Prietene la bine si la greu -96

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Am citit la Dovlecei. Beeeii...ce mi-a placut chestia cu ”STOP” ca sa opresti furia. Hm...f interesant ca apoi sa iti iei copilul in brate si sa ii spui ca il iubesti dupa ce ti-a intins nervii la maxim.
Ha...ma duc sa mananc un dovlecel...

Laura ti-am vazut martisoarele...frumoase bre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Seara buna, slabutza miscarea la prietene!

Sa o iau cu sfarsitul....interesant pe la dovlecei insa cum bine a sesizat si Lidia, luatul in brate si declaratia atasata nu prea vine dupa un stop hotarat. Eu as fi tare curioasa sa vad cine incearca sa o faca ce rezultate are....

Ca tot am inceput sa va zic cum fac/reactionez eu: sunt o persoana foarte calma si iubareata si o pup pe gargaritza de foarte multe ori pe zi si vad ca simte pt ca si ea este la fel, tare iubareatza si lipicioasa. Cand ma supara (nu de putine ori) ridic tonul(desi nu vreau) si desi nu vrea sa vada schimbarea o face pana la urma. Evident ca nu urlu la ea(urasc treaba asta) iar cand ii interzic sau o cert pt ceva ce a facut explic mereu desi sunt constienta ca nu intelege ea mare lucru din ce ii zic eu. Daca as lua-o imediat in brate dupa ce am "certat-o" nu as reusi nimic!
Am citit intre timp si ce scrie la dovlecei si mi s-a confirmat banuiala - metoda canadiano-americana. Nu o contest insa nu cred in ea 100%. Optiunea mea si pam-pam-ul meu

Marijan, sarut-mana de sfat insa pedi a zis ca sedintza cu aerosoli tb facuta cam cu o ora jumate inainte sa se culce si oricum s-ar trezi imediat la cum o stiu. Deocamdata urla ca din gura de sarpe dar continuam. Pana la urma va intelege ca tb sa mai suportam si ce nu ne place

Aaaa, azi dupa-amiaza s-a ridicat in picioare singura si in pozitie de lumanarica si a fost o fericire pe ea mai mare decat a mea


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea

Seara buna, slabutza miscarea la prietene!

Sa o iau cu sfarsitul....interesant pe la dovlecei insa cum bine a sesizat si Lidia, luatul in brate si declaratia atasata nu prea vine dupa un stop hotarat. Eu as fi tare curioasa sa vad cine incearca sa o faca ce rezultate are....

Ca tot am inceput sa va zic cum fac/reactionez eu: sunt o persoana foarte calma si iubareata si o pup pe gargaritza de foarte multe ori pe zi si vad ca simte pt ca si ea este la fel, tare iubareatza si lipicioasa. Cand ma supara (nu de putine ori) ridic tonul(desi nu vreau) si desi nu vrea sa vada schimbarea o face pana la urma. Evident ca nu urlu la ea(urasc treaba asta) iar cand ii interzic sau o cert pt ceva ce a facut explic mereu desi sunt constienta ca nu intelege ea mare lucru din ce ii zic eu. Daca as lua-o imediat in brate dupa ce am "certat-o" nu as reusi nimic!
Am citit intre timp si ce scrie la dovlecei si mi s-a confirmat banuiala - metoda canadiano-americana. Nu o contest insa nu cred in ea 100%. Optiunea mea si pam-pam-ul meu

Marijan, sarut-mana de sfat insa pedi a zis ca sedintza cu aerosoli tb facuta cam cu o ora jumate inainte sa se culce si oricum s-ar trezi imediat la cum o stiu. Deocamdata urla ca din gura de sarpe dar continuam. Pana la urma va intelege ca tb sa mai suportam si ce nu ne place

Aaaa, azi dupa-amiaza s-a ridicat in picioare singura si in pozitie de lumanarica si a fost o fericire pe ea mai mare decat a mea


poze
Europe is the best!


eu am reusit sa-i fac aerosolii tinand in brate si iepurasul preferat si punandu-i si lui mascuta si cantand. mariuta la fel de tare plangea la inceput, dar dupa cateva sedinte de aerosoli cu iepurasul a luat-o ca pe o gluma si chiar radea

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Laura, chiar asa e..cam slabuta miscarea la prietene.Nu ai mai zis daca mai impinge asa hotarata la antemergator gargarita.
Aloo, italia...dove sei?mi-am dat io sama ca nu te-am prea citit in ultimul timp..sper ca nu te=a dovedit buni
Diana, ati plecat la germanica? cu totii?
Madame Purple?
Flavours?
Smara a inceput sa se vada burtica?
Ancutzz astept testuu
Lyly, ce a facut blondinu tau, te-a doborat de tot? cam slabuta miscarea pe aici in ultimul timp, de servit cofi ne serveste Gabitza..
Madam cu Macu und'umbli bre??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Ca tot nu am concurentza sa mai zic cate ceva.

