Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ref la masuri sutiene si umplutura lor , zicea sotul zilele trecute catre Isa ca la mami i-a scazut burta, dat titi tot mari au ramas . dar "mari" nu inseamna mari, ca ale mele au fost mereu mititele, acuma cu sarcina si alaptatul s-au mai implinit, dar nu atata cat sa fie apoi lasate, doar mai moi asa la consistenta dupa ce papa Isa din ele. acuma, sa vedem ce ramane din ele mai incolo, ca nu mai pot fi ca-n tinerete

Isa inca doarme, mai suspina, mai da dintr-un piciorus... cred ca iar o sa fie o seara grea, mai ales cand vine somnul...

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

legat de somn..al meu de cd face aerosoli cu adrenalina, doarme mai bine..adica baga 2 ture de somn de cca 1 ora jumate-2 pe zi,in conditiile in care nu=l scot afara, ca-s - 7, -8 grade si cu tusea lui, no way..si mananca mai rar. acu nu stiu dc va fi asa si dupa ce se va inzdraveni..om vedea.
mai avem inca 3 fiole de facut..uff..de-abia astept sa scapam odata, ca tare greu sta, cu circ..tre sa ne maimutarim in toate felurile sa stea si el 5-7 minute cu mascuta.
stefan e mai bine, maine pe la amiaza am zis ca o sa il trimit cu tati la sanius, aici aproape de noi..dc tot stam pe dealuri, macar iarna sa profitam ;)

noi de Rev..pai mergem cu nasii si la randul lor cu nasii lor la un restaurant, aproape de Cj..pe Mitza il luam cu noi, ca nu stam toata noaptea, ci cateva ore, sa nu zicem ca n-am fost si noi undeva..sper ca va dormi in scoica :) pe Stefan il las la socri.
La anu vom avea baieti mari, cauciucuri de iarna ne-am luat..poate da Doamne Doamne si ne luam la anu o masina mai mare..sa putem pleca cu totii.

si eu ma gandeam la varianta sa ii chem la mine..bine, numa ca locatie..ca mancare comandam catering si gata :)tocmai pe ideea ca eu il culc pe pitic si noi stam in living, copiii ceilalti in camera lui Stefan..muzica oricum nu ne place sa ascultam ca la club..dar am renuntat :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uff..mai andreea..bine, dc stai sa te gandesti,temperatura nu e exgerat de mare, incat sa te panichezi..de genu 39-40
si asta mai e si semn ca corpul lupta..bine, stiu ca nu e confortabil pt parinte sa isi vada copilul febril..dar zic, ca e si o logica.mai incearca si cu sosetute cu apa si otet noaptea, la noi a functionat f bine.
cam doua zile ii tb unui antibioitc sa se vada efectele.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

am culcat puiul de zmeu... de la 14:40 e treaz... a picat... cum l-am pus in pat, cum a luat somn... arata super ciorba aia... fac si eu, dar nu de Rev, mai incolo... sa nu cumva sa dau gres, sa stam flamanzi de Rev...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Buna si de la noi, sper ca ati petrecut frumos Craciunul alaturi de cei dragi.

Noi nu am stat numai pe la prieteni, am facut atata mancare degeaba , mi-a mai ramas niste ciorba radauteana si sarmale, poate reusi sa le dam gata azi

Am pus si noi 3 pozici.
Ma duc sa mai citesc din urma.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ciorba radauteana - e la fel ca ciorba de burta, doar ca se inlocuieste burta cu piept de pui.

paula, morcovul fierbe in 20-25 de min, daca fierbi legumele o ora jumate nu mai ramane nimic nutritiv din ele.

rody, vitamine 3D

ooana, ce-i sub 38 e stare subfebrila. La temp. luata in fundulet se scade 0.5. Daca trece de 38 alternezi nurofen (2.5 ml sau vezi ce doza se potriveste lui) cu ceva ce contine paracetamol (panadol, calpol, supozitor paracetamol de 125 mg)(la distanta de 4-8 ore, dar nu la mai putin de 4 ore).

Seara temp. corpului creste.

eladea, Klacid . Eu nu am reusit niciodata sa dizolv toate granulele. Sanatate!

Sanatate tuturor bolnaviorilor!

Ramonasin, unii pediatri zic ca daca nu trece febra dupa 3 zile de antitermice atunci musai trebuie antibiotic. Altii dau by default ca sa fie siguri ca o sa fie bine. Acum eu nu stiu ce sa zic... doar ca otita e groaznica. Ai grija si aspira mucii f bine. Sanatate si voua!

Declar anul 2010 cel mai negru din viata mea, tot anul am tinut-o in boli. Acum am ajuns cu Elise pe injectii, din ajun face febra continuu. Dr. i-a prescris injectii dupa 2 zile de cexyl, penicilina la 6 ore si gentamicina la 12. E asa intelegatoare mititica, mi-e atat de mila de ea, eu ii explicam o sa doara si ca tb sa stea nemiscata si ea "stau nemiscata, dar pot sa plang?".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

of, Crissy, sanatate multe Elisei... draga de ea... cumintica...Dar asa rau a racit?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Crissy, penicilina?. Mie imi vine sa plang numai cand aud de ele. O pupam pe saracuta Elise, sa se faca repede bine, sa scape de injectiile alea. Si mai sunt numai cateva zile din anul 2010, in 2011 o sa fie mult mai bine, o sa vezi.
Aaaa, mai voiam sa-ti zic ca nici Raul nu-si ia de pe fata batista cu manutele. El sta si rade, crede ca ne jucam cucu- bau si tot misca caputul, dar nu o trage cu mainile.
Na, ca am mai invatat ceva bun de la voi. Sa nu las mult sa fiarba legumele...Tina, Crissy
Si mai voiam sa va intreb ceva. De vreo 2 sapt la frig si daca spal cu apa rece, mi se irita f f tare mainile. Aproape mi se face rana...nu stiu de ce. Eu nu am mai avut pb din astea, oare sa se schimbe organismul asa de tare dupa o sarcina?. Cu ce sa ma dau? M-am dat cu crema Neutrogena, dar nu ma prea ajuta. Alta crema stiti? Si daca tot sunt la capitolul creme, mi-am luat pt cearcane Clinique si chiar si-a facut efectul.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

saracuta Elise face si penicilina si gentamicina? trebuie neaparat sa o intepe? nu se poate face prin branula?

offf multa sanatate si multa putere si rabdare lui mami


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

cam tot asa fac si eu radauteana insa pun piept de pui nu carne din pulpite.
are mare succes!
cris, e super simplu de facut nu ai cum sa dai gres!
crissey, of mi se rupe inima cand ma gandesc la Elise a ta...ufffffff
ma duc la nani...

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput