Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

La Bucuresti ninge superb

... si noi suntem sechestrati in casa pana se face bine Natali


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
Kata, scaunul de masa inca nu l-am folosit efectiv, pt mancare. Mai astept 2 sapt. Dar cand l-am incercat cu Raul, pot sa ma declar multumita, doar o singura nemultumire am, dar poate ca se va remedia cu timpul. Se pune si se ia greu tavita .Sper ca dupa ce incepem sa-l folosim zilnic, se va mai uza si nu o sa fie asa dificil. Stiu ca sunt mai multe mamici cu Chicco Polly. Voi aveti pb asta? Da, eu am luat Polly 2 in 1. In rest , imi place mult, e comod, copilul sta bine in el, se lasa pe spate, se ridica pe mai multe nivele...
Racusor, dar tu de ce incepi asa repede munca? Sa ne spui cum e cu bona...
La multi ani Rebeca!!!Fetita mare are mama!!!
La multi ani Alexandru si Giulia!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Cum sunt bolnaviorii nostri azi? Sper ca sanatosi...

Paula, vin fiert zici... Am baut zilele astea cate un pahar de bere pe zi, dupa ce am adormit copilul... asa m-am ametit, ca imi era teama ca nu o sa aud copilul trezindu-se... bine, intr-o juma de ora a trecut ameteala...

Paula, legat de tavita de la scaunul de masa. initial si io am zis ca merge greu, dar asta era din cauza ca io nu apasam pe maneta aia portocalie de sub tavita , din dreptul scrisului "Chicco". cand se apasa maneta, la captul tavitei se baga cele 2 suruburi sau ce is, inauntru.la tine merge rau si daca apesi pe maneta?

La multi ani Rebeca, ALexandru si Giulia, sa cresteti mari si sanatosi, si cuminti, si voiosi! Un extra -ic pentru Rebe, ca are mama fata mare , cu 6 lunite!!!

Al meu iar a avut o noapte minunata... culcat la 8 seara, prima trezire de 10 minute la 6 dimi, apoi la 9 si un sfert, ca de obicei... de azi ma culc si io mai devreme... aseara am stat pana la 12 sa vad titanicul, si tot nu l-am vazut complet... am adormit pe final...

HAi ca azi am treaba de nu ma vad... aspirat, sters praful, 2 ture de haine, mancarica.. arucat mancarica din frigider... aaa, si de azi is oficial la un pic de cura... adica nu paine, nu dulciuri, nu dupa 6 seara, si nu mancat pana pic sub masa.. si un pic de tae-bo, cat rezist... si pana in 1 aprilie tre sa dau 6 kile jos, adica in 3 luni, adica 2 kg pe luna... e de musai!!! ca nu ma mai suport!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina gata!! Am reusit!!Pot sa pun tavita si sa o scot fara sa transpir. Kata, acum ma declar multumita 100% de scaunel.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Asa, acum sa va zic cum a fost la rev. A fost tare bine. Chiar in noaptea de rev am fost 8 perechi, dar a2a zi am ramas 3 perechi. A fost super : am mancat, am jucat mima, am mancat, am dansat, am mancat, am cantat, am mancat din nou...nu am curaj sa ma urc pe cantar!!!. Am si baut...muuult vin fiert!!Aasa de mult imi place.
Raul a fost tare cumintel la bunici, cum altfel...de vreme de a fost purtat numai in brate si i s-au facut toate mofturile? Am noroc ca e mic si inca nu stie, dar sunt convinsa ca daca ar fi putut ar fi refuzat sa vina acasa
Partea urata e ca incep munca...am hotarat ca ma duc pe sapt 2, 3 zile la birou. Si atunci ori stau si eu la Ludus la ai mei, ori il las doar pe Raul acolo, sa nu-l tot car pe masina cu mine.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6


ce super trebuie sa fi fost...m-am gandit la voi...

te intorci la munca?!...uff asta e...priveste partea buna, nu mergi zilnic, program flexibil...daca e ceva, o problema dai un telefon si stai acasa

eu cand o sa ma intorc sper sa obtin program de 6 ore...dar imi e groaza daca il duc pe Matei la cresa inevitabil in comunitate se va imbolnavi...si nu stiu cum voi rezolva cu concediile medicale ...plus delegatiile, alea ma ingrozesc



Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

'Neata, mamici!

LML Rebe bebe
LML Alexandru Radu
LML Giulia



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+


LA MULTI ANI!!!
si din partea noastra


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
HAi ca azi am treaba de nu ma vad... aspirat, sters praful, 2 ture de haine, mancarica.. arucat mancarica din frigider... aaa, si de azi is oficial la un pic de cura... adica nu paine, nu dulciuri, nu dupa 6 seara, si nu mancat pana pic sub masa.. si un pic de tae-bo, cat rezist... si pana in 1 aprilie tre sa dau 6 kile jos, adica in 3 luni, adica 2 kg pe luna... e de musai!!! ca nu ma mai suport!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


si eu, si eu

m-am tot gandit ca am mancat ca o nesatula ...vad ca stau bine azi cantarul arata 63,3kg...deci nu m-am ingrasat dar asta e sigur din cauza alaptatului!
trebuie sa ma dezvat ca dupa ce nu mai alaptez o sa ma fac cat o bomba daca continui

in prima faza as vrea sa renunt la dulciuri...dar parca sunt dependenta nu stiu ce e cu mine


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui crispro
HAi ca azi am treaba de nu ma vad... aspirat, sters praful, 2 ture de haine, mancarica.. arucat mancarica din frigider... aaa, si de azi is oficial la un pic de cura... adica nu paine, nu dulciuri, nu dupa 6 seara, si nu mancat pana pic sub masa.. si un pic de tae-bo, cat rezist... si pana in 1 aprilie tre sa dau 6 kile jos, adica in 3 luni, adica 2 kg pe luna... e de musai!!! ca nu ma mai suport!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


si eu, si eu

m-am tot gandit ca am mancat ca o nesatula ...vad ca stau bine azi cantarul arata 63,3kg...deci nu m-am ingrasat dar asta e sigur din cauza alaptatului!
trebuie sa ma dezvat ca dupa ce nu mai alaptez o sa ma fac cat o bomba daca continui

in prima faza as vrea sa renunt la dulciuri...dar parca sunt dependenta nu stiu ce e cu mine


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip




IDEM!!!!

La multi ani sarbatoritlor de azi!
Sanatate multa bolnaviorilor!

Racusor - multumesc de complimente. Si Andreiutu' e tare tare dulce

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

'Neata, mamici!

LML Rebe bebe
LML Alexandru Radu
LML Giulia



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+


LA MULTI ANI!!!
si din partea noastra


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






La multi ani si din partea noastra!

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Neata!

Paula, ce bine ca te-ai distrat de Revelion!

Crispro, spor la treaba si la dieta Hai ca ma bag si eu ca tot asa vreau sa dau si eu jos, cam 2-3 kg/luna

Cris
, cum se simte Natali? Multa sanatate!

Racusor, fetelor, voi unde le mai faceti baie delfinasilor? tot in cadita?....eu nu-i mai pot face baie in cadita pt ca stropeste totul din jurul nostru.
Am incercat sa-l bag in cada mare si a inceput sa planga si l-am scos imediat...probabil s-a speriat...

Ma gandeam sa-i cumpar un suport de cada in care sa-l asez in fundulet (am vazut ceva de genul pe site-ul dat de Katalina...au preturi bune)

Daca i-as cumpara soportul cred ca l-as pacali sa stea in el si dupa as da drumul la apa...mai intai sa creada ca sta intr-un suport de joaca....oare ma complic?

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput