Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

De Boboteza, teoretic, umbla popa cu Iordanul.
La noi a fost ieri si...atentie! La fiul soacra-mii a fost in 30 decembrie Si, cica nu-s escroci!



Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mai...cand vine popa?! Ca io-s habarnista si n-am un ban in casa! Nu de Boboteaza umbla cu sfantu' pamatuf?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





....iar la noi pe 28 dec ..a fost
corect e dupa 2-3 ian(daca au parohie mare) dar asta e..




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

THE LIST 2


1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
Cautam ceva despre colicile bebelusului - cred ca Andrei avea vreo doua luni pe atunci - si am dat de voi si de atunci am devenit dependenta. A fost extraordinar pentru mine, mai ales intr-o perioada nu prea fericita din viata mea, sa vad ca nu sunt singura cu aceleasi temeri, intrebari etc. Pot sa zic ca, citindu-va in fiecare zi, mi-am revenit incet-incet din depresia care ma cuprinsese. De forumit n-am mai forumit pe altundeva cu o singura exceptie: m-au scos din sarite aia de la Realitatea si mi-am exprimat nemultumirile pe forumul lor, ca sa ma eliberez cumva. Dupa numerosele reactii la postul meu de atunci, am constatat ca si altii aveau aceleasi sentimente.
2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)
Eu la 18 ani; pentru mine s-a intamplat exact la momentul potrivit, n-am regrete de niciun fel; pentru copiii de acum cred ca s-au schimbat datele problemei. Si la mine pana atunci au fost doar "bluzuri":), pupaturi si plimbat la lumina lunii.
3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
Ma gandesc de azi-dimineata si pe cuvant daca stiu care este principala mea calitate, nu ca as avea atat de multe, incat sa nu stiu pe care s-o aleg. Cred ca sunt intelegatoare. Defect? Asta nu-mi pune probleme: incapatanarea. Aaa, si mai am unul deloc neglijabil: iert cam greu si nu prea uit! As vrea sa fiu altfel...
4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)
Asta e putin prea intima pentru mine, eu v-am spus ca sunt o pudica...
5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)
Nu si nu, dar admir frumusetea feminina si chiar imi face placere sa o contemplu.
6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
N-am avut ce insela.
7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
E Taur. Are relevanta in sensul in care si el este un incapatanat si, cateodata, ies scantei.
8. Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?( by Monnvas)
Poate o sa va surprinda, dar, atunci cand am avut ocazia sa o cunosc live, Ilinca mi s-a parut mai introvertita decat pe forum. E adevarat insa ca era foarte obosita cand am intalnit-o si nu cred ca ii ardea de nu stiu ce extrovertiri, asa ca astept sa o revad, de data aceasta in forma care a consacrat-o.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am postat la capitolul trecuuuuut. si numa ce gasisem inca un punct comun cu Inapreda....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tufetelor, io la intrebarea cu taticii nu poci ca sa raspund ca am vazut prea putini si pentru prea putin timp; pe Robert ce l-am vazut mai mult si mi-a placut, da nu zic in public, ca fiind si de-aia care a recunoscut ca a inselat, se supara Bianca pe mine :)))

Io (ca persoana care nu a adresat nici o intrebare :))) zic sa mergem in paralel si cu intrebari-intrebatoare. Cu nominalizarile nush cum o sa mearga anul asta, ca multe tufete se cunosc si live, altele doar din forumeala...si nu-s puncte de vedere egale, ca sa zic asa :))

Am uitat sa zic mai devreme: welcome back anca_nicolae si sa-ti fie de bine concertul. Ma pun sa caut si io sa vad cine-i ala de ti-a placut, ca io-s pe din afara la capitolul asta. Da m-a mirat ce ai zis tu de mine si de Ilinca :)



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

IntrebaSI de relevanta: pentru mine e definitoriu faptul ca mi-am inceput viata sexuala la 21 de ani si nu la 16, sa zicem. Relevant din acest punct de vedere.


Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Am postat la capitolul trecuuuuut. si numa ce gasisem inca un punct comun cu Inapreda....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu stiu, poate e definitoriu pt cum am fost crescuta, poate pt prudenta mea... Oricum nu regret asteptarea si ma bucur nespus ca primul s-a intimplat sa imi devina si sot.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisicogri si Ilincutzo: nu ati raspuns la intrebarea lui Monnvas: Care fata de pe DC este "cea mai diferita" in realitate decat pe net?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mi-am dezbolduit raspunsurile...

Eu am raspuns la intrebarea lui Monnvas comparand strict persoana reala (intalnita live) cu cea virtuala. Daca e sa ma gandesc la o persoana de pe forum pe care nu am intalnit-o inca si in cazul careia cred ca exista o diferenta mare intre real si virtual, atunci as spune si eu: Ayla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merg sa pregatesc "mincarile si beuturile" pentru oaspeti.
Ne auzim mai tirziu. Bizu.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

valeuuu, ce de mai scrisarati

anca, imi pare bine ca revenisi, cu povesti, cu voe buna multa sanatate si cind esti bolnavioara suna si tu sos medecin nici io nu stiam cine e acel tiganus, da il vazui acum pe net; inca nu am ascultat cum cinta.


ah, tot anca: cica oltenii sint repeziti, superficiali si nu mai stiu cum :))) asa si io, ca-s adevarata, da nu ma descriu cum zici, ci descurcareata, cu limba si cu coate-ascutite

despre postarile "intime", e aici lume care a avut surpriza sa isi gaseasca "viata" etalata la ziar, sintem o comunitate f mare si buna de studiu pentru cei in pana(lipsa) de idei de articole

ina, simply, bianca, anaan, anamariame, tare mi-a placut sa va citesc

novus, am avut si eu, acum 5 ani, o cearta si despartire de motan in acelasi gen cu ce ai povestit; dupa o noapte "furtunoasa" am revenit amindoi la sentimente mai bune, am inteles ca jumatea o aveam si ce cautam erau cai verzi pe pereti.

Mergi la inceput