Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai fa tu translate pre google..aparat de aerosoli= nebulizator..de asta cred ca poti lua.
vibrocil e fenilefrina

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Victo aici habar nu am cum se spune, sau de iti da asa ceva fara prespcriptie medicala . is ca in codru

si nurofen sirop am auzit ca este dar se da numa cu reteta de stiam ii spuneam ieri la doctorita sa imi dea dar cine stie de ma asculta


cere la farmacie fara sa spui ca e ptr bb, te uiti apoi pe prospect sau dai cum zic fetele. nurofen sau alte siropuri (aici sunt dalsy si apiretal) se mai dau si fara reteta...


Isa 2011


delfinasul Hannah Isabela 2010(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

http://www.epgonline.org/viewdrug.cfm/letter/a/language/lg0017/drugId/DR003886/drugName/Vibrocil%C2%AE_Nasen-Gel%3B_-Nasenspray%3B_-Nasentropfen
uite aici

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

offf Eladeea sanatatea multa frumosului Eric!!!!!!!!!!!!!! si mamaica sa fie tare pt puii ei scumpi!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mycya, dar de ce nu incerci sa inveti minunata aia de limba? dc mai aveti de gand sa stati acolo, e util

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nasen tropfen ala cred ca e picaturi. cate o pic. in fiec nara. gasesti prospectul in ro pe net. numa sa poti cumpara.


sa va zic cum m-a gasit sotu cd a venit de la serv...cu tzatzele peafara, cu mihai in brate, stefan cu chiloteii in vine, uzi , prosopul lui de maini plutea in olita cu pisu...

cu 2 minute inainte eram la masa, stefan manca, mihai la san...stefan; pisuuuu..si fuge...restul va imaginati si voi..
eu ma chinuiam sa ii ridic chiloteii, dar am renuntat cd am vazut ca-s uzi..il supravegeasem sa se spele pe maini, dar n-a reusit sa mai una prosopul la loc...

ieri seara si-l luase pe plusatul lui sa ii dea sa suga si zice..mami, am baut multe lichide azi, sa am laptic

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Victo si ce e Vibrocil asta?? cum se da
sa il trimit pe sot sa ia



Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

micia, sunt picaturi, pt desfundat nasucul. se pune cate o picatura. nu mAI REPEDE DE 6 ORE PARCA. DAR SI aerosolii desfunda bine.

noi suntem la a 3a tura de nas infundat. prima noapte e horror. de regula doarme doar in bratele mele.iar eu stau in fund si mai atipesc cate un pic..ridica patutul in zona capului- eu am pus si o paturica sub capsor..
sau il pun sa doarma in scoica. nu sta mai mult de o ora, dar cat de cat mai dorm si eu un pic

ilinca, same here...o iau razna cu nspe mii de treziri. :(
ma chinui cu cerealele alea de zici ca ii dau bolovani sa manance..ioi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

[quote]citat din mesajul lui carla_2008

dr mi-a recomandat lapte de continuare de la 6 luni Lactana de la Topfer,cica e cel mai bun,contine nu-stiu-ce bifidus activ.ce stiti?ca trebuie sa schimbam laptele si nu stiu de care sa iau

Kata cu placere



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


am auzit numai lucruri bune despre laptele asta...la Matei cand am incercat sa ii dau nu i-a placut, de fapt lui nu-i place nici un fel de LP




Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Am plecat afara la plimbare si apoi la nashi ca in sfarsit au venit acasa.
Ne "vedem" diseara. V-am pupat.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput