***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Cristina, pt ce D-zeu i-a prescris prednison? E un imunosupresor f puternic si cu o caruta de efecte secundare. Eu nu i-as da sub nicio forma asa ceva....

La multi ani si de la noi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

in caz de bronsita sau pneumonie se administreaza, ca sa previna o criza de astm. Am luat si eu. Dar ce a patit Elize, saraca? Of, ce revelion aveti si voi...

Eu nu am tinut un regim strict fara sare, ca am luat doza mica (4 pastile pe zi). Nu m-am umflat.
Nu stiu ce sa zic, incearca sa-i dai paste cu cascaval (cauta unul putin sarat) sau orez cu lapte, oricum, axeaza-te pe chestii mai dulcege, poate asa vrea.

Acum sunt in concediu medical, deci exclus sa ma duc la plimbare. Oricum e prea frig pentru plamanii mei in refacere. Dar am ajuns sa ma plictisesc in casa, of. M-am mai uitat la filme, am mai gatit, dar in general stau si mananc de sparg. Deja am pus 2 kg pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

crissy, alexiei i s-a dat ca tratament pentru otita ei cronicizata, nu i-am dat asa ceva.Am mai intrebat un medica si mi-a spus ca nu face niciun rau intr-un tratament de cateva zile, tot nu l-am crezut.Ce diagnostic are elise?
Si pentru mine a fost un an oribil, sper sa vina altul mai bun

cornelia cum te mai simti?


meemsy sunteti niste frumoase

felicia sanatate multa


La multi ani, tuturor! Un an mai bun pentru fiecare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

va dorim din suflet un an mai bun, cu ceea ce ne dorim fiecare, cu sanatate si bunastare! sa dea Dumnezeu sa fie macar apropiat de ceea ce ne dorim, dar sa fie mai bun decat cel incheiat!

multa sanatate, in special celor bolnaviori , dar si celorlalti! o seara buna si petrecere frumoasa , oriunde va aflati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Va doresc un an plin de bucurii, sanatate si fericire!

Impreuna cu voi am impartit anul acesta si bune si rele.Va multumesc ca ati fost alaturi de mine.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Tuturor un An nou fericit!
Cu sanatate si impliniri pe toate planurile.
Sa fie un an mai bun decat 2010, caruia eu personal vreau sa-i dau delete din existenta mea viitoare.

Va imbratisez cu drag pe toate, multumesc pentru sustinere si promit sa ma revansez postand mai des si fiind si eu alaturi de voi, ceea ce anul asta nu am reusit sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat zilele astea!

Noi bifam in continuare boala , muci, tuse, ifose.

Crissy

Pentru mine a fost un an greu din multe puncte de vedere, dar interesant, cu niste schimbari radicale - in bine- pe mai multe planuri, schimbari pentru care am tras la greu.
Din pacate, ma simt atit de obosita si epuizata incit nu mai simt gustul succesului, tot ce ma intereseaza este sa dorm,citesc, lenevesc, sa zac. cam greu insa, cu doi copilasi plini de energie.
Nu stiu, poate o fi doar o coincidenta, dar toti anii pari nu au fost prea buni pentru mine.

Va doresc un an nou care sa va aduca energie multa, schimbari frumoase, liniste, prosperitate, impliniri si odihna. multa.
Cite o tuturor mamicilor colectiei noastre dragi!

La multi ani mezinei Dariuca, sa ne traiesti sanatoasa, voioasa si fericita!
Sa-ti traiasca printesa, Cami draga!


La multi ani 2011, bun sosit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:


Asa, vaz' ca nimeni nu se inghesuie, am scris ultima la sfarsit de an, hai sa scriu prima la inceput ( desi eu inca mai am 3 ore pina intru in 2011).

Mai, eu i-am urat mezinei de colectie cu doua zile inainte, mi-era ca nu mai apuc sa intru, dar uite ca mi-a fost dor de voi si dau buzna iar
v-ati pus bani la sutiene sau prin alte parti?
ca sa aveti parte de ei tot anul, asa se spune.

Noi am terminat de papat, am stat cca doua ore la masa, copilasii au fost super-cuminti, i-am lasat sa ia toate bombonelele de pe tortulet, sa se indoape cu suc, cioco si alte cele, ca doar o singura data pe an este revelionul, sa se bucure si ei sa sa simta ca-i ceva deosebit. Acum trecem la citit si laptic si poate apuc si eu miezul noptii cu un pahar de sampanica.
Sint super bucuroasa ca la noi au anuntat maine plus 9 grade, azi a plouat, s-a topit toata zapada, asa o iarna, sa tot ai.

ia sa va trag eu o urare, ca poate va trezesc si deveniti mai active pe aici:

La multi ani cu sanatate
Domnul sa va dea de toate:
poate un strop de fericire,
poate unul de iubire,
poate unul de noroc,
poate toate la un loc!

v-am pupat, ma duc la nani cu termitele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dragelor, va urez ca anul 2011 sa fie mai bun decat precedentul, fara boli si cu mai multi bani daca se poate

(ptr mine anul 2010 a fost cat de cat ok, am cunoscut oameni noi care mi-au reamintit cine sunt si mi-au recladit increderea in fortele proprii. Insa financiar - dezastru.)

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

La multi ani si bun venit in 2011!

am veni cu plugusorul, dar nu l-am invatat. in schimb iris a mers pentru prima data cu sorcova, am facut ieri una foc intens, sa avem. si azinoapte am trecut pe la nasi, pe la domnisoara educatoare, si am sorcovit.
asta dupa ce am tremurat in piata, si ne-am ofticat la culme ca am ratat IRIS... asa rau ne+am grabit ca am plecat fara sampanie... am luat ceaiul, nu si paharele .
dar focul de artificii a fost extraordinar. a meritat tremuratul.

ce-mi doresc pentru 2011?... sincer... habar n+am ce dorinta sa+mi pun, de teama ca nu se implineste. imi doresc sa fie copiii sanatosi. iar eu sa am putere sa muncesc, ca am multe pe lista.



Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Concursul saptamanii

Mergi la inceput