Nov-dec2010. Felicitari AMELIA si BEBELU !(172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Bebe a dormit 5 ore juma dar m-am trezit cu galme dureroase in sani de aia ma mulg de zor la ora asta

Noi vaccinu il facem in ianuarie. O sa mergem pe ala din farmacie. Ne-a zis pediatra ca au aceeasi compozitie, doar ca la ala de stat sunt 2 intepaturi.si cum noi tb sa facem si analize de sange de 2 luni de la operatia de schimbare de sange, prefer sa ii minimizez intepayurilr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Cum adica operatia de schimbare de sange? Ce a avut Lucas si de ce s-a facut?

Si la mine e a treia noapte la rand cand nu s-a mai trezit deloc noaptea, ci direct dimineata. Nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Mi-e teama sa nu imi scada cantitatea de lapte, desi acum zic ca am destul... iar ea noaptea nu suge mult, ca adoarme repede, deci nu stiu cat conteaza propriu-zis acel supt... Va las, ma pregatesc, ca azi plecam de acasa la oficiul pt depunerea indemnizatiei si la medicul de familie pentru vaccin.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Neata!
Elfica nici eu nu iau temperatura periodic. I-am luat-o doar o data cand mi s-a parut ca e capul mai cald decat de obicei si avea doar 36.9.
Eu sunt putin cam zombie, m-am am dormit 4 ore desi vikingul a dormit vreo 6 ore neintrerupt. A papat pe la 6, a adormit iar insa pe la 7:30 mi-a vomat in jet cred ca tot continutul stomacelului. Ma gandesc sa nu-i mai dau colief pt ca stomacelul lui reactioneaza vehement de fiecare data can ii dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Azi o sarbatorim pe Ilinca, bebe de andreeacc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

HAi Amelia!

La multe lunite si multi ani Ilinca!
Va multumesc pt urari.
Eu sunt tare necajita.Dupa ce toata noaptea m-am foit de griji cu vaccinul asta si ma obisnuisem cu gandul,acum trebuie sa-l mai amanam pt ca Sandrutza s-a trezit mucioasa toata.Eu sunt sigura ca a luat raceala de la o verisoara de a ei care are 6 ani.Si i-am zis soacrei mele ca nepotica Ana e mucioasa si tuseste.Socrul meu a vrut s-o duca acasa la ea(parintii ei locuiesc aproape) dar soacra-mea a dus-o intr-o camera vecina.Cica a izolat-o,numai ca Ana venea pe la Sandra cand nu eram eu pe faza.
Off,ce nervi am pe soacra-mea dar si pe sot.
Azi vine soacra cu nepoteii de la tara sa-i duca in oraselul copiilor dar am sa-i zic sotului sa nu-i aduca pe la noi ca ma urc pe pereti de nervi ce am.
Tot ce pot sa sper e sa fie numai atat,adica mucisori si sa nu fie nevoie de medicamente.
Off,parca nu-s cadre medicale!
Era sa ma cert cu toata lumea din cauza nepoatei,mi-am cam stricat Craciunul.Acum se anunta alte vizite,vizite....


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata!

La multe lunite Ilinca!


Va multumesc tuturor pentru agitate , speram sa fie bine si sa revenim cu vesti bune. Ne-am foit toata noaptea si eu si bebe, iar acum m-a luat somnul...

41+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Lore, chiar am gasit mai demult un subiect despre stafilococul auriu si Medlife. E si acolo din pacate. ii trebuie anumite conditii sa se activeze, dar nu-i asa greu. Una din ele ar fi frigul. Multa sanatate si voua!

Amelia, tot cu gadul la tine!!

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Amelia, ce faci mami?
Letzy, mie med de fam mi-a zis sa nu il aduc pe bebe Robert in contact cu copiii, in general.
Ana O, Anymona
Syl, tu ce faci, multumesc pt mesaje si incurajari!

Eu fetelor nu am avut parte de Craciun, aveam dureri de burta, de spate, stari de voma, ameteala, dureri de cap, scurgeri mari, nu am plecat nicaieri ca sa stau in Buc in caz de urgenta. Asta este, m-am invatat minte si pe viitor va trebui sa apelez numai la profesori doctori ca eu am multe bube pe cap. As spune mai multe vis a vis de doctori si de cum am fost victima lor, dar ma abtin. La o saptamana dupa primul chiuretaj a urmat un al doilea, realizat de data aceasta de prof Peltecu. Sa va ma zic ca nu am fisa de externare facuta si ca nu se stie ca am mai trecut pe acolo? In fine...Sper ca de data aceasta sa fie bine, de altfel sunt sigura pt ca nsh de ce, am incredere in profesor. (Inca mai am inceredere in doctori?)Am ramas cu dureri de cap, iar in ziua cu chiuretajul am avut asa dureri de cap, de am zis ca voi chema salvarea. Nu mai imi puteam tine ochii deschisi de durere, ma lua cu greata si lesin. Da, stiu, multe lichide. Azi eram programata la proctolog, normal ca am amanat, am zis sa mai iau o pauza, un respiro, ca sa mai ma refac, mai ma ia si ala cu cauterizari si anestezieri de nu mai pot!
Bebe a cam inceput sa-mi refuze sanul, mai mult ma mulg si-i dau la biberon. A inceput iar sa pape putin, de sapt viitoare ar trebui sa manance 180 ml si el mananaca 100.
Si ca sa mai ies putin din starea nasoala si vaicareli, sa va spun ce mi-a adus Mosul?Un parfum si.....lenjerie sexyca daca voi ati pasit pe culmile placerii cu sotiorul, eu mai am de asteptat inca....o luna. Saracul Mos!
Ce credeti? Cat am fost la spital, bebe a zis, normal ca inconstient si printre alte gangureli, ma-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

buna

NASTERE USOARA AMELIA

Nu imi vine sa cred cand citesc despre bebelusi care dorm o noapte intreaga...
fetele mele se trezesc cateodata si la 1 ora sa manance, chiar daca masa anterioara a fost LP sau au mancat bine...

m-am linistit un pic, cand am citit ca si alti bb-i sunt agitati cand aveti musafiri, sau mergeti in vizita...
sau dupa baita......eu stiam ca dupa ce le fac baie, mananca, si ar trebui sa cada late de somn...dar nu...don'soarele mele mai fac spectacol vreo 2 ore...

fetelor, voi ce metoda contraceptiva ati ales???eu una am optat pt injectia care se face la 3 luni....m-am gandit ca in valtoarea evenimentelor de peste zi sa nu uit sa iau pilula...asa ca...

sugubinacum merge treaba cu puficele??

fetele

www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">

Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

beatrice, imi pare rau ca trebuie sa treci prin astrea...multa sanatate iti doresc..sper sa nu mai ai probleme....


lore, cum se numeste pediatra la care mergi cu bebelusele?? vreau si eu sa merg cu ea si la un pediatru la medlife si nu stiu la care... tot are nasucul infundata si ca sa scap de griji vreau sa merg cu ea pt ca al noistru pediatru este plecat in concediu.....

va rog sa-mi recomandat si mie un medic pediatru bun la Medlife Grivita......oare trebuie sa merg cu ea si la ORL daca are nasucul infundat sau pediatrul imi va spune ce si cum..?? va pupicesc

Lidia..foarte frumos bebe...mai este ragusit??

Mergi la inceput