Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Despre dorinte pt 2011 iata lista:

- sa fim sanatosii cu totii, mai ales Teona pt ca de ea ma doare sufletul cel mai mult daca se imbolnaveste;
- bebe din burtica sa fie baiat si sa fie sanatos;
- sa am o sarcina mai usoara decat pana acum;
- sa nasc usor, vreau tot natural;
- sa fiu mai optimista, sunt intr-un soi de depresie acum, vreau sa ma linistesc;
- vreau ca Teona sa faca la olita in maxim 3 luni, sa renunte la suzeta ( am inceput deja operatiunea dar e tare complicat) si sa accepte bine organismul ei laptele de vaca ca sa-l putem inlocui pe cel de soia;
- vreau ca Teona sa manance mai bine si mai mult, sa nu mai fie un calvar pt mine ora ei de masa;
- Sotul sa primeasca avansarea si in felul asta sa se mareasca veniturile;
- sa ne gasim casa noastra pt ca o cautam de 1 an si nu prea avemm noroc;
- sa participam la intalnirile cu ghioceii...la toate;
- sa vizitam Spania in februarie;
- as mai vrea o masinuta pt mine...dar asta nu cred ca se poate deocamdata

Cred ca am destule dorinte...abia astept sa vad bilantul la sf anului.


Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am admirat poze cu luca si sophiphi.

ce a crescut luca , fata de cum era in vara cand ne-am intalnit in herastrau, si ne-a dus anca cu masina acasa.

abia la ora asta am reusit sa intru, ca pana acum a muncit sotul. asa a inceput anul cu munca, ca a muncit si ieri pe branci, si sper sa o tina tot asa.

azi am fost intr-o vizita la o matusa a sotului meu. din vara tot il bat pe sotul meu la cap sa mergem in vizita. nu ca as muri eu de dragul ei (ca e cam scorpie), dar are un sot in varsta (86 de ani) si care a fost cam bolnav. am vrut sa mergem sa-i vada pe copii, si le-am facut o mare bucurie, ca ei nu au nepoti.
copiii mei s-au comportat exemplar. sunt foarte mandra de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

THE LIST:
1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)

Ma bag, cam fara sa gandesc...noroc ca ma tempereaza sotu de cele mai multe ori. Sunt reticenta doar la necunoscut.


2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)

Profa de istorie, o adoram, imi era ff draga, era super eleganta, stia sa vorbeasca frumos cu toata lumea, stia sa se faca inteleasa, iti zambea mereu, asteptam orele ei cu mare drag. imi placea de ea ca avea un copil infiat pe care-l iubea tare mult, neputand face copii.


3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)
Hmmmm un prof de la universitate...da nu-i vedeta.

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?

Nu.

Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)

Da.

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)

Anul asta nu am purtat nimic rosu, sunt sigura ca voi fi iubita la fel ca pana acum.


6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)

Nu

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)

nu stiu ce sa spun...habar nu am....cred ca ar fi mai bine ca aceasta observatie sa fie facuta de alte fete de pe forum...cred ac se vede mai bine din exterior


Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

adirys21 acum am citit postarea ta si parca ma vad pe mine acum 2 ani, cand am ramas insarcinata cu ioana.
la inceput eram intr-un soi de depresie, dar pe urma mi-a mai trecut, ca au aparut alte situatii mult mai grele la orizont, iar sarcina era floare la ureche.
noi apartamentul l-am gasit dupa 3 zile de vizionari, cand eram in primul trimestru de sarcina. noi am mai cautat apartamente si inainte, dar nu am avut nici un motiv atunci sa ne mobilizam, ca incapeam 2 adulti si un copil in apartament cu 2 camere.
pentru ca aveam motiv sa cumparam un apartament mai mare, am inceput sa mergem la vizionari cu andrei dupa noi, el avea cam 1 an si 9 luni. in gluma i-am spus sotului: "unde va face andrei kk, acel apartament il vom cumpara".
in a treia zi de vizionari am vazut apartamentul (pe care ulterior l-am cumparat) care ne-a placut si inca vreo 2. intre vizionari, andrei a produs un kk. i-am si spus sotului ca noi azi ne luam apartament. dupa 2 zile eram la notar si semnam precontractul.

cu olita pana la primavara nu prea cred ca vei reusi. si eu m-am chinuit cu andrei cu olita (am povestit odata experienta). pot sa-ti spun ca primul kk la olita l-a facut andrei in ziua in care am nascut-o pe ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

merg la culcare, ca dimineata pe la 7 imi da ioana trezirea. si trebuie sa pregatesc barbatii din casa sa plece la serviciu.

noapte buna! si vise de care vreti ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Salut Fetele!!An Nou fericit! mai bun, mai cald, mai frumos si mai plin de impliniri ca cel care a trecut. Sa fiti sanatoase si voi si ghioceii vostrii si cei dragi voua, sa vi se indeplineasca macar o dorinta din cele exprimate pentru anul asta si sa aveti parte de surprize frumoase care sa va insenineze fiecare luna a anului ce a venit!

Am vazut ca ati povestit, nu gluma, oare asa o sa fiti tot anul asta? ca eu presimt ca nu voi reusi sa tin pasul cu voi mai ales daca incep serviciul si tare mi-ar parea rau sa nu mai fiu la curent cu ce se intampla. Acu sa revin la subiect, Anan draga mea, dorinta ti se indeplineste asa ca ma graabesc sa raspund si eu la cele doua liste. M-am apucat sa citesc povestile voastre care sunt taaare interesante dar ma opresc sa raspund ca iar ma prinde dimineata. Ma duc sa cat prima lista si revin cu raspunsurile.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Sympli, hai ca am cautat in dex ce e proscratinarea asta si eu sufar.Ilinca si eu beau din sampanie de pe data de 31 dimineata,sotul nu bea si tot nu reusesc sa o termin, o beau cu suc.Am fost super nebunatica la viata mea, acum m-am mai calmat, dar cateodata duc dorul unei nebunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Teona a inceput sa anunte cand face pipi? E uscat scutecul dupa siesta, daca o schimbi fix inainte de a o pune la somn?
Cam astea sunt semnele ca e pregatita.
Eu am trebi telectuale cu barbatul si intre 2 fraze grele mai bag cate un oki si p'aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro
[br
Eu am trebi telectuale cu barbatul si intre 2 fraze grele mai bag cate un oki si p'aici

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)




Si mai murii azi de ras si cu "Doamna capsator", si cu "indureratu'" Biancai, cainat de ANAAN !



http://www.lucamic.blogspot.com/

Edit: hai mai Ana, editeaza inapoi, ca ma pis pe mine de ras, cat de tare ai foooost!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)

nu stiu ce sa raspund

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)

Adi e numele sotului meu iar Iris imi spunea mama cand eram acasa, doar cand ma alinta(pe mine ma cheama Irina) si le-am pus pe cele 2 la un loc si a iesit Adirys si 21 era varsta mea cand am descoperit DC.



10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)

Imi place sa calatoresc...dar cum nu se poate ador sa stau alaturi de printesa mea si de familia mea si sa o stiu fericita.






Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput