Strumfi si prichindei de iulie-august 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui nebunica-zapacica

Mihahegarty am fost la spital imediat cum au inceput sangerarile si la ecograf s-a vazut ca sarcina era oprita din evolutie in saptamana a 7-a, nu mai era activitate cardiaca..Ieri s-a eliminat tot, sper. Merg maine la medic pentru o ecografie, sa vedem daca e nevoie de chiuretaj sau nu. Eu sper ca nu, a fost traumatizanta ziua de ieri destul...



fericita de Victor Nicolas (15.11.2008)

Nasterea cozonacelului nostru iubit



[font=Comic Sans MS][green] “Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body.”


Nebunica-zapacica
Ma rog la Dumnezeu pentru tine sa ramai cat mai repede din nou cu un bebe sanatos si la termen!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

buna seara burtici ! ce de activitate pe aici bravo, reveniti in forta , asa mai da!
Eu vroiam sa va salut si sa ma plang ca mi-e tare greu cu munca asta dupa sarbatori .. azi am dormit pe mine
Eu kg am luat vreo 3 dar nu-i bai . Cat despre ce mancam ... mi s-a spus in urma analizelor ca am liber la orice , asa ca nu ma uit ce fel de branza e sau daca salamul e crud .. mananc ce imi place
La voi se cunoaste burtica? ca la mine se vede binisor ...pare chiar mai mare de varsta care o are sarcina .. sau asa mi se pare mie
. cred ca alea 3 kg s-au pus toate acolo!

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

buna seara burtici ! ce de activitate pe aici bravo, reveniti in forta , asa mai da!
Eu vroiam sa va salut si sa ma plang ca mi-e tare greu cu munca asta dupa sarbatori .. azi am dormit pe mine
Eu kg am luat vreo 3 dar nu-i bai . Cat despre ce mancam ... mi s-a spus in urma analizelor ca am liber la orice , asa ca nu ma uit ce fel de branza e sau daca salamul e crud .. mananc ce imi place
La voi se cunoaste burtica? ca la mine se vede binisor ...pare chiar mai mare de varsta care o are sarcina .. sau asa mi se pare mie
. cred ca alea 3 kg s-au pus toate acolo!

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Buna seara, Roberta! Da, suntem active, nu gluma!:)
Si la mine a inceput sa se cunoasca burtica. Asta ma bucura ca pana acum se vedeau doar kg in plus!! Se pare ca pana acum detin recordul la kg depuse. Sper sa nu continui in ritmul asta..uff!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Luli multumim de informatii, super utile, le am adaugat in favorite in laptop si am sa le citesc ca sa vad care e treaba pe parcurs.

In legatura cu branza soft si asa mai departe, eu pot recomanda multe, dar cine e in stare sa le tina pe toate. Eu acum ca ma simt mai bine, crede ti ma ca nu ma pot abtine de la branza de vaci. E preferata mea si telemeaua!!! Yam!! Avem aici niste magazine romanesti si cand am masina pe mana ma duc imediat si mi cumpar! Abia astept! Si sa speram ca totul va fi bine. Maioneza probabil ca inca am s o evit pentru ca mi e prea lene s o fac!!

Ai noroc mare ca poti sa bei lichide, la mine asta a fost un alt deficit. Pe acesta prima perioada nu am baut cine stie ce lichide, maxim 1 litr pe zi.Pur si simplu nu aveam chef de nimic, sper ca totusi sa se adevereasca ce zicea Adra-Bell si corpul meu sa i fi dat bebelui din depozitele mele. Acum am sa incerc sa beau mai mult, ma simt mai bine si sper sa revin la normal.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Lissa i-am spus si eu medicului de familie ca vreau sa ma duc la baie acolo si sa las probele ca oricum nu mancasem si nici nu facusem pipi, dar a zis ca mai are si alti pacienti si sa le duc maine.
Mai am inca o intrebare Pt analiza secretiilor dr mi-a zis sa iau Arefam timp de 2 zile pe gura si nu mai tin minte dca mi-a zis sa ma spal sau nu Nu stiu ce a fost cu mine cand am fost la medic de eram tare ametita si imprastiata. Ce rol are analiza acestor secretii?

