**Buburuze de 2009 in actiune(1)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Citat:
Lali_mete
Hai mai Cris,suntem mititei ma,nu facem chiar cutremure ( eu am 51 de gk,sotz 113) ,doar ceva valuri pe lacul Tabacarie .

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii





brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

pregatirile merg bine
doar ca am un stresss azinoapte am vistat 2 unicorni in lumina lunii la mine la poarta, si cand au observat ca i-am vazut au dat buzna in curte si au sarit cu copitele sa sparga geamurile, atunci eram ff agitata in vis Paty m-a simtit si m-a sculat atras de mine pana m-am trezit; voi ce zicetii de asta??

lavi imi pare rau condoleante


ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get
ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata...la amiaza
ci faciti breeeee??? eu is bagata in tortul ala meserias....mai am putintel si l-am terminat
moama ce-am crescuttttt.....am urcat pe treapta ierarhicaaa ...daca ati sti cat am stat si m-am gandit la acest cuvantttttt, ca nu venea, am asa niste lacune in vocabular si mi-e ciuda de nu mai pot
v-am citit dar sincer nu mai retin nik....ca am citit dimineata....dar pana sa raspund, barbatii fatali din viata mea, au vrut afara, asa ca am iesit
mi s-a pus pata...de fapt mai multe pete am, pe creier...pe o per de cizme si pe WII....am jucat aseara la o prietena...am facut campionate la bowlling unde, bineintelesssssssssssss, fetele au castigat detasatttttttt
deci m-am tuns....total altfel decat am vrut initial...dar e ok...am si meshe caramizii si cateva subtiri ciocolatii, pe fond miere de albine...problema e ca parul meu nat e ondulat...ca sa se vada trasnet tre sa fie drept, cum nu am placa la mineeeeee, mai am de asteptat pana sa ma bucur total de noul look...in fine, in mare e ok, imi place, e altceva...daca ma inervez cu nervii nervosi ma tund scurt, parca mi-e dor
fug acu la crema meseriasa de la tortul meserias.....va pupacesc si spor la trebi.....banuiesc sa sunteti afundate in trebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, buburuzicile noastre dragi! Sa cresteti mari si sanatoase, iar mamicile voastre sa poata sa fie impreuna mereu, la o barfa, cu un sfat!

Sper sa reusesc sa scriu mai pe seara. Pana atunci va pup pe toate si va poftesc la in cinstea noastra


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Salut fetele! remember me?

In sfarsit avem si noi net,imi era tare dor de voi.
Vad ca avem casuta noua,am avut ce va cauta la bebelusi

Noi suntem bine,Razvan e un nazdravan si jumatate.
V-a pe toate!

Razvan si mamy va



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare din nou..Am fost cu fata si picky in parc... e mizerie ca a inceput sa se topeasca zapada ...asa ca a venit murdara din cap pana in picioare..iar lui picky i-au inghetat labutele..ce satisfactie pe capul meu..asa ca dupa vreo ora jumate ne-am intors acasa iar stefi a tras pe dreapta.

Adina cat ma bucur ca ati net din nou..eu chiar m-am mai gandit la voi...si asteptam sa intri macar cu 2 cuvinte despre voi..ee acum o sa intri mereu . Ia zi cum mai e Razvan?! tu ce mai faci?
Anna te asteptam pe seara..ai gasit costumatie?
Ema si tot probleme cu cablu ai de nu poti pune poze cu noul look?! vreau si eu o bucata din tortul acela....mai nou vrei wii..ce tare ...
Getik bine ca ai paznicul langa tine..ai tuns-o?!
Lali ce tare ai fost cu cutremurul ...deci margeluiesti si tu ca si Getik..pe la ce ora are trezirea Paul?! Spor la prestat un bebe2..iar daca te iei dupa timpuri sigur nu mai faci niciunul..eu un m-am luat duap asta..am vrut inca unul(eu inca 2) si gata...o sa avem 2 fetite minunate

Astept sa mi se trezeasca printesa si sa mergem sa cumparam platoul de carne ptr anul nou..deci meniul nostru ptr anul nou: tigaite cu garnitura de cartofi mici, paste din fidea de orez meniu chinezesc dar putin schimbat de sot ca va papa si Stefi si scampi(garnale cred ca se traduce in ro) si voi lua un tort si gata am facut meniul

Va pupic si ne auzim mai pe seara


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 27+ ..o printesuca mai mica
Va uram Sarbatori Fericite!!!
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ce faceti gagici? Eu tocmai ce am facut curatenie si un salam de biscuiti caci maine nu mai apuc sa fac nimic, avand in vedere ca mergem la inmormantare, e la 2 ore de mers cu masina iar slujba e la 12. Multumesc sa dea Dumnezeu sa se odihneasca in pace si sa o primeasca acolo sus la el caci a fost o femeie deosebita.
Piciu doarme inca asa ca am zis sa intru sa va scriu umpic caci mai mult de 10 min nu-l mai las.
Annavin si eu cu o idee, pantosi de lac dar dinaia demodati, cum purtau bunicile.Poti purta si o helanca si dc ai de unde face rost de o fusta ca si cea de pioner. Ce mai face Vladut?
Pickylas ca dai tu kg dupaia jos si vei fi o mamica sexy de doua printese...aparatul la noi e 100 euro, in magazin cred ca e mai scump cu atata il da nasu meu....nici nu stiam ca mai toate aparatele noi detecteaza zambetelesunt ramasa rau in urma...covorul e f greu n-am cum sa-l scutur dar poate l-am aspirat sper cel putin...voi ce faceti maine de Rev?tot cu copii?
Lalisuper bb2? bravo mami de curaj, uite optimismul tinerescsi cand ma gandesc ca esti doar c u un an mai mare ca sora meaiar de ea e departe gandul de maritis dar de bb, desi asa mi-as dori si eu un nepotel de la surioara mea...dar las ca va veni momentul...m-am uitat la pozicile cu Paul e adorabil, are niste ochisori minunati ca ai tai sunteti o familie frumoasa
Lali deci tu mi la-i tot trezit pe Rares azi noapte sa stii ca a fost cutremur mare s-a simtit tare...apropo imi plac inelusele as vrea si eu sa achizitionez de la tine, cum facem?
getiknu stiu ce sa zic de visul tau, e bizar oricum cum va distrati? vrem pozici da?
Emasa ne bagi pozici cu noul look si cu tortul ala meserias ca deha
Adinama bucur ca aveti din nou net si ca sunteti bine, mai zi-ne despre voi
Pickybun meniul "garnale" n-am mai auzit...si noi am iesit umpic azi dar a fost groaznic de frig si dupa 20 min ne-am intors, era totul inghetat afara.
Acum va pup si merg sa-mi trezesc odrasla ca nu are notiunea trezitului
Va

A venit Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetele, multumesc pt sfaturi. Eu am gasit pt mine cum sa ma imbrac, am o rochie din anii 60 care a fost a bunicii mele, e verde pastel si o sa ma coafez si machez ca in timpurile respective, iar in picioare cred ca o sa-mi pun niste pantofi negrii fara toc care au o impletitura asa de seamana a vremurile vechi. Si in plus, asul din maneca , mesteresc acum la o medalie de mama eroina
Pt sot inca nu stiu, i-am gasit pana acum o sapca de piele neagra si comunista si acum incerc sa vad daca ii fac rost si de o geaca de piele de "securist" , dar inca nu stiu, si mai am pt el un carnet de partid si o medalie de erou al muncii, dar nu am facut-o inca Dar mai trebuie sa muncescla tinuta lui....
Ce ziceti?

Fug, dar revin mai tarziu cand o veni sotul acasa sa stea cu Vladut.

Lavi, condoleante, Dumnezeu sa o odihneasca pe matusa ta!

Lali, incerc sa vad si eu pozicile cu puiutul tau, sper sa ma lase fi-miu. Spor la facut bebe 2

Revin

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Getik, nu stiu unde pierdusem informatia ca ieri ii serbati pe gemeni Dar se pare ca a iesit foarte bine, sper ca si azi petrecerea sa fie la fel de frumoasa, ca Ary merita tot ce e mai bun. Ma bucur ca i-ai gasit cadourile pe care ti le doreai si ca ii si plac. Nu uita de poze ca abia astept sa o vad pe Ary cu coif si totrtulet Multumim de invitatie, dar din pacate fi-miu e a lui Stefi, altfel ne-ar fi fost tare draga mezina Ce tare e Ary, am vazut si pozele acum, se vede ca-i place magarusul si laptopul cu Hanna Montana e super. Eu nu ma pricep la interpretat vise, dar sper sa fie de bine
Picky, abia acum vad ca ai pus poze cu nora mea Asa, sa incep sa le savurez Ce frumos arata bradutul, si mai ales cadourile de sub, arata ca in filme, si cu felicitarile, f frumos, Iar globurile cu Mickey sunt super, i-am luat si eu lui Vladut un set de pus in brad cu personajele din Mickey, dar sunt niste figurine. Am ajuns si la Craciunita mica , e asa de dulce si mor dupa roseata din obrajii ei! Tu arati super, sa nu te plangi ca te-ai ingradat ca esti o mamica tare frumoasa Foarte frumoas si Mickey si ferma A avut tati ceva de desfacut la cutii Ce atenta e la povesti si patutul e f misto facut ca prelungire la al vostru. Pe bebelina mica unde o sa o culcati? Vai, cata zapada si ce frumos s-au jucat copiii Ce frumos sta la masuta Ce scumpa e langa Picky, iar catelul vad ca are super culcus
Leli, ce bijuteri frumoase faci , felicitari! Ce frumos e Paul si are niste ochi si e tare vesel dulce foc
Cris, si eu il iau pe Vladut cu mine la Revelion, o sa stea cat poate apoi il culc in camera cealalta. Prietenii nostri s-au obisnuit ca noi suntem mereu cu el dupa noi si il iubesc tare mult. Gustos meniu de Revelion faci Multumesc de sfaturi
Lavi, sper sa fii aspirat surubelul. Rares inca mai baga in gura? Bine ca oricum trebuie sa fii pe faza ca nu sti niciodata ce-i apuca Offf, il luati si pe Rares la inmormantare? Sa ai grija de el sa nu-l tii mult in frig pe afara.
Emo, abia astept sa te vad in poze si baga fato si aici o felie din tortul ala, nu te mai face ca nu auzi
Adina, ce bine ca ne scrii cum mai sunteti? sau mai rezolvat din problemute? Razvan cum mai e? Mai pune-ne poze!
Picky, tare bun si meniul vostru de Revelion Imi pare rau ca se topeste zapada si incepe flescaiala, e cea mai urata perioada
Lavi, si la noi e inghetat peste tot,am iesit si eu cu Vladut dar nu am stat mult. Vladut e bine, multumesc lui Dumnezeu ca e sanatos, si cand nu are probleme e cel mai bun, cuminte si vesel baiat, numai ca ma solicita mult sa ne jucam si nu mai am timp de nimic. Acum se joaca cu tati de mai pot si eu sa recuperez. E incredibil cate progrese face acum ca se apropie de doi ani, nu-mi vine sa cred cand il vad. Rares si-a mai dat drumul la vorba?

I-a cumparat sotul saniuta lui Vladut, cica e de lemn cu spatar, dar nu am vazut-o ca a uitat-o in masina. Sper sa avem zapada ca sa o folosim.

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Am revenit!

Mi-a fost taaaare dor de voi!
Asa cum am mai spus suntem bine,nu am avut probleme de sanatate,Razvan are 5 masele iesite complet.A inceput sa lege unele cuvinte,daca il intreb cum il cheama,zice "Za-za",cand gaseste telefonul meu zice "ata mama" adica e al meu,inca suntem fan infocat tzatza,nu stiu cum am sa-l intarc,dar am inteles ca nici nu e bine acum iarna,asa ca o las pe la primavara.

Noi am avut o perioada foarte grea,dar sa speram ca a trecut.Lui Bogdan i s-a amanat plecarea pe la sfarsitul lui ianuarie din cauza ca in zona in care trebuie sa se duca au fost inundatii si inca nu a inceput sezonul in agricultura.Ne-a ajutat mult mama,defapt inca ne ajuta,iar acum de Sarbatori ne-am permis si moftul de a plati netul,bucuria mea.
Eu v-am mai citit asa razlet cand mai mergeam in vizite la prieteni cu net,dar nu am reusit niciodata sa trimit si un mesaj.

Pozici avem aici si aici

La PC pot intra mai mult seara dupa ce il adorm pe Za-za,din cauza ca in timpul zilei il tin mai mult inchis ca vrea zgatioiul asta mic sa asculte cantecelul de la parizakis ifantis,ma dispera cu maimuta aia,am ajuns sa stiu toate cantecele pe dinafara,dar mi-e drag de mor cum topaie (cica danseaza)cand il vede,maaaare smecher.

Vreau sa le zic La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua numelui in perioada aceasta

LA MULTI ANI ARI!!! sa cresti mare si frumoasa si sa-ti bucuri parinti!


As mai fi avut ceva de zis,dar nu imi mai aduc aminte
aaaaa,Felicitari Picky pentru fetita din burtica.
Promit sa intru cat pot de des ca iar ma ia Ema la

Va pup pe toate si va doresc o seara minunata

Razvan si mamy va



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

Mergi la inceput