Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 46 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Ruxandra, ma bucur ca sunteti bine!
Si eu ma gandesc sa sun deja la dr Albu Dinu (cred ca tu mergi la dr Albu Dragos) pt programare la eco de 31-32 s, si nu stiu cum sa fac sa aranjez lucrurile a.i. sa pot merge si la Fundeni tot atunci. Ar trebui sa fac intai eco apoi vizita la Fundeni, iar asta inseamna o noapte dormita in Bucuresti si nu stiu la ce hotel.
Foarte bine ca te gandesti la epidurala, de ce nu? Eu sunt tare curajoasa si sper totusi la o nastere naturala, chiar daca am deja o cezariana, asa ca poate ma gandesc si eu la un kit din ala, cine stie? Asa ca, daca te hotarasti, te rog sa ma tii si pe mine la curent. Eu am auzit de cel Braun ca ar fi cel mai bun.
Trebuie sa reiau discutiile cu dr-ul cu care voi naste, sa il rog sa discute la clinica aceea particulara la care visez sa nasc. El mi-a dat sanse f. mici de a fi acceptata acolo, avand in vedere ca voi fi pe clexane.
De ce faci si clexane de 0,6? In urma analizelor de la Fundeni?




25+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum , obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

floaredemac eiiii prospectul nu-i ptr. mine eu intai fac cate-o trasnaie si dupa citesc prospectul.
Stiu ca sunt off topic dar, nu ma pot abtine.
Pe mama soacra o durea spate, stai ca te fac eu bine, am cumparat un unguent de la farmacie , mi-a spus farmacista ca este super bun.
Ma duc acasa desfac cutiuta, gasesc o chestie din plastic,mica si rotunda ma uit la ea si spun ce o mai fii si panarama asta, pun in palma unguent cat mai mult, intind pe spatele soacrei si dai si freaca, la un momendat simt ca ma ustura palmele foarte tare si le simteam cum se umfla, fug in baie si ma spal pe maini si citesc prospectul, chestia care o gasisem era ptr. a pune cat o bobita de mazare si de uns doar locul cu punctul dureros, ma imbrac si fug la mine acasa, spunandu-i lui tata socru ca, daca o arde foarte tare sa o stearga cu ulei de bucatarie pe spate, am stat cu mainele sub apa acasa o ora, dupa care sun sa vad ce face soacra si aflu: dupa ce am plecat ea a fugit in baie sa sters cu prosopul pe spate iar cumnatul meu cu el pe fata si ia luat foc fata, asa ca am fost trei loviti dintr-un foc. Sotul meu mereu i-mi spune ca americani intai citesc instructiunile, romanul intai strica si dupa citesc instructiunile

PETRECERE PLACUTA FETELOR CUCUIETELOR

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Dragele mele fete am intrat sa va urez un sincer La multi ani, 2011 sa fie un an mai bun, sa fim sanatoase, norocoase, implinite si sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa ne vedem toate visul implinit.
Denisa fata draga m-ai facut sa rad pe cuvint, mai rau ca in filmele cu Pacala... bine ca nu a fost mai grav de atit. Tu esti o femeie puternica si sper ca anul ce vine sa iti aduce marea fericire.
Alla un 2011 excelent, la anul de Sarbatori sa iti ti puiul in brate
Floricica ii transmit lui Felixut gandurile tale cu mare drag. La tine 2011 va fi cel mai frumos vis al unei femei, sa iti ajute Dzeu
Ruxandra ce putin mai ai.
Magdutza sigur la anul va fi cu reusita

O imbratisare mare , mare pt fiecare fata si sa ne auzim cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Vai, Denisa, saraca soacra.... esti sigura ca nu a fost cu intentie?
Inseamna ca eu am vreo gena de american in mine, ca sunt obsedata cu prospectele! O singura data am luat teapa, cand am inghitit arefamul ca disperata de teama sa nu aiba dreptate doctorita care zisese ca am gresit intrerupand progesteronul, ca poate conta chiar si o zi. Am dat fuga la farmacie si am inghitit pe drum pana acasa 2 bombonele, apoi am fost ca drogata toata ziua! Cine a stat sa citeasca despre cealalta cale de administrare?!!! ca eu nu....
Iti doresc sa savurezi cat de curand miracolul sarcinii si sa ai parte de bucuria infinita pe care ti-o ofera un copilas. Sunt sigura ca "ce-i al tau e pus de-o parte"!

Adrianaady, sa iti ajute si tie Dumnezeu ca anul care vine sa te bucuri de minunea de a deveni mama! Vei fi o mama de nota 10, bag mana in foc!

La fel va doresc tuturor mutantelor dragi de aici: sa vi se indeplineasca dorintele si sa va strangeti in brate puiutii sanatosi si voiosi!
Sa avem un an mai bun si sa fim sanatoase, puternice si increzatoare!
Va pup pe toate!
LA MULTI ANI!!!



25+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum , obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Vad ca mesajul meu a incheiat anul, si tot al meu il va deschide.
Asa ca va urez numai bine in 2011 si sa fiti sanatoase!!!



25+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum , obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Dragelor,va doresc ca 2011 sa va indeplineasca cea mai arzatoare dorinta!
tuturor


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

La multi ani 2011 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

La multi ani, dragele mele! 2011 sa fie exact asa cum vi-l doriti!
Sper ca ati petrecut vartos si ca ati avut parte de o noapte cu adevarat minunata!

R. 31+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

An Nou Fericit! sa va aduca 2011 numai lucruri frumoase, teste pozitive, sarcini usoare si bebelusi sanatosi la termen!

am petrecut ultimul revelion in 2 asa ca ne-am facut de cap, am fost la club cam 1 ora si jumatate apoi la artificii in pta Unirii si dupa la un party cu prietenii. am tinut-o asa pana pe la 5.30 dimineata.azi dimineata cand bebelina mi-a dat semnele matinale mi-am cerut scuze ca am tot plimbat-o si probabil am zapacit-o cu muzica :)

voi cum ati petrecut?

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

LA MULTI ANI 2011

Adrianaady si toate fetele va doresc ca noul an sa va aduca numai bucurii, sanatate si sa fimi cu toti cat de curand mamici.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit,1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational
MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot
Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 0,4/zi

Mergi la inceput