Sunt trista ca de cand am ramas insarcinata am pierdut 3 prietene. Nu stiu ce e cu ele de s-au suparat si ma invidiaza atat Eu am ramas insarcinata din prima luna in care nu am mai folosit metoda calendarului si o prietena mi-a zis ca ea se chinuie din aprilie si tot nu a ramas si ca la mine e norocul fraierului ca am ramas din prima. Cealalta prietena incearca din iulie sa ramana gravida, dar nu din cauza ca isi doreste f mult ci pt ca nu o mai satisface serviciul si vrea sa stea acasa si sa primeasca salariu in continuare. Prima prietena a devenit obsedata de faptul ca nu reuseste sa ramana insarcinata si e la un pas de divort. A ajuns sa faca tot timpul teste de fertilitate si face dragoste cu sotul doar in perioada fertila si in tot felul de pozitii ciudate, apoi se urca cu picioarele pe pereti cate 2-3 ore. Eu i-am zis s-o lase mai usor ca mai isi face rau singura si mi-a spus ca eu nu stiu ce inseamna sa te chinui sa ramai insarcinata. In plus, se indoapa cu tot felul de medicamente dupa ureche.
Cea de-a treia prietena mi-a zis ca sunt nebuna ca fac un copil la 25 de ani si ca de ce tot cheltuiesc atatia bani pe analize cand as putea face altceva cu ei. M-am suparat pe ea si ma tot suna si imi da sms-uri, dar nu vreau sa mai aud de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Babyblue nu e bine sa ai diaree in sarcina. O prietena de a mea a avut diaree si i a provocat contractii timpurii de credea ca o sa nasca la 26 saptamani. Tre sa mananci cum ai zis tu mult orez si eventual ce e foarte bun (in cazul meu) casul.Insanatorire rabnica.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Oanamares, eu fiind pro tratamente naturale, poate nu sunt cea mai buna persoana sa ti dau sfaturi, dar totusi am sa ma bag in seama. Durerea de cap poate fi din nenumarte motive, poate chiar o sinuzita. In fine, masaj la nivelul tamplelor si la nivelul ochilor ajuta foarte mult. Eu asta imi fac timp de jumatate de ora. Si sa stai linistita in pat, intinsa si sa te relazezi. Nimic altceva.
Sper sa ti treaca cat mai repede, pe mine ma scot din sarite durerile de cap!!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Babyblue, incearca sa gasesti afine sau suc natural din afine, strang foarte bine, desi nu stiu in ce masura o sa gasesti, eventual cauta la Plafar ceva. Regim neaparat, fara zahar, numai apa plata, covrigi, branza dulce, banane, piept de pui la gratar, ceai de menta

Mihaela, eu i-as raspunde ultimei prietene la telefon. poate vrea sa-si ceara scuze, unii oameni sunt mai slobozi de gura, o fi gresit si ea. Cat despre celelalte doua, eheee, am fost si eu in situatia lor, eram asa de trista si de invidioasa cand ramanea vreo cunostinta gravi. Parca ma punea in oglinda si imi spunea ca uite, tu n-o sa fii niciodata asa. Infertilitatea este foarte greu de suportat.

Ies, sa o scot pe little miss cu sania

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Babyblue, mai stiu un remediu babesc, netestat de mine, testat de altii. Cica merge Sprite sau Cola

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Varog sa mi spuneti si miedespre morfofetala. Eu nu am auzit de asa ceva si daca aici in tara asta nu mi a mentionat nimeni de asta, chiar nu am idee ce e. La cate saptamani se face? La ce ajuta? etc.
Va multumesc.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput