Prietene la bine si la greu - 94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
intre timp stau cu sufletu la gura..sa fug la farmacie sa mai cumpar un test..sa nu..Cu de astea imi muncesc eu creerii..de iese fum- sa stiti de unde


... poate fi fumul si de la Bucuresti.
Trebuia sa vina CM pe 12 decembrie. SUnt in maaaaaare intarziere. Facui deja un test pe la 15 decembrie si fu doar o liniuta. L-am trimis pe tati dupa un test. Asa ca maine dimineata mai fac unul. Prilej cu care a inceput teroria chibritului... Mai vrea un copil, dar nu acum, ca e criza. Miroase a panica la tati, dar putin imi pasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, tati de Vladut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
... poate fi fumul si de la Bucuresti.
Trebuia sa vina CM pe 12 decembrie. SUnt in maaaaaare intarziere. Facui deja un test pe la 15 decembrie si fu doar o liniuta. L-am trimis pe tati dupa un test. Asa ca maine dimineata mai fac unul. Prilej cu care a inceput teroria chibritului... Mai vrea un copil, dar nu acum, ca e criza. Miroase a panica la tati, dar putin imi pasa.

ppfffffooooaiiii, adica tu de pe 15 dec ai rezistat fara test?????????????????????????????????pff..eu faceam vro duzina pana acu
Las criza dom'le....sa fie bb ca le rezolvati voi pe toate!!Si la cat v-ati chinuit sa o aveti pe Pinky, nu cred ca acu sa vina asa un cadou va pare rau..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

stau cu sufletul la gura sa vad dimineata rezultatul la Dankutza. Auzi, da de ce ne tii pana dimineatza?? nu e din ala ce se poate face oricand??
Cand va aud pe voi ca vreti bb2, ma ia cu tremurici. Eu de cateva luni am un cm foarte aiurea, putin cantitativ si intins pe multe zile. Cand ii zic mamei asta, ea scoate o perla din gura:" creca esti gravida!!!" am crezut ca vad negru in fata ochilor. Cica ea asa a patit la a 3-a sarcina, nu a stiut nimic pana la 4luni jumate, cand l-a simtit. Cica m-am si ingrasat, deh..daca mananc cat 3 vite intrate in depresie... Ar fi o minune sa fiu insarcinata in vreo 3-4 luni deja si sa nu am nici o neplacere, in afara de pofte si cand vine stefi acasa, eu sa nasc . Creca lipsa de mi-a dat hormonii peste cap, da parca ma roade si pe mine sa fac un test. Asa o minune as accepta-o, dar sa planuiesc sa mai fac eu un bb, desi tare imi doresc o fata, nu o sa mai am curaj niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La multi ani Ancutza, sa fii sanatoasa si fericita si Sabinutza sa iti aduca numai bucurii.


mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Eu mor de inima pana dimineata Licu, Danku va tin pumnii

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Eu mor de inima pana dimineata Licu, Danku va tin pumnii


si io mor de inima, dar daca nu ies maine din casa, mai rezist o zi si bag vineri un test..Oricum niciodata de cand mi-a revenit menstruatia nu mi-a intarziat sa ajung la 32zile fara menstruatie..Si inca nici un semn de urati.
Asa a fost si la prima sarcina , testul de sarcina s-a pozitivat bine in a 36 zi parca..Pana la a se vedea bine cele doua liniute am mai avut vro 2 teste slab pozitive.

Dar Dankutza nu inteleg de ce mai asteapta pana maine dimi..ca la ea e atata amar de zile

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Auzi RamoXXX da de ce nu bagi si matale un test? de ala de 3 lei bucata, macar asa de sanchi, sa nu mai faca maicata scenarii

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Vorbiti despre teste de sarcina...la mine a iesit negativ si eram insarcinata.

Hai ca am si eu emotii ptr voi...



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput