Nov-dec2010. Felicitari AMELIA si BEBELU !(172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

buna seara,

vreau sa urez si eu La Multi Ani celor care poarta numele Stefan si la multe lunite si multi ani bebe David, bebe Lucas si bebe Sandra

danait, am fost azi la control si fetele sunt mult mai bine, continuam acasa cu aerosol si curatat nasucurile ffff bine... sper sa ne revenim complet cat mai repede

vasari, sanatate la toata fam. vreau sa spun ca si noua ne-a iesit prezent stafilococul auriu, dar dr pediatru m-a asigurat ca nu e nimic grav, ca fetele sunt ceea ce se cheama ''purtatoare sanatoase'' si ca probabil eu sau tati am avut in copilarie acnee sau furunculi. sper sa nu-mi fi spus asa ca sa scape basma curata [dr pediatru detine clinicile medlife si eu am nascut acolo]

amelia scot niste motate in avans

revin.....



Lore, fericita mamica de printese Sarah Marie & Amber Yanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

La multi ani celor care serbeaza onomastica astazi...mari si mici!

La multe lunite Sandra, David, Lucas!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

HAI AMELIA!!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Parca nici Beatrice nu a mai aparut de ceva vreme...


Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

buna fetelor

am pus si noi poze cu Mos Craciun al nostru in miniatura pe picassa


va pup pe toate

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




Ce frumusel si smecher e!! Pupacinizari de la Pufice

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

ratusca - si bebelusha mea este la fel, mananca cand are ea chef. Si noi suntem zombie de oboseala, eu si sotul, si chiar sunt ingrijorata cum o sa fac fata.
ana_o - iti multumesc pt raspuns in legatura cu dormitul. Esti o draguta si imi dau seama ca iei notite si apoi raspunzi la toata lumea. Te invidiez la modul pozitiv de un bebe asha somnoros noaptea. Poate ca pare ca ma plang, doar ca atunci cand sunt odihnita parca ma ocup altfel de Roberta. Cand sunt zombie... nu am deloc rabdare.
Ursuleatza mea are probleme sa faca kk. Aveti si voi asa ceva? Adik face f greu si se chinuie, plange si e agitata chiar si toata ziua. Oare ce sa fac sa o ajut si sa previn? Sa ii dau mai multe lichide?

38+ Roberta Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

De data asta nu mi-am mai luat notite, ca am citit la timp si nu am avut de recuperat. Cand sunt in recuperari imi notez. Legat de kk, bebeii cu LP au aceasta problema, si anume constipatia. Fetele au recomandat supozitor de glicerina, taiat in doua, pe lung. Nu da dependenta si dr. pediatrii au fost cei care au recomandat mamicilor "leacul" asta.
Cat priveste odihna, sa stii ca nu a fost de la inceput asa, primele 4-5-6 saptamani m-am incadrat si eu la mamici zombie, mai ales primele 4 saptamani. Mi-am dat seama singura ca daca nu "fur" cu el cateva ore de somn, ziua, nu am nicio sansa ppentru a ma recupera. Si uite-asa, incet, incet, am reusit sa dorm azi doua ore, maine o ora si m-am refacut total. Dupa 6 saptamani am fost in stare sa ma ocup singura de Piersicuta. Nu-ti pierde optimismul, toate am trecut prin starile de inceput. Conteaza sa treci cu bine peste prima perioada, apoi o sa te simti minunat in rolul de mamica.

Citat:
citat din mesajul lui pissi78ro

ratusca - si bebelusha mea este la fel, mananca cand are ea chef. Si noi suntem zombie de oboseala, eu si sotul, si chiar sunt ingrijorata cum o sa fac fata.
ana_o - iti multumesc pt raspuns in legatura cu dormitul. Esti o draguta si imi dau seama ca iei notite si apoi raspunzi la toata lumea. Te invidiez la modul pozitiv de un bebe asha somnoros noaptea. Poate ca pare ca ma plang, doar ca atunci cand sunt odihnita parca ma ocup altfel de Roberta. Cand sunt zombie... nu am deloc rabdare.
Ursuleatza mea are probleme sa faca kk. Aveti si voi asa ceva? Adik face f greu si se chinuie, plange si e agitata chiar si toata ziua. Oare ce sa fac sa o ajut si sa previn? Sa ii dau mai multe lichide?

38+ Roberta Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Multumim pentru urari, tuturor!
Bebele meu si-a serbat cele 2 luni dormind non stop. Doar papa si kk l-au mai trezit, dar pentru ffff scurt timp.

Lore, ma bucur ca fetele sunt mai bine.

Va pup, ma bag langa puiul meu scump, sa aveti somn usor si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Pissi, cand schimbi semnatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

AnaO: Si noi mergem maine la vaccin, sper sa ne permita vremea, drumurile Bucurestiului. De ce spuneai tu ca e obligatoriu sa mergeti maine? Doar ca asa v-ati propus voi sau asa vi s-a spus? Eu am inteles ca nu trebuie asa strict, ci in jurul datei cand implinesc bebeii doua luni. Adica a mea implinea pe 26 dec. si mi s-a spus ca il pot face si la inceput de ianuarie. In fine, am considerat ca e mai bine sa il facem mai repede, sa nu o lasam pe ianuarie.

Mi-am adormit fata, am atipit si eu langa ea, am venit in sufragerie sa imi iau sotul, am verificat si eu pulsul odiseei si acum veni vremea sa ma duc si eu la nani ca lumea.... Maine va fi o zi mare, cu emotii, cu lacrimile Iuliei dupa vaccin, monitorizarea ei dupa, sa vedem daca face febra... Sper sa depaseasca cu bine momentul... Fetelor, voi ii luati temperatura copilului doar daca vi se pare ca frige sau i-o luati periodic? Eu pana acum nu i-am luat-o deloc. E ok sau sunt mama denaturata?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput