Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici



Woww..Dastefa...ce de activitati minunate aveti....ce super arata biscuitii aia colorati...cu ce ii faci?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


am facut un aluat din 3 cani faina, 1 cana sare bucatarie si apa cat cuprinde sa iasa un aluat destul de tare( cantitatile pot fi injumatatite ca ies tare multe)
ies f tari si se pastreaza f bine
noi le-am facut ca sa le punem in brad
eu nu prea am avut forme dar am vazut apoi in comert forme ( contur metalic)f faine ,cu animalute
se coc la cuptor dar nu f mult( cam 10 min la un cuptor incins)
le-am colorat cu acuarele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

La draperie nu pot renuntza... O trag mereu cand ishi fac somnurile de peste zi. Dar ma tem ca intr-o buna zi norocul se va fi sfarshit si le va cadea corniza in cap. Pur si simplu se ascund dupa draperuie si chicotesc acolo sau se harjonesc, chiar daca nu le bag in seama. Daca le dau cat de putzina atentzie numai acolo se duc, razand sau plangand, depinde cum reactzinez eu, dar musai acolo se duc. Sa nu zic ca in spatele draperiei sta si caloriferul (de fonta) si Nataly chair a dat deja cu capul de el exact la o joaca cu draperia...


Ash mai avea o solutzie... sa mut un patutz in dreptul caloriferului si implicit al draperiei, dar nu prea mi-e la indemana. Pana la urma... Oricum, celalat patutz tot il mut.. pentru blocarea dulapului cu ushi glisante. Altfel, toata garderoba si totzi pampershii sunt imediat prin toata camera ... Testat...


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare








SI NOI patit exact la fel...........si in final mutat patul in fata la draperie/calorifer si e ok

a dat si el cu capul in caloriferul de fonta...si i-au aparut 3 semne pe cap....asa intr-o parte..unul mai lung, celalat mai scurt si celaalt si mai scurt... ta-su a facut haz de necaz.cica avem un copil marca ADIDAS>..........of of


azi alta patanie..de nshpe zile umbla pe la soba, pe langa ea, eu dupa el..frige frigeeeeeeeeeeeeee
si azi ramanand cu ta-su, s-a fript la buricul a dou degete..si nu a stiut nici el care e faza, ca nu a plans.numa isi flutura mama in vant, ceea ce face mai des.......si numa dupa aia vedem ca sunt doua bubite mici, i s-au facut doi basici mici pe buric la doua degete.,

l-am bagat repede in albus de ou batut...........a stat nemiscat vreo juma de ora..........si acu doarme....

oof doamne doamne........

l-am dus la soba, i-am zis..vezi daca nu ma asculti?????????
ti-am zis ca frigeeeeeeeeeee
si a inceput sa planga si si-a pus mainile la spate......semn bun...sa vedem cat o tine





I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici



Woww..Dastefa...ce de activitati minunate aveti....ce super arata biscuitii aia colorati...cu ce ii faci?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


am facut un aluat din 3 cani faina, 1 cana sare bucatarie si apa cat cuprinde sa iasa un aluat destul de tare( cantitatile pot fi injumatatite ca ies tare multe)
ies f tari si se pastreaza f bine
noi le-am facut ca sa le punem in brad
eu nu prea am avut forme dar am vazut apoi in comert forme ( contur metalic)f faine ,cu animalute
se coc la cuptor dar nu f mult( cam 10 min la un cuptor incins)
le-am colorat cu acuarele


Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Multumesc mult pentru reteta...v-am admirat in fotografii...ce frumos lucrati tu si cu Daria...si ce haioasa e Miruna...cum isi baga nasucul curios peste tot...Ai niste fetite tare scumpe!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Buna seara de la noi..........


In primul rand vrerau sa zic......am adimrat pozele lui sorina si ai ei fetite...........in "".....
ce pot spune??????????
nimic
no comment
incontestabile conditiile..........tot tot tot..........
foarte frumos
cand ma uitam la poze, imi venise pofta sa fac si eu o fetita, pe care mi-o doresc foarte foarte mult............dar........nu stiu

imi place foarte mult numele ei..........si e chiar asa frumoasa ca un iris...........si speciala in felul ei de a fi.........

m-ai trezit o sumedenie de intrebari..dar cred ca merg in urma sa citesc, atunci cand "ai aparut" pe la noi.......ca sigur o sa aflu raspunsuri.......dar nu stiu unde sa caut........
o sa caut eu



Oricum sa fiti sanatoase si sarbatori fericite in continuare sa aveti!!!!!!





I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

dastefa si eu am admirat pozele, si inclusiv cele unde era daria mica.........de vis...........
foarte frumos e asa sa te uiti de cand sunt mici, si pana cresc..........



plateea imi pare bina sa te citesc............



alexxutza ma bucur ca a fost frumos de Craciun..sper sa aveti un Revelion de vis.........in 3 sau mai multi chiar..........



CE frumos ca va intalniti din nou...........sper sa faceti poze si sa putem vedea si noi cum se mai joaca pufuletii nostri dragi........



DECE drum bun, wherever yu'll go..............
ai grija de jiji si de bona....:)))
La Multi Ani!!!!!!!!!!!!!


miremia....ai grija de brad, dar mai ales de Maia si iti doresc sa te poti odihni mult in anul ce vine.........

ce mai vroiam sa scriu?


nu m-a ajutat nimeni cu resize pictures.........

nu stiu cum sa fac
ca nu pot pune poze//



simpli???????????????



si multe alte fete................
petrec si se pregatesc de REV..........

eu nu am chef de nik
am puroi la amigdale....iau AB dar ma simt ca o carpa...si am atatea de facut.................




I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Buna seara de la noi..........


In primul rand vrerau sa zic......am adimrat pozele lui sorina si ai ei fetite...........in "".....
ce pot spune??????????
nimic
no comment
incontestabile conditiile..........tot tot tot..........
foarte frumos
cand ma uitam la poze, imi venise pofta sa fac si eu o fetita, pe care mi-o doresc foarte foarte mult............dar........nu stiu

imi place foarte mult numele ei..........si e chiar asa frumoasa ca un iris...........si speciala in felul ei de a fi.........

m-ai trezit o sumedenie de intrebari..dar cred ca merg in urma sa citesc, atunci cand "ai aparut" pe la noi.......ca sigur o sa aflu raspunsuri.......dar nu stiu unde sa caut........
o sa caut eu



Oricum sa fiti sanatoase si sarbatori fericite in continuare sa aveti!!!!!!





I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!



Bea...esti o scumpa,sarumana de aprecieri...poti sa ma intrebi ce vrei...no prob...
Nici eu nu mai stiu in ce capitol mi-am facut "intrarea"...caut si-ti spun..
Si eu am toata admiratia pentru felul tau de a fi, si pentru felul admirabil in care il cresti pe Ivan.
Un buchet de pentru o mamica deosebita!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Bea, imi pare rau ca esti bolnavioara....ai grija de tine...

Uite, cam de aici am inceput sa scriu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159604&whichpage=2

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Bea, imi pare rau ca esti bolnavioara....ai grija de tine...

Uite, cam de aici am inceput sa scriu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159604&whichpage=2

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


multumesc.......
eu sunt convina, ca fiecare suntem pentru puii nostri cele mai bune mame, si facem tot ce ne sta iin putinta sa le fie lor bine, asa ....nu cred ca fac ceva..aparte...nu????????

si cred si sper ca ne va ajuta doamne doamne si ne va da puterea necesara si in anul ce vine sa putem sa le oferim tot ce este mai bun................



acu citesc........



p.s. am pus cateva poze, dar nu e pot face mici, asa ca tre sa sterg din ele....mai am dar nu mai incape...............:((



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Am primit un cadou frumos de fii-meu......
al 7-lea dinteeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



nu stiam ce il apuca..numa tot mama, mama, mamam, si sa ma traga jos din picioare........si se catara si e nervos si jale mare frate.................................

of bine ca stiu ce a fost.........


sorina bz am citit cate ceva....
fara cuvinte am ramas..........
ma bucur insa ca sunteti bine acum si sanatoase............
nu mai am intrebari............decat una...........

cum vezi relatia intre ele doua???
adik e greu?
sau nu?????????
intre fete?
ea cum o vede pe asta mica????
eu cred ca o iubeste....
insa, na e destul de amre diferenta de varsta...........
ma gandeam daca nu iti reproseaza unele chestii?
dar daca zici ca e cuminte.............nu cred..............
chiar si asa recasatorita, eu vad ca sunteti o familie super fericita........si va doresc, ca noul an sa va aduca tot ce doriti, in special tie sanatate, alaturi de family si trebe sa o cresti si pe Iris.......si Diana cred ca are cea mai amre nevoie de tine acum...............

va pup



decem-ai terminat si pe mine cu mesajul ala din cap 186, cu 2009 si cum am fost si cum suntem........foarte bine ai zis-o!!!!!!!!!!!
m-au trecut fiorii..............................



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ma duc la treaba..............
ca nu mai tine lenea..cred ca bag o cafea...........

aseara m-a pus sa ma uit la paranormal activity 2 si nu am putut sa dorm.......................
ma uit si io la un film din an in pasti, si atunci nu pot sa dorm..of offffffffffffffffffffffffff


o seara buna.................



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput