LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

crisspy, puii mei, la ce iti trebuie herpesul bucal si cel genital, SIDA si sifilisul?

Toxoplasma, la fel, nu ai facut-o la Razvi? Ca asta o faci, iti asiguri imunitate si salutare.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Micola, multumesc :) Da, am trimis si eu poze pe mailul comun, o data la 1 an si am uitat sa va zic :)

Crisspy, dar la ce medic mergi, mama? Si mie mi-au dat o groaza, dar in jur de 10 il au costat primele, apoi nu le-am mai facut pe toate. Si am zis ca astia de la Medlife sunt super prevazatori....e normal, ca vor sa se acopere pentru orice risc...si totusi...de multe nici n-am auzit...

Mami de Ioana, Filip si 32 S


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

sarbatoritilor zilei :Agnes
Bogdan
David
baietelului lui eve

Crisspy,analizele sunt fff scumpe,daca poti sa mai reduci din costuri cu o trimitere,un dr de fam,nu ezita,mai scutesti un ban.Sarcina usoara in continuare.Lui Razvi i-ati spus de samburel?

Lisa cum mai sunteti?I-a trecut Anei raceala?

Noi suntem nedormiti,deja nu mai pot spune ca e doar o perioada si va trece,ca nu-i noapte sa nu ne trezim,ba sunt dintii,ba burtica,ba-i cald,ba-i frig,ba-i laie,ba-i balaie..zic eu,ca oricum nu stiu ce are de se tot trezeste in fiecare noapte,dar evident caut si eu un motiv plauzibil,sa-i gasesc scuze.Si urla si nu mai adoarme si stau acolo cu el cu orele si nimic..ma simt ca si cum as avea bb mic,desi atunci se trezea,ii dadeam un bibe si se culca la loc,acum stam cu ochii in tavan..din astea,distractii nocturne si mami cu cearcanele la genunchi,ca nici cel mai bun anticearcan n-o mai ajuta
Am avut un revelion nasol,mi-am inceput anul vomand,deci o tinem in ''distractii'' din astea,de-ti ridica adrenalina la maxim,de nervi..

Va pupam si va dorim toate cele bune.

Miere,cum mai sunteti?V-ati mutat?


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Crisspy incearca la medicul de familie, oricum la Sanador stiu ca tin sangele 14 zile( recolteaza o eprubeta in plus) si apoi cand mai ai banuti te duci si-ti mai lucreaza ceva...,testarea HIV este gratuita la gravide!! eu am facut-o de 2 ori.
Fetele acum este o perioada mai nasoala si medicii de familie nu dau trimitere, deoarece clinicile private nu au decontari de la casele de sanatate.. nu va amintiti ca si eu ma vaitam de costul analizelor.. eu am sunat intr-o doara la sanador si mi-au spus ca doar "maine" au analize decontate de CASMB, asa ca la 6.30 plecam sa stau la coada la analize ...

Cadia ma bucur ca a luat broscuta in greutate.. eu o cantaresc duminica.. asa ca va spun luni cum stam, oricum in primele 2 saptamani a luat 350 g. Deja va pregatiti de botez! Cand il faceti? il faci acasa pana la urma?


Leditia imi pare rau ca a inceput anul cu neplaceri, si ca nu te odihnesti.
Iti doresc sa treci cu bine peste, ca doar esti o luptatoare. Uite de la mine ca sa-ti treaca.

Fetele o sa discut marti cu pediatra cand ii vede pe amandoi, despre "crizele" lui Stefan.. nu-mi place deloc cum reactioneaza.. v-am mai spus ca ma tem sa nu-si dea stomacul peste cap, sa-si irite esofagul, plus ca daca vomita seara inainte de culcare mama iar trebuie sa-l spele pe dinti, si e un adevarat spectacol.

Am hotarat sa-l luam acasa, acum sa vedem de cand.. tatalui meu i s-a stricat masina, si a spus ca nu ni-l da pana nu o repara, ca daca plange baiatul sa poata veni repede la el..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, Vlad a fost f incantat de surioara, o mangaie tot timpul, sta langa cosul ei mereu, iar cand alaptez sta si el cuibarit in bratele mele. Deocamdata e bine ca sunt parintii mei aici si treburile gospodaresti le fac ei, dar nu stiu cum va fi dupa. Am foarte mare noroc cu Mircea, ma ajuta la absolut orice, nu stiu ce m-as face fara el.

Vedeti ca am pus poze pe mail

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 maine e ziua cea mare, in 29 dec



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Patricia sa-ti traiasca printesa! Este asa de dulceeeeee si-mi plac la nebunie cerceii..

Ma bucur ca Vlad este incantat de surioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

am intrat si eu acum pe mailul comun.

Am vazut pozele puse de Anuc, ce frumusei copii si ce se mai contorsoneaza. Sa iti traiasca copiii!

Micola am vazut si baietelul tau frumos...ce sta el sa il plimbi cu sania in zapada!

L-am vazut acum si pe Andrei de Ciufik cu mamica lui. Niste frumusei amandoia.

Iar fetita Ptriciei este o printesa mica si scumpa. Sa cresti mare Irina!!

Eu ma duc acum sa vad ce pun in bagaje. O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

LA MULTI ANI Agnes!
LA MULTI ANI Bogdan!
LA MULTI ANI David!
LA MULTI ANI baietel de Eve!

Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!



Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Ce poze cu copilasi frumosi am vazut!!!! Irinuca e o printesica mica si frumoasa , Filip si Ioana, ce frumos se joaca impreuna, Alex cu sanioara .

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Yiipee! Dupa-amiaza aceasta am avut testul pentru jobul de telephone-interpeter si l-am luat!!
Tare ma bucur!

Am intrat sa va spun si voua... acum fug ca mi-au venit "baietii"



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput