Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

andiaroro :))) avem aici un prieten (francez, casatorit c-o olteanca de craiova, destul de molcoma si ea) care ne descrie asa: oltenii sint ca marseiezii, vorbesc mult, fac din tintar armasar si nu tre s pui baza in ei

ah, sa mai zic niste defecte: nu sint fizionomista si nu retin numele (prenumele) oamenilor/colegilor etc. Nu-mi stiu nici acum toti colegii de liceu (mostenire ereditara, si tata e la fel).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Asa, povestea, incerc sa fie pe scurt, sa nu va plictisiti, mai ales fetele care o stiu din versiunea "face to face".
Eu si Pisicu am facut liceul impreuna, in aceeasi clasa. Intr-a noua, le-am luat eu pe prietenele mele bune de la o clasa paralela si le-am zis:il vedeti pe tipul ala? eu o sa fiu cu el intr-a doispea. Nu stiu de ce, ca nu imi placea de el, habar nu am ce imi veni atunci, dar mi-am amintit ulterior. So, in liceu am fost f buni prieteni, pe mine ma cam enerva ca se dadea la toate parasutele clasei si la mine venea sa il ajut la teme sau sa ii alin sufletul, dar na...In clasa a doispea la banchet ne-am lasat dusi de val si ne-am pupat. Apoi o perioada am fost si nu impreuna. Eram buni prieteni, ne desparteam, pana ne-am despartit de tot, dar vorbeam la telefon cu orele, in calitate de prieteni. Eu am avut o relatie de 1 an jumate cu un tip destul de coleric si violent, cu care ma certam mereu, dar eram efectiv dependenta de el. Relatia s-a terminat f urat si cine a venit cu umarul de rigoare si ajutorul neconditionat? Ati ghicit. A avut multa rabdare cu mine, a tras efectiv de mine, pt ca eu nu mai vroiam nicio relatie, vroiam doar sa imi ling ranile, dar, treptat, m-a cucerit de tot si uite asa de mai mult de opt ani suntem impreuna pe bune.

Revin cu lista no.2

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, eu vin cu o confesiune, insa nu cu una la care v-ati astepta poate, in urma acestor discutii. Citindu-va zilele astea cu sufletul la gura, am tras concluzia ca ma simt tare aproape de voi, de fiecare in parte intr-o anumita masura. Am trecut granita aceea de "forum de mamici" si aceste intrebari, mai mult sau mai putin intime, amuzante, serioase si surprinzatoare, m-au ajutat sa va cunosc si mai bine si sa imi placa tot mai mult de voi. Am descoperit in voi parti din mine, si pe majoritatea va consider foarte curajoase ca v-ati expus preferintele de orice natura aici! Intr-o masura mai mare sau mai mica ma regasesc in raspunsurile fiecareia dintre voi!Bianca, marturisirile tale nu imi par deloc asa cum ai banuit tu ca o sa para, ci, dimpotriva, le-am perceput reale, firesti si absolut senzationale!Ilinca, parca m-ai descris pe mine mai sus, si eu sunt exact la fel, si am oarece emotii la o eventuala intalnire live, pentru ca sunt genul care mai intai priveste si de integrat se integreaza atunci cand simte ca e momentul potrivit si nu cand trebuie. Eu as fi catastrofala la jocuri de societate, iar mima-not for me Am cazut intr-o panta usor nostalgica amintindu-mi de acele vremuri cand visam cu ochii deschisi la un "bluz" cu el , si desi vremurile s-au schimbat, tot o discutie, o piesa draga mie, o privire sau o tinere de mana ma sensibilizeaza mai mult decat "asternutul".Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Lista no.2:

1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)

Initial am fost pe DC la subiectele legate de infertilitate si FIV si ulterior m-am mutat la gravidute. Am mai activat pe un forum dar am rarit mult treaba

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)

Dupa ce am terminat liceul. Nu mi se pare relevant nici momentul, nici persoana, a fost efectitiv "ca sa fie", ca in mintea mea creata ma consideram batrana

3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)

Calitate: sufletista. Defect: impulsiva

4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)

Vreo 4, din care numai 2 ii consider relevanti, ceilalti au fost chestii la impuls, dar nu unul pozitiv. Nu regret nimic insa.

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)

Nu am fost atrasa; nu stiu daca as incerca, imi mai apare ca fantezie in momente intime, dar chiar nu stiu daca as duce-o la capat

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)

Nu am avut amant

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)

Gemeni. Nu stiu daca are, dar in cazul nostru s-a potrivit manusa, cuplul Balanta-Gemeni este dat ca fiind cuplul ideal

8. Care fata pare mai altfel in realitate decat pe forum

Si mie tot ILINCA mi s-a parut cea mai altfel , abia astept sa o revad ca sa ma conving ca e expansiva si in realitate

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nu stiu de ce, insa eu cred ca cea mai diferita pe forum fata de realitate este denisamada. Sigur, concluzia am tras-o din descrierile voastre in urma intalnirilor avute, prin comparatie cu impresia pe care mi-au lasat-o interventiile ei pe forum.Si pentru ca nu vreau sa las si eu impresia ca evit sa ne intalnim for real, promit ca la o eventuala intalnire (prin mai-iunie ar fi perfect), voi face imposibilul sa fim si noi prezenti!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si sotul meu este gemeni, iar ca si compatibilitate, cartile spun ca facem un cuplu tare nefericit (eu fiind tot gemeni), deci pentru mine nu are nicio relevanta. Un lucru este sigur, intre noi nu intervine niciodata plictiseala, chiar daca asta inseamna, poate, cearta Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, acum nu uitati totusi ca io-s de la Maramu, noi suntem de fel mai greoi in toate...nu ma pot pune io cu debitul verbal al Ancai, de ex! (io si huzband si acum mai strigam din cand in cand unul catre altul:"gigea!"). Ce nu se vede la mine pe forum e faptul ca mie-mi place foarte mult "analiza de pe margine", eu nu am ratat niciodata vreo postare de cand am intrat pe forumul asta (si daca asta a insemnat cateodata sa recuperez capitole intregi) nici vreo poza...adica nu "analizez" in sensul ca stau sa trag concluzii, ci pur si simplu fiindca imi place sa citesc povesti de viatza, sa "privesc" oamenii, sa constat asemanari sau deosebiri etc. De asemenea eu sunt genul care foaaarte rar face confesiuni- si daca face, le face rational si alese cu grija fiindca am un foarte mare instinct de conservare, am constatat asta cu stupoare de multe ori, cat instinct de conservare pot sa am si ce mecanisme de aparare bine puse la punct are psihicu' meu. Daaar, in acelasi timp, oamenii tind sa-mi faca confesiuni iar mie-mi place foarte mult sa le ascult si cred ca si cei care se indreapta spre mine cu confesiunile au instincte bune, fiindca mie-mi place sa aflu secrete/ stiu povesti etc. strict pentru mine, sau pentre ele insele, ca sa spun asa, dar niciodata nu le-as dezvalui mai departe altora, deci cu mine orice secret e in sigurantza si multi oameni simt asta. Am luat-o rau pe panta introspectiilor/ psihanalizelor si altor psihopupiceli, nu, tufete? Dar cam lipsesc unele tufete de la apel, or fi stand in umbra sa se mire de noi?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

ANAMARIAME, te-am pus cap de lista la intalnirea din mai, ca-n iunie deja sunt concedii si iar ne strangem greu

Si eu am acest sentiment de apropiere cu mamicile de aici unde pot sa zic ca mi-am facut niste prietene tare dragi si ma simt ca un copil mic care a primit un cadou deosebit

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
ANAMARIAME, te-am pus cap de lista la intalnirea din mai, ca-n iunie deja sunt concedii si iar ne strangem greuSi eu am acest sentiment de apropiere cu mamicile de aici unde pot sa zic ca mi-am facut niste prietene tare dragi si ma simt ca un copil mic care a primit un cadou deosebitwww.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga ne citeste din umbra, e pe drum spre Bansko in Bulgaria si abia asteapta sa ajunga la hotel sa raspunda si ea !!! Va pupa pe toateeee !!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput