Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui ooana




ooana, dar nu are febra Matei, de ce te panichezi? cum de i-ai luat temperatura? ce s-a intamplat?!

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



e agitat si maraie de la dinti

fetele multumesc nu sunt foarte panicata ...doar ca nu am nimic in casa si vreau sa il trimit pe Marius la framacie


Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

rodi, nu cumva usuci hainele in casa? eu asa am patit iarna trecuta, si m-am lecuit. cat e de ger, le pun afara, ingheata..cd mai iese soarele se mai usuca, apoi le bag in casa pe calorifer si se usuca repede. sau le pun direct pe calorifere hainutele mici. dar asa, cu uscatorul in casa mi s-a facut igrasie si mie. a curatat tanti asta vara bine (era inalta ajungea bine peste tot) si nu a mai aparut.si e clar ca de la asta, ca doar in dormitor a aparut.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

rodi, nu cumva usuci hainele in casa?


nu, ca nu am unde in casa, decat daca le intind pe mobila... eu am balconul si terasa, daca ploua nici nu le spal, ca nu are rost, n-am unde sa le pun ca nu-s acoperite. dar am o umezeala in toata casa, in sarea din bucatarie mi s-a adunat apa

ma tot gandesc ca poate de la soba, ca e pe gaz... . dar anul trecut n-am avut. daca scot soba, tre sa bag radiatoarele pe ulei, si ma scoate la minim 300 euro curentul, n-am facut nimic asa

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Tina, parca asa am retinut ca tb sa fiarba cam o ora jumatate. Atatea le-am lasat si nu s-au zdrobit!!
Oana, ti-au raspuns fetele...asa stiam si eu ca se scade 0, 5 grade. Oricum sa iei supozitor cu paracetamol...sa ai in casa.
Am luat si noi scaunelul de masa Chicco Polly.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

mai, eu nu mai pricep nimic... Eric a fost ok ieri si azi toata ziua, adica fara febra...sigur, i-am dat Panadol...dar acum la 6, l-am simtit caldut...i-am luat temperatura: 37.5... sper sa treaca cu Klacidul asta, ca de nu ma impusc...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ciorba Radauteana asta vreau sa o fac eu

am facut saratele in forma de steluta cu Antonia ce fericita era..ii zicea lui tasu la telefon ca ea le-a facut singura

Si noi stam acasa de Revelion...sotul o sa fie la munca...vine acasa de la 11 la 1 si pleaca inapoi..ne invitasera prietenii nostri la ei..dar pt 2 ore ce sa-l mai trezesc pe David..du-te vino nu are rost


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

multa sanaate bolnaviorilor

si Antonia tuseste
mie mi-a trecut gatul


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

off, pui bolnaviori sanatate multa!

si andrei in seara asta s-a trezit plangand, in rest a fost vesel toata ziua. greu l-am adormit la loc, se maraia si plangea orice ii faceam.l=am masat cu gengigel, sa vedem daca e de la dintisori

acum doarme, sper sa se trezeasca la 8 pentru baita

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Si noi stam acasa de revel,petrecem in trei pentru prima data, cum sa pierdem asa ceva? :)Eu sunt asa o gurmanda dar de sarbatorile astea nu prea am avut timp de facut mancare,abia astept sa creasca Daria si sa-mi ceara sa-i fac diverse mancaruri.
Discutati despre cum arata sanii, pai eu cred ca depinde mult de elasticitatea pielii fiecareia, ai mei nu mai arata ca in "tinerete" :) dar nu merg sa fac topless la vara si barbatului inca ii plac, si eu am cupa D, cand eram gravi era E aveam ce cara la ele.

Ramona,mami de printesa Daria-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Ciorba Radauteana asta vreau sa o fac eu


daaa, in linii mari e aceeasi treaba care-o fac si eu , chiar daca sub alt nume

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput