Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

[quote]citat din mesajul lui mov_79

Oana, contul meu de FB e boicean_oana imi dai mie invite pls

mama lui Mihnea Damian


da-mi Accept





Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Victo da inseamna picaturi pt nas , da io picaturi am de la doctorita Otriven se numeste.

vrem sa o invatam , dar cursurile is de 6 ore pe zi si mie cu fata cine imi sta tre sa fac niste acte sa ma inscriu la o grupa unde sunt bone.


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ma duc sa mananc si eu. in sf i=am culcat pe amandoi.
azi l-am scos pe stefan la sanie. de maine il scot si pe mihai afara, gata cu cloceala..
sper sa ne mai lase racelile astea in pace, ca m-au disperat in luna dec. numa bolnavi au fost.

andreea, mami, multa putere!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

atunci vezi pt ce sunt otriven ala, si pune-i din alea. pune vase cu apa pe calorifer..sau prosoape umede ..hai ca va trece!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

gabrielaene, am sters de pe picassa vreo 15-20 poze azi, vezi daca poti pune cateva


Isa 2011


delfinasul Hannah Isabela 2010(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor. Constat cu parere de rau ca mai sunt delfinasi bolnaviori. Sanatate multa tuturor. Andreea, m-am tot gandit la tine zilele astea stiind ca Eric si Filip sunt bolnaviori. Si vad ca tot nu ati scapat. In legatura cu Zinnat-ul, tot ce stiu cazul unui vecin (baietel de 2 ani) care a luat Zinnat zece zile si tot facea febra. In cele din urma la analiza copro a constat ca acolo era problema.

Cristina ma bucur ca ati reactionat bine la diversificare.

Noi untem de cateva zile pe 2 siropuri ptr pofta de mancare - Infant Formula si Peritol. Al doilea este ptr alergii insa are ca efect secundar cresterea poftei de mancare. I le administrez pe ambele si este mai bine. Si-a dublat cantitatea de mancare in 24 de ore. Sper sa-l tina o vreme ptr ca altfel simteam ca innebunesc. Nu mai manca aproape nimic si scadea in greutate vazand cu ochii. Si e sanatos tun; doar ca nu dorea sa manance decat cand era rupt de foame.

Vreau sa va intreb si eu pe cele care ati dat piure de dovleac. Se da fiert sau copt? Vreau si eu reteta.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Victo otriven tot pentru nas infundat e, dar Andra nu are nasul infundat ci din caza mucisorilor nu poate respira si nu ii are in nas, ci undeva in gat, cap nu stiu unde Dumnezeu is ca eu pun si ser si aspir, iese destul de mult dar nu tot si din cauza ca nu ies pe nasuc se inneaca cu ei si incepe a tusi. azi am vazut ca a eliminat ogramada prin scaun ...
salteluta ei o are ridicata de cand am adus-o de la spital imi era mie teama ca se inneaca cu laptic si de atunci asa a ramas. ziua si eu o tin in autositz sau fisher sa poata respira mai bine cand doarme ... noaptea e bine, ca ea doarme pe o parte, numai pana cand se intoarce pe spate si sta cu fata in sus, eu ma duc si ii intorc caputul pe o parte dar cum ajung in pat ea deja il are inapoi
azi noapte am luat-o cu mine in pat si tot rau a dormit ca se agita tragea tare aer in piept si iar se inneca sper sa treaca cat mai repede sa nu devina mai rea raceala asta

Rody uite la tine e avantaj ca stii limba, pe mine cand ma aude ca vb in engleza nu imi da spune ca nu se elibereaza fara prescriptie medicala . pana si la cantar ma intrebat daca am nu era neaparat sa ai dar ma intrebat

Denisa am vazut si eu pozele sunteti ff frumosi

am terminat si papica, ma duc sa pap cat imi doarme iubirea


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

multumesc mult rodi
am adaugat si noi 2 pozici, sunt prea mari si nu au incaput prea multe. am trimis si pe cont invitatie cu mai multe poze

sanatate multa bebicilor bolnaviori. aveti mare grija cu picaturile pt desfundarea nasucului, dau dependenta daca se folosesc timp indelungat. eu as incerca doar ser sau apa de mare si ridicarea saltelutei

--------------------------------------------

http://picasaweb.google.com/gabrielaene1/2Luni#

Ecaterina Maria 29.07.2010 si Matei 11.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

La vara mergem in Spania...am hotarat pe FB. Rody, venim!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6


deja visez la Madrid

am fost in Barcelona, Mallorca si Teneriffe...eu sunt fan Spania


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

fetelor v-am intrebat ieri despre fructe ,legume care nu sunt de sezon.de unde le cumparati?ma refer la piersici,prune,pere,dovlecel zuchini etc....ca eu nu stiu de unde sa le iau s anu fie pline cu chimicale

Crispro si noi tot as afacem kk de cand cu diversificarea,de "n" ori pe zi putintel dar tot este.
Probl e ca Mateo se screme saracul fff mult sa faca o bobita si poate il si doare burtica.Plus ca treburile astea il apuca de 2 ori in timpul mesei,si asa dureaza masa lui o ora,iar a Carlei 10 min



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput