuuult, mult ceai.
cam atat mananc zilele astea. sper sa imi revin si eu, nu pentru altceva dar macar pentru fructe. de care chiar imi e dor.
si multa, multa sanatate.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 14+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput