Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Gratiana, ce dulce e Amaris are niste obrajori numai buni de rontzait....ce pozitii de somn are


L-am vazut si pe Dragos al Alexei, nu-l mai vazusem de multisor ce mult a crescut...

Si pe Isa cu caciulita de mos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui xela_07
[Sorina - am luat ieri din Real cereale Bio simple (nu sunt ptr bebelusi, dar nu vad o problema sa manance si ei) si sunt simple binenteles fara LP, indulcitori si alte nebunii si ... surpriza, a mancat al meu pe nerasuflate aseara in combinatie cu iaurt. Poate gasesti pe la colturile bio din supermaketurile din Bz ceva asemanator si aveti si voi noroc.

Xela...sarumana de pont...de care cereale..adica...cine le face? Cum i le-ai dat? Blenduite, sau ca atare? Sa trimit omul, sa sape dupa ele..noi avem carr4, kaufland, dm in buzau...poate gaseste ceva pe acolo..Multumesc inca o data!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Sunt facute ptr Real, deci nu stiu daca le gasesti altundeva. Ma gandesc ca poti sa incerci orice combinatie de cereale bio dar o varianta din asta care nu e ptr bebelusi. Din DM al meu mananca orez expandat.
Eu i le-am dat ca atare ca el nu prea a mancat blenduit nici cand era mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

citind mesajul lui larisel voiam sa va zic ca nu stiu de ce am subestimat-o pe Miru si nicicum nu ma mai vedeam cu usile de pe la dulapuri sau cu sertarele legate ,blocate
si ieri nu mult i-a trebuit sa scoata punga cu spaghete cu care se delecta facandu-le marunt maruntele
noroc ca nu i-a fost mai la indemana punga de faina
dar de departe cel mai tare ma enerveaza cand deschide usa de la masca de chiveta si atenteaza la cosul de gunoi
deci de azi trecem la inventat sisteme de blocare

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Salut, eu intru direct in subiect si raspund cu ce stiu....de ce nu cumparati sisteme de blocare a usilor si a sertarelor? Noi asa am facut in toata bucataria, sunt niste chestii simple de la Ikea, de plastic, pt ca scotea tot de peste tot si asa....nu mai poate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza...

ce carti mai fetelor, ce filme...? Eu cumpar luna de luna revista Mami si daca apuc sa citesc 10% din ea sunt tare. O rasfoiesc , ma uit pe poze si cam atat am timp sa citesc. Un film cap coada n-am mai vazut de cand eram studenta si stateam in Regie acum muuuuuulti ani...

Ma duc la copii. David a bagat limba in priza



Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui xela_07
[Sorina - am luat ieri din Real cereale Bio simple (nu sunt ptr bebelusi, dar nu vad o problema sa manance si ei) si sunt simple binenteles fara LP, indulcitori si alte nebunii si ... surpriza, a mancat al meu pe nerasuflate aseara in combinatie cu iaurt. Poate gasesti pe la colturile bio din supermaketurile din Bz ceva asemanator si aveti si voi noroc.

Xela...sarumana de pont...de care cereale..adica...cine le face? Cum i le-ai dat? Blenduite, sau ca atare? Sa trimit omul, sa sape dupa ele..noi avem carr4, kaufland, dm in buzau...poate gaseste ceva pe acolo..Multumesc inca o data!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Sunt facute ptr Real, deci nu stiu daca le gasesti altundeva. Ma gandesc ca poti sa incerci orice combinatie de cereale bio dar o varianta din asta care nu e ptr bebelusi. Din DM al meu mananca orez expandat.
Eu i le-am dat ca atare ca el nu prea a mancat blenduit nici cand era mai mic.


Multumesc mult! O sa incerc cu cereale Bio...poate am ceva succes..ca noi nu prea avem variante pt masa de ora 18...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Foarte frumos...

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici



Woww..Dastefa...ce de activitati minunate aveti....ce super arata biscuitii aia colorati...cu ce ii faci?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Hello, hello!

Am intrat sa salutam, sa uram cu intarziere LML Maia!

MP sa stai afara din butoi pls!
Cris.d ce faceti de Revelion, v-ati hotarat?

Xela. haircut
si scuze daca mi-a mai raspuns cineva, va multumesc pt idei. M-am gandit sa fac ca aperitiv bulete de cascaval, chiftelute de pui la cuptor sa pape si Mara si dobos cu sunca si cascaval de pe blogul lui edith. Haircut n-am gasit reteta de cheesecake, poti sa ma ajuti te rog?

Ma intrebam daca cris.m s-a lasat de forum de tot. Mi-ar fi placut sa ne spune ce mai fac piticii ei.

Eu sunt tare obosita, de vreo 3-4 zile nu mai reusesc sa ma odihnesc desi mai atipesc la pranz langa delfita. Poate la anu......
Ele eu am vazut la Mara pe gingie jos o liniuta drepata ca si cum sta dintisorul sa sparga...asa ca speram sa ne prinda anul nou mai coltoase.

=========================
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)
=========================

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

am reusit sa scriu si eu povestea nasterii micutei Diana ...

am si io un talent la scris ..dar macar e pusa pe "hartie"

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny
Ma duc la copii. David a bagat limba in priza


Auleu, Nyny...poate pentru tine n-a fost amuzant....dar citind...m-a busit rasul.
Cum e David? Sunteti ok?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput