Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Seara buna!


Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola(a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.
Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...


Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soiaAm schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..



Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!



Ele, ma bucur ca sunteti bine!


LMA Alexandru!

LMA Patrik!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Seara buna!


Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola(a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.
Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...


Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soiaAm schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..



Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!



Ele, ma bucur ca sunteti bine!


LMA Alexandru!

LMA Patrik!




mami de fetita finuta


Off ...imi pare tare rau .... Maia sa treaca cat mai repede roseola si sa se faca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

salutare


LML pufilor din 2 si 3...Alexandra, David, Raul, Dionisos si Marcu

LMA Alexandru de Rocos


Alicredo am ramas ..nu am stiut de problema ta...Doamne ajuta sa iei cea mai buna decizie. Sanatate multa.

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

noi cand i-am facut ziua de nastere cu tava ..am uitat de taierea motului....as vrea sa tai un pic din el..sa am amintire peste ani dar mi-e asa de nush cum...pe ala de la botez nush unde l-am pus..si cum ne-am mutat de unde am stat s-au pierdut lucrurile




Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Seara buna!


Noi ne-am intors de la dr. Se pare ca iar are roseola(a mai facut acum 3 luni) e o alta tulpina de herpesvirus, nu 6 care da roseola clasica... azi i-am vazut burtica si spatele pline de bubite, am crezut ca-i rubeola ca n-a fost febra f mare, a mai facut un pic de febra si dupa ce au aparut primele bubite...in fine, guru zice ca e roseola si-l cred 100%.
Xela, sorry! Atentie la puiutii tai. Parca vreo 9-10 zile are incubatia, asa stiam de data trecuta, n-am mai cautat acum si-am fost si eu gravida...


Partea care ma termina psihic e ca se pare ca s-a sensibilizat si la soiaAm schimbat laptele de soia cu Aptamil pepti.... in fine, nu mai zic decat Doamne ajuta!..



Alicredo, sa iei cea mai buna decizie...Desi pare greu, eu as opta pentru cea mai sigura varianta pe termen lung, chiar daca acum te ingrozeste.....multa putere, mamico!



Ele, ma bucur ca sunteti bine!


LMA Alexandru!

LMA Patrik!




mami de fetita finuta


Offf, cat ghinion! Multa sanatate Maiei, sa treaca bubitele cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Raportam prima trezire din seara asta... sa vedem cate mai urmeaza. Oricum azi sunt cu musca pe caciula pt ca n-am avut LP sa ii fac biberonul de seara Stiam ca mai am o cutie in debara si ciuciu! nu mai era. asa ca am pus 3 masuri de LP si 4 de cereale (fara lapte) si i-am dat. acuma, l-a mancat, dar sper sa nu ii faca rau ceva, of mama denaturata!

DandanaG, multumesc frumos de numele cremei. O gasesc pe un site care se numeste idealo.de. Este cumva o farmacie? Scrie in germana si eu nu stiu o boaba Tu de unde ai spus ca ai luat-o? (scuze, sigur ai zis insa neuronul meu doarme!)
Alexutzza, chiar ma intrebam pe unde umbli Stii, ca sa fiu 100% rea as spune ca, la cate sarbatori legale si zile libere au grecii, cred si eu ca toata lumea pregateste mancarea acasa si nu e nevoie de borcanase... dar eu nu sunt asa de rea!
Alicredo... nu stiu ce sa zic. M-ai lasat masca. Un brat de flori pentru tine si pt curajul tau!

Si da, imi aduc aminte cat de greu a nascut Roco, nici nu mai intram pe forum de frica sa constat ca tot nu nascuse... Parca s-a internat pe 31 dec si a nascut pe 3-4 ianuarie, right? a trecut si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Abia acum am facut si eu o legatura....a lucrat neuronul.
Simply si Roco, mamica lui Alexandru sarbatorit azi este tot in UK (era cel putin). Poate puneti de-o intalnire cu tot cu alicredo.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi anisori Alex printul Arianei

Iti doresc sa ai parte de tot ce iti doresti tu ca si copil,adolescent,cavaler,sot,batranel
Pentru tine Ariana a invatat sa danseze ca si (serios vorbesc),asa ca enjoy

Te pupam pe tine si pe mami tau




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi ani Tomaca
Iti doresc tot binele din lume



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:


LA MULTI ANI ALEXANDER!
Sa cresti mare si voinic pui frumos!
MP sa-ti traiasca minunea, sa fie sanatos si norocos!



LA MULTI ANI TOMACA!
Multa sanatate si fericire alturi de puiul tau!


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput