Ghiocei de Martie-Aprilie**289**

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Vaiii ce viteza avetiiiiii....oare mai prind capitolul asta macat pt.

The list no 1.
1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)
Hmmm, da si nu, mai mult nu pt. ca nu prea am chef de complicatii inutile dar daca e vorba de cineva apropiat nici nu stau sa ma gandesc.

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)
Nu am avut un prof preferat dar am admirat cativa, cel mai mult profa de romana pt. caldura pe care o emana si profa de geografie pt felul ei dedicat

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)
La mine number one acum e Jonathan Rhys Meyers (Dinastia tudorilor)

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?
Cand eram adolescenta mi se intampla frecvent dar la fel de repede imi trecea, de fapt nu cred ca se numea dragoste la prima vedere, poate atractie la prima vedere , bine eu nu cred in dragoste la prima vedere dar asta e alta poveste.
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)
Da, desi la inceput nu eram prea sigura.

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)
Nu

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)
Inainte de a fi cu Adi asta era momentul cand imi dadeam seama cu nu mai am nimic cu actualul prieten.

7.Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)
Toate avem cate ceva in comun doar avem copii de aceiasi varsta dar asemanari mai mari nu stiu ce sa zic, poate cu Gazza cu care simt ca sunt pe aceiasi lungime de unda de foarte multe ori dar si cu restul fetelor

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)
Aici chiar nu stiu ce sa zic

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)
La mine e simplu, Saby, pt ca nu mai aveau Sabina

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)
Sa calatoresc, sa imi petrec timpul cu prietenii

11.Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)
Eram cu gasca si ne uram la multi ani in timp ce Adi era cu Maia in dormitor care abia adormise, asa ca am cam ratat momentul unei pupaceli in trei la 12 noaptea

12.Chestii de care mi-e rusine:
Poate dau dovada de lipsa de modestie dar nu imi e rusine de nimic din ce am facut pana acum, pt. ca eu gandesc ca nu trebuie sa regreti absolut nimic in viata, tot ce s-a intamplat, s-a intamplat cu un scop, pt ca eu sa ajung persoana care sunt acum.

13.Ce tatic din Odisee mi s-a lipit de suflet:
Pai toti taticii pe care i-am cunoscut sunt absolut bestiali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

tufete dragi, cand spunem nominalizarile? ca eu vreau sa fug acasa la micsu'
maine dimineata mai primiti?
si apropos de nominalizari (ca tot am inceput sa lucrez la ele)- eu am pus prima tufata care mi-a venit in minte la categoria respectiva, ca daca am stat sa ma gandesc/sa analizez/sa disec/sa sucesc pe toate partile.... m-am blocat


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si opt luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

admirat si eu rareselul vigilent la trecerea dintre ani si sophiphiciul cormonaut



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si opt luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Vazut Phiphiciul winteros: frumos tare! Pe langa fetita si costumatia de la gat in jos, mi-a placut mult si caciula!
Am reusit - in sfarsit!- sa-l admir si pe Mario, care imi place mult mai mult fara plete...si-a recastigat statutul de barbat adevarat!
Am vazut-o si pe Giulia...wow, ce-a mai crescut si ce frumusica este!

...si nu mai stiu, azi sunt cam cascata ( si numai ce m-am laudat ca, la nivel intelectual, nu m-au afectat maternitatile prea mult...)

Daaa, l-am vazut pe Rares in prag de an nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

The list no 2

1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
Cautam niste informati despre evolutia sarcinii si asa am dat de DC, m-am inscris inca de la inceput dar am socializat ceva mai tarziu ca nu mai gaseam userul si parola

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)

Aproape 18, nu mi se pare relevant.

3.Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
Calitate cred ca sunt pacifista nu suport certurile si discutiile in contradictoriu. Defect cred ca in anumite momente sunt cam delasatoare
4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la EI?
4, de la ctiva da am avut ce invata.

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)

Nu

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
Nu

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
Capricorn, dar nu cred ca are importanta, eu sunt Balanta si am inteles ca nu ne prea intelegem si uite ca nu e asa.

8. Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?( by Monnvas)
Dintre fetele intalnite pana acum nu am sesizat diferente



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gianina, s-a incheiat culesul categoriilor, deci e liber la nominalizari!
Eu imediat imi fac tema, ca am liber, doarme Phiphi

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

tufete dragi, cand spunem nominalizarile? ca eu vreau sa fug acasa la micsu'
maine dimineata mai primiti?
si apropos de nominalizari (ca tot am inceput sa lucrez la ele)- eu am pus prima tufata care mi-a venit in minte la categoria respectiva, ca daca am stat sa ma gandesc/sa analizez/sa disec/sa sucesc pe toate partile.... m-am blocat


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si opt luni




Gianina, hai cu ele, nu ne tine in suspans...eu nu m-am apucat inca, astept sa fiu nitel mai lucida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Saby, vad ca ai editat, 87 mi se parea o varsta putin cam tomnatica pentru pierderea virginitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

La faza cu dezamagitul:



Cel mai mare mister ramane o prietena cu care am avut cea mai empatica spre telepatica relatie si care a disparut. Si stiu ca mi se ascunde ceva. M-am intalnit de 2 ori in ultimul an cu mama ei (care nu m-a suferit niciodata, deh, nu eram de familie buna) si de fiecare data s-a eschivat; la telefon nu-mi raspunde, desi stiu ca ala e numarul. La mail, idem. Nu inteleg de ce, dar nu ma las pana nu aflu. Sincer, de-aia mi-am facut cont pe facebook, in cautarea prietenilor comuni care mi-ar putea explica unde si cum sa dau de ea.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Neata vorbaretelor
Va invit la un ceai cald ca eu asta servesc...ma doare gatul

Monnvas adica te joci un pic de-a detectivu...mai, mai, mai
Parerea mea ar fi s-o lasi balta...stii ca dragoste cu sila nu se poate.

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 13+


Pai tocmai, vreau sa stiu daca ma evita intentionat sau ba.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Saby, vad ca ai editat, 87 mi se parea o varsta putin cam tomnatica pentru pierderea virginitatii

Da, da ma si umfla rasul. Acum spuneti-mi daca mai am restante ca zau daca mai tin minte la cate zeci de pagini am citit.

Mergi la inceput