Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

tutz, noi am facut eco de sold. cind am iesit din maternitate ni s-a recomandat sa facem la 1 luna. era o recomandare cu caracter general, pt toti bbii nascuti la ei.
se face pur si simplu cu ecograful obisnuit. ti-l dezbraca, il pune pe o parte si cu sonda se "uita" la solduri, pe rind. rezulta niste masuratori si cu alea + poza noi am mers la pediatru care a zis ca e in regula.
parerea mea e ca nu trebuie sa astepti 4 luni daca suspectezi ceva, din contra trebuie facuta cit mai curind pt a se putea interveni din vreme in caz de displazie. asta e o conditie din cite stiu sa se remedieze fara urmari pt copil.



********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

office, bine ai revenit pe la noi.
mari, sanatate multa lui Vladut.si sa ajungeti mai repede acasa.off, si reactie la vaccin.saracutul.
aseara am avut doua treziri insa doar papa si nani la loc.si am dormit pana la 8.30 toti 3(eu si copiii).asa ca sunt odihnita chiar daca cu o seara inainte s-a trezit doar 1 data.
la noi a nins ieri non stop si e asa alb peste tot.cred ca il scot si eu un pic azi cand vine ta-su.desi tre sa ajung sa ma si tund azi.vedem cum facem.
al meu e fan pe burta, el care mai acu ceva timp urla de mama focului.asa ca eu zic sa nu disperati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

nastasie, cum il scoti? in brate? ca banuiesc ca nu scoti carutul acum pe zapada nu?
oare cum e cu wrapul peste atitea haine groase? merge?

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botosel452 spune:

Eu vreau sa incerc (mai intai in casa) sa vad cum merge wrapul pe geaca, cu toate ca,cred,o sa arat ca la balamuc.
Si noi vom iesi putin in parc,de indata ce se trezesc virmele, dar cu carutul. Am mai iesit tot asa la runda trecuta de ninsoare si a mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

eu m-am gindit sa-mi pun wrapul pe sub geaca, bag copilul in wrap si apoi imi tin geaca peste el. asa nici nu arat ca un urs, si ii mai tine si cald lui Tudor.

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Ce mai stiti de MAI3 si CLABUC?

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am reusit sa citesc din urma!
Si pe mine ma speriase medicul ginecolog ca Maria ar avea o gamba stramba si am stat stresata pana am nascut. Din fericire fata e bine! Am citit mult atunci. Se pare ca masajul e rezolvarea mult30
cazuri.
Mai3 ce mai faci?
Mari Mariuck sanatate baiatului!
Botezul la noi s-a finalizat cu o masa in familie si cu cativa prieteni.
Fulguta ma bucur ca ai rezolvat cu sanul! Problema ta am avut-o si eu, dar nu am catalogat-o in nici un fel si s-a rezolvat pe parcurs, de la sine. Cred si eu ca ai ce prinde cu clamitele! La mine mai este pana sa ma bucur de sedintele de motat!
Donna creste baietelul!
Simona ce bine ca mama ta iti este aproape!
Andr3333a nu stiam de operatia la san, probabil ai facut mastita. Greu ca nu ai avut un ajutor!


Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor nu stiu daca v-am zis ca sunt o fericita! Maria si-a scos singura masa de 3 noaptea. Papa la 12 si la 6-7 dimineata! Cu baietii nu am reusit asta nici la un an!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna dimineata , la amiaza si de la noi.
Fetelor , multumesc de raspunsuri.
Fata mea aseara a fost cam maraita, nu o vrut sa doarma pana la 1. Cum adormea si o puneam in patut cum se trezea. Si asa am inceput de pe la 21, ca ieri a facut greva si nu a dormit.De trezit s-a trezit la 9, a papat si am plecat la dr. Si de atunci tot doarme , s-a trezit acum 15 min plangacioasa ca fiind in fas nu-si putea ridica piciorusele. Am dezbracat-o, a molfait sanul vreo 4 min si somn in continuare. Ea anul asta nu a mai dormit si de dormit dormea toata ziulica inainte.
Avem 6700g la aproape 3 luni(pe 7 implinim), imbracata cu o bluzita si ciorapei si mancata. Eu pentru linistea mea ii dau 6500g. Eram tare stresata ca nu-i mai scoteam lapticul cu pompita ci o lasam pe ea sa suga. Pe 8 dec, la doua luni avea 5900g , cam tot asa imbracata. A luat un pic mai putin in greutate luna asta, dar incerc sa nu ma mai stresez. Ne-a dat si o crema pt iritatia de pe fata, sa dea DD sa functioneze.
La multi ani sarbatoritilor de astazi.
Crinuta, ti-am admirat fetita, o mica printesa frumoasa foc
Mari un sa treci peste incercarea asta si pentru Vladut multa , multa sanatate si multi
Fetelor, va pup pe toate si o zi cat mai frumoasa.

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Intrebare: produsele din gama Klorane se gasesc numai la farmacii sau pe net?

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

Mergi la inceput