Licu, ca intrebai cum fuse calatoria. Groaznica la dus si perfecta la intors. A marait si plans cam tot drumul, a adormit in avion cam o ora dupa un super concert de urlat iar la aterizare a vomat tot ce mancase. Imi permit un sfat: evitati sa dati copiilor sa pape in timpul calatoriei pt ca s-ar putea sa aiba rau de inaltime. Eu la intors m-am rezumat la biscuitei, lapte si apa. Nimic altceva.
La intors aveam o mare inima in piept ca donsoara era numai zambete si ghidusii si majoritatea copiilor urlau si faceau urat. Insa a fost un baietel de vreo doi ani care a urlat inca din aeroport iar maica-sa il ignora total sau ii zicea ca-l va baga in seama daca se potoleste. Se tavalea pe jos si urla ca ars - groaznic!!! Inima mea mare nu a suportat si am intrebat de ce plange si a zis foarte calm ca nu i s-a parut ca a plans mult si ca dupa tatal lui la inceput si apoi ca-l durea burta. Mai ar fi ceva de zis in conditiile in care copilul ala a plans de la 8.30 la 11.30 (am scos pauza de ne-plans)?

Povesti si iar povesti...de maine va iau la puricat individual. De mancat, noi ce mai mancam ? Eu am trecut un pic pe legume inabusite in ulei cu apa si carne iar seara am renuntat la iaurt (l-am mutat la micul dejun) si am trecut la paste cu ceva sos, mamaliga cu branza si unt, cartof aburit cu unt si branza sau ou romanesc cu branza si unt.
De maine sarim cu meniuri!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Monica, asa mi-a zis si pedi, ca se va obisnui dupa ceva timp. Azi s-a intamplat ceva ce nu s-a intamplat niciodata: i-am facut sedintza pe la sase iar pe la sase jumate a papat si efectiv a adormit la masa cu o bucata de paine in gura. in cazul ei este premiera pt ca ea este certata cu somnul de cand s-a nascut (desi acum are multe nopti fara trezire). Acum nu stiu daca de la aerosoli sau de la faptul ca azi a dormit doar 45 minute. Cert e ca a adormit la sapte care iar e premiera! Sper sa nu dansam la noapte

Licu, impinge de zor la carutza aia, tb sa-i ungem rotile ca sunt din lemn si deja scartzaie. impinge orice, cosuri, scaune, cosul de gunoi, mai ramane motanul


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

beii...v-au cam doborat sarbatorile astea, v-ati cam obisnuit cu chiulu de pe aici

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

eu ma retrag glorios ca maine iar o luam de la capat insa nu inainte de a va spune o faza super funny: am comandat un frigider prin octombrie. Dupa multe telefoane primite, ca dureaza pana il primesc, , ca meri crizmas, ca bla-bla, vine azi nenea cu livrarea si eu super fericita zic sa-l bage in casa. Zice nu pot ca sunt singur si fac livrarea pana la intrare, in conditiile in care platisem 100 euro in plus ca sa mi-l aduca in casa. Nu mai zic de telefoane cu firma de livrare, firma de la care am cumparat, cred ca mi s-a imbogatit substantial vocabularul in germana (am invatat pe putin 20 cuvinte noi azi, parol. Drept urmare, l-au luat inapoi si il aduc vineri. Doamnelor si domnilor, mai bine ne rearanjam posteriorul decat sa cumparam online (nu ca ar fi fost alta optiune pt marca asta de frigider) in Germanica!

Off-topic fuse si se duse si noapte buna!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:


Licu' citesc dar nu apuc sa pun mana pe tastatura ca apare infractoru'. azi am deschis cred de 10 ori sa scriu ceva in afara de neata, ziua, seara (dupa ceas) nu am apucat sa scriu, asa ca m-am lasat pagubasa. nu ma slabeste o clipa, am inceput sa cedez nervos, iar la noi nu prea functioneaza cele citite pe la dovlecei, dupa mine, ar urma EJECT dupa acel STOP, dar pe Alex cui il las

Laura_A, lui Alex ii fac aerosoli uitandu-se la calculator la gummybear. nu mai stiu daca ai scris cu ce substante ii faci aerosolii. Sanatate si felicitari pt ridicare!

Ralu, imi pare rau de bicla

Raluci, ceva vesti?

atat pot in seara asta. va las ua deja facuta pt maine dimi.

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

ma duc si eu la nani,mucosii i-am adormit,eu mai raman

dimi va dau iar cafea,nu-i nicio problema pt mine,ora aia de la 7 (cand pleaca tati la serv) pana la 8 (cand ii canta cocosullui Dragos) e a mea, imi beau cafeaua,citesc mailuri,forum,etc...asa ca daca tot gasesc cafeaua facuta de sot,de ce nu v-as invita si pe voi?

mai bag un ochi si pe la dovlecei...

noroc ca a mai scris laura-andreea cam ce papa la cina bebe,ca eu nu ma gandisem la cartof aburit/copt cu BV si unt , iar pastele cu sos....o reteta se poate?



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput