Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?


Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


NU. eu tot mai am un colacel asa care cred ca o sami ramana toata viata. eu am fost slaba pana la 12 ani dupa am inceput sa fiu plinuta. deci burta am avut si inainte dar dupa nastere e mai pronuntata.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica



in timp ce eu scriam mesaje pentru voi a mea pitica atomica a gustat dintr-o guma de sters...nush pe unde a gasit-o ...dar ce sa fac...lipseste o bucatica mica ...?


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"




nu poti face nimic astepti sa faca kk. of. piciul mare pe la un an si 2 luni a inghitit un zar si era haios rau il intrebam unde este zarul? si dechidea gurita si imi arata cu degetul in gura.eu am fost stresata dar nu la durut burtica nu nimic si banuiesc ca la dat prin kk afara dar nu am cautat

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica



in timp ce eu scriam mesaje pentru voi a mea pitica atomica a gustat dintr-o guma de sters...nush pe unde a gasit-o ...dar ce sa fac...lipseste o bucatica mica ...?


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"



Daca nu s-a inecat cu ea nu pateste nimic. O vei gasi in pampers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

acum buna ziua.
lml maia cea finuta!.

bea cati musafirieu nu resiztam atat.... cremes suna yam

nikole ce mai face isa? leam vazut si eu in poze niste scumpe.

MP vorbeste cu noi ai sa vezi ca butoiul nui de tn. alex cum se mai simte? tot racit?

nyny felicitari sotului pt castig.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

La mine burta e cea mai mare pb. De la 59 de cm inainte de prima sarcina la 70 acum. Si de slabit slabesc peste tot numai la burta deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

La mine burta e cea mai mare pb. De la 59 de cm inainte de prima sarcina la 70 acum. Si de slabit slabesc peste tot numai la burta deloc.


59??? si te plangi la 70???

facem schimb?

nyny, si io o am... mareeeee... da-s mare si in rest. la mine a fost aiurea ca datorita sarcinii am mai dat jos, nu am mai pus, dar tot cu vreo 10+ sunt. daca aflu reteta miraculoasa o sharuiesc...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

La mine burta e cea mai mare pb. De la 59 de cm inainte de prima sarcina la 70 acum. Si de slabit slabesc peste tot numai la burta deloc.


59??? si te plangi la 70???

facem schimb?

nyny, si io o am... mareeeee... da-s mare si in rest. la mine a fost aiurea ca datorita sarcinii am mai dat jos, nu am mai pus, dar tot cu vreo 10+ sunt. daca aflu reteta miraculoasa o sharuiesc...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Si eu am slabit in rest. Am aceleasi kg care le aveam inainte de sarcina. In schimb nu pot sa scap de burta. La prima sarcina am scapat f repede de ea. O fi din cauza ca a doua nastere a fost prin cezariana?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca


Lorex- ma bucur ca esti mai bine. Usor trec toate, vrei - nu vrei. Felicitari pentru Bobitza. Am vazut poze noi. Se face tot mai frumoasa.

Eu am un nuc mare in curte. toata lumea a sarit pe noi sa-l taiem ca ne face rau. Este adevarat? Ce poate sa ne faca?


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





Mituri
Nu poate decat sa-ti tina umbra vara, sa-ti dea oxigen!
Eu am avut in copilarie un nuc mare mare in curte si tata ne-a facut un leagan pe una din ramurile mai groase!
Ce fain era!
Vara imi faceam infuzie din frunze de nuc si maspalam cu ele pe par si-i dadea o nuanta castanie-aurie de ma intreba lumea daca ma vopsesc!
Mancam nuci verzi si uscate!
E o comoara la casa omului!
Nu-l taiati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Mp, chiar vroiam sa intreb azi de tine dar m-am gandit ca ei, na, si omamenii cu sarbatorile..


De burta vreau si eu...cand fac foamea nu am burta, numa niste piele zbarcita dizgratioasa. Dar dupa ce mananc parca-s somaleza..

Daca aflati ceva secrete sheruiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui plateea

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

La mine burta e cea mai mare pb. De la 59 de cm inainte de prima sarcina la 70 acum. Si de slabit slabesc peste tot numai la burta deloc.


59??? si te plangi la 70???

facem schimb?

nyny, si io o am... mareeeee... da-s mare si in rest. la mine a fost aiurea ca datorita sarcinii am mai dat jos, nu am mai pus, dar tot cu vreo 10+ sunt. daca aflu reteta miraculoasa o sharuiesc...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Si eu am slabit in rest. Am aceleasi kg care le aveam inainte de sarcina. In schimb nu pot sa scap de burta. La prima sarcina am scapat f repede de ea. O fi din cauza ca a doua nastere a fost prin cezariana?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


neee... n-are treaba ceza cu burta... pur si simplu. ne babim, suncile au inertie mai mare... nu mai facem activitati siecsi... mancam cnd si cum apucam... eu am facut ceza si burta mea arata super fata de burtoiul before... pur si simplu, grasimea acumulata in acea zona se da cel mai greu jos. cu eforturi supraomenesti, de genul... obsesie!
lorex...alta care se plange... daca si tu ai burta si arati rau, apai... vin si ti bat di nu ti vezi... esti superba, mami... crapa in mine inima de ciuda si tu vrei sa mai slabesti... offf...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput