Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

O, daaaa, Monnvas, e o explicatie Saptamana venitoare merg sa-mi scot materialele la imprimanta (ce ni le-o dat unul din profi ca lectura; dar eu nu pot citi pe calc- decat forumul:)))- in rest tre sa tin foaia-n mana!!), trebuie sa invatz, sa fac niste...esee? eseuri? Cred ca de-aia-s asa efervescenta:))))
Eu azi ma gandeam la SHASA, pe unde umbla, cum de n-a mai venit macar din cand in cand sa dea un semn despre indieni? Mi-e dor de ea!! Si vreau sa stiu daca i-au ramas Petroiului ochii albastri!
Chatonel, forumul asta e mai sigur ca altele, in sensul ca nu are optiunea "find all posts by..." care sa te duca exact la toate mesajele userului, cum au alte forumuri. Aici daca vrei sa vezi TOT ce a scris cineva trebuie sa scormonesti mult si bine...nu vad ce maniac ar avea atata rabdare:))). In timp real nu cred ca ne poate urmari nimeni, la ritmul in care scriem. Si de scotocit in arhivele odiseii...de cele mai multe ori si mie, care am timp, rabdare si-s si un pic maniaca mi se pare foarte greu si obositor...Dar e drept ca nu e bine sa punem lucruri de care s-ar putea folosi altii; ce punem noi cred ca-s chestii asumate, nu cred ca pot fi "asul din maneca" pentru vreun dushman sau calcaiul lui Achile pentru noi...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

N-am fugit, mi-am adus mincare in pat!

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu fugi ca mai am putin si termin lectia.

Eu m-am inselat cu multe fete de pe forum. La inceput, cand eram gravide, mai toate fetele pe care le plac acum mi se pareau altfel:
- pe Novus o banuiam ca face pe grozava cand zice ca a pus 30 de kile, da' se simte perfect si urca zilnic cateva etaje bune. Pai io cu dar 17 ma simteam ca tancul, cum se poate cu 30 sa te misti "ca o floare"???
- Ina mi se parea prea panicoasa, mereu intreba cate o chestie medicala, de ma intrebam "mai femeie, da' n-ai doctor?". Ulterior m-am prins ca nu, nu avea doctor receptiv la intrebari si reliable.
- Olga mi-a luat ochii cat e de faina si ma gandeam ca la cum arata tre' sa fie si fitzoasa. Uite ca nu-i.

Cu alte cuvinte, cu mai toate fetele am patit-o sa mi se para mai faine in realitate decat pe forum. No, s-o mai intamplat si invers, da' trendul general asta o fost.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mai...cand vine popa?! Ca io-s habarnista si n-am un ban in casa! Nu de Boboteaza umbla cu sfantu' pamatuf?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mhm, si io am un referat de predat. De-ala de vreo 40 pag.

Cat despre intimitati, banuiesc ca cine le poate rosti e impacat cu ele. Si vrea sa fie el insusi.

In rest, ce sa zic, vorba Gazului: nashpa de parintii care-s mai scoliti in scoala vietii, ca ei o sa shada cu inima cat puricele cand o sa lipseasca plodul cate o noapte de-acasa. Ca ei stiu ce se poate intampla...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mai...cand vine popa?! Ca io-s habarnista si n-am un ban in casa! Nu de Boboteaza umbla cu sfantu' pamatuf?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Da, da, pe 4 sau 5 tre sa vie.

Si fiindca nu ma lasa sa postez la mai putin de 60 de secunde de precedentul mesaj si nu vreau sa pierd timpul degeaba, ma mai bag si eu :)

Apropo de intrebarea lui Leeloo cu persoanele de acelasi se*, ati vazut Kinsey (parca asa se cheama filmul)? Despre un nene sociolog care a incercat sa faca niste sondaje despre viata sexuala a americanilor pe vremea cand era un subiect tabu si a descoperit ca se intampla atat de multe si se stiu atat de putine... Oricum, mie filmul ala mi-a aratat inca o chestie importanta, si anume ca poate exista un soi de atractie intre persoane de acelasi sex fara ca asta sa te faca homosexual sau macar bisexual. Ca atractia asta e un soi de continuum, de la simplul "te-am vazut, mi-ai placut" pana la cele mai wild "placuturi".

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Va tzuc ca mi se scoala plodul. Astept povesti de citit.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

De Boboteza, teoretic, umbla popa cu Iordanul.
La noi a fost ieri si...atentie! La fiul soacra-mii a fost in 30 decembrie Si, cica nu-s escroci!



Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mai...cand vine popa?! Ca io-s habarnista si n-am un ban in casa! Nu de Boboteaza umbla cu sfantu' pamatuf?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu nu me prea stresez ca m-ar putea santaja cineva pe baza postarilor de aici N-am divulgat secrete adinci; si, in general, sint mai miserupista cind e vorba de mizerie umana.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu nu me prea stresez ca m-ar putea santaja cineva pe baza postarilor de aici N-am divulgat secrete adinci; si, in general, sint mai miserupista cind e vorba de mizerie umana.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va tzuc ca mi se scoala plodul. Astept povesti de citit.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Se scoala?! A mea inca nu s-a culcat. E drept ca s-a invatzat cu trezitul pe la 10 in ultimul timp...ca si mine, de altfel
Deci asa cu popela, tre sa scotz un 10 lei din bancomat...mai mult nu dau nici din princip nici ca n-am de unde:))) De-ar fi dupa mine si huzband, nici nu l-am primi, dar no, maica-mea, va dati seama...Si apoi daca n-am primi popa si ulterior ne-ar merge rau...mie mi-ar sta capul ca din cauza asta (da', irationalu' bate rationalu', clar!)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput