Ghiocei de Martie-Aprilie**289**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Si inca o intrebare din categoria celor puse de Ina.

Considerati ca de la aparitia copilului relatia dintre voi si partenerul vostru s-a schimbat major? (bine sau rau) influenteaza comportamentul lui, perceptia vostra despre voi insiva, calitatea vietii in doi? credeti ca veti mai fi vreodata ca inainte sau macar pe aproape?.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor


Major nu s-a schimbat; normal ca nu mai avem timp de maratonuri cinefile, cum aveam inainte, ca ne uitam si la 3 filme-ntr-o zi, era mica noastra pasiune comuna; nici nu mai putem fi tare spontani, mereu trebuie sa tinem cont si de Sophiliciu. Imi place foarte mult ce fel de tata e si el in primele luni era fascinat de mine ca mama, intr-una-mi zicea cu o duiosie demna de cineva mai in varsta:))) ca-s asa o mama buna, ca asa-i de mandru de mine etc. Daca ar avea opinii contrare in privinte cresterii copilului ar iesi rau, dar eu am simtit de la inceput ca nu se va pune problema asta, ca suntem pe aceeasi lungime de unda, ca in majoritatea chestiunilor.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ce frumos e Sofificiul incotosmonat! Ferice de gagiu-so!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Si inca o intrebare din categoria celor puse de Ina.

Considerati ca de la aparitia copilului relatia dintre voi si partenerul vostru s-a schimbat major? (bine sau rau) influenteaza comportamentul lui, perceptia vostra despre voi insiva, calitatea vietii in doi? credeti ca veti mai fi vreodata ca inainte sau macar pe aproape?.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor


Raspund la asta prima data ca la nominalizari deja m-am blocat, am cateva pt fiecare categorie, tre sa ma gandesc bine

La intrebarea ta Gazo eu iti spun ca intre mine si Pisi lucrurile s-au schimbat pozitiv destul de mult de stau si ma mir si eu, incepand cu viata sexuala care nu stiu e mult mai palpitanta, culmea dupa aparitia Adei si finalizand cu relatia noastra care e mai complexa, mai profunda, nu stiu cum sa ma exprim mai plastic dar sincer simt ca ne iubim si ne-am apropiat si mai mult
Toate lucrurile de care ram nemultumita inainte au disparut parca, ilvad si pe el super implicat in tot si toate darrr parca si relatia noastra s-a maturizat, e super bine intr-un cuvant deci pt noi copilul a insemnat progres pe toate planurile, nu plafonare
Sper ca intelegi ceva din ideile mele....

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Si inca o intrebare din categoria celor puse de Ina.Considerati ca de la aparitia copilului relatia dintre voi si partenerul vostru s-a schimbat major? (bine sau rau) influenteaza comportamentul lui, perceptia vostra despre voi insiva, calitatea vietii in doi? credeti ca veti mai fi vreodata ca inainte sau macar pe aproape?.Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor
Eu sunt MAMA. atat. sau cel putin asa inteleg eu ca vede el lucrurile. el e f atent si f grijuliu cu ea, cu noi dar eu simt ca nu ma mai apreciaza ca femeie, ca altceva.nu vreau sa fie ca inainte, imi place viata asa, in trei. cererea mea-ca tot zicea Pisik sa ne numim dorintele raspicat- este ca el si lumea din jur sa vada si altceva in mine. acum se ridica intrebarea daca dincolo de mine-mama nu mai e nimic?va las ca s-a trezit pochilul, vine si stapanul...ne mai citim diseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Eu una prefer sa astept pina terminati toate cu alaptatul numai sa mergem singure; de fapt, asta e si ideea; a mea, cel putin: sa evadez pentru 2 zile, sa incerc sa "ma rup" de cotidian; nu stiu in ce masura voi si reusi dar mizez pe ajutorul vostru!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010



Da, asta ar fi idealul de intalnire tufeteasca !!

revin

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Si completez cu intrebarea GAZEI

Considerati ca de la aparitia copilului relatia dintre voi si partenerul vostru s-a schimbat major? (bine sau rau) influenteaza comportamentul lui, perceptia vostra despre voi insiva, calitatea vietii in doi? credeti ca veti mai fi vreodata ca inainte sau macar pe aproape?

Schimbarile din mine au influentat si relatia noastra. Cand sunt eu rau si relatiei ii merge rau, cand eu reusesc sa fiu echilibrata si relatia e mult mai armonioasa. Am noroc insa de un sot extraordinar, de un om echilibrat care ma ajuta, care ma iubeste asa cum sunt, care ma suporta cu toate ale mele si pe care il iubesc mult (pacat ca nu citeste pe forum . Din puct de vedere intim recunosc ca in cazul meu oboseala si grijile isi spun cuvantul si nu prea imi mai arde de diverse, iar el este destul de afectat, dar incercam sa rezolvam si problema asta

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu n-as face din alea doua categorii( cu umor si funny) una singura pentru ca mi se par nuante diferite: poti fi funny si involuntar, cu umorul mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

CATIV, indraznesc sa iti dau un sfat. Pentru ca sotul tau si cei din jur sa te vada si altceva decat mama, ar trebui ca intai sa te vezi tu si altceva, sa te consideri tu in stare sa mai faci si altceva (si sa si faci). Cand tu te vei considera o femeie din toate punctele de vedere si te vei purta ca atare vei vedea ca si perceptia lor se va schimba. Sper ca nu te-am suparat

Despre intalnire tufeteasca: eu ma bag in functie de perioada (cum voi fi cu jobul) si de costuri, ca anul asta ne va rupe in 2 cu renovare si alte cele.

Fetelor, am si eu o intrebare: imi puteti recomanda o pensiune/hotel la Predeal? Tot ce gasesc pe net este fie exagerat de scump, fie nu imi inspira incredere, as merge undeva testat de voi sau de prieteni de incredere de ai vostri. As vrea sa fie relativ aproape de partie (nu e criteriu hotarator, dar ar fi bine). Multumesc

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Incompatibilitati intre mine si onor consortul:
- el e destul de fixist, eu un spirit mai liber ( aici io's aia superioara!)
- eu ma panichez repede si aiurea in ceea ce priveste copilul, el e mai "n-are nimic, ce mare branza", ceea ce duce la unele, dar ne impacam repede

In rest, nu ca n-ar mai fi, dar momentan nu-mi trece nimic altceva prin cap

Relatia de cuplu de la aparitia copilului:

Cred ca ne iubim mai mult si mai altfel, mai serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Fete (vorba Biancai ), eu nu mai reusesc sa tin pasul cu voi! Si nici n-am dormit azinoapte (aici e ca in bancul cu "da, dar eu am fost si bolnav cand eram mic!"), ca Luca a vut un cosmar, cred, ca a sarit ca ars din somn, tipand ca din gura de sarpe, asa cum face la durere ascutita sau la mare suparare, si n-a mai fost chip sa-l adorm timp de vreo 4 ore, iar cand a inceput sa cucaie, sarea ca ars cand incercam sa-l pun la el in pat. Ba chiar cand simtea ca-l duc la el in camera. Inca nu elucidai misterul, dar cosmar cred ca era, ca si azi pe lumina, tot de patul lui fugea...Ati mai patit careva?

Eu vroiam sa raspund si la intrebarile Inei, ale Gazei, ale Andiaroro-ei , sa va nominalizesc...nu stiu daca va mai prind din urma la ritmul pe care il aveti!

Asa ca pup repede Ada insanatosita !
Pup si Raru scump, si Phipholina incotosmanata, si nu mai stiu...na!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput