***Colectia de toamna-iarna 2005, la 5 ani! (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI SIMON SI MAMI DE SIMON! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele posibil!

Sanatate bolnaviorilor!
Feli, ma bucur ca tratamentul da rezultate! Refacere rapida!

Mandy, ma bucur ca sunteti bine! Tineti-o tot asa!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

colectiei! Remember me?

In primul rand, sper ca v-ati simtit bine de Craciun si ca ati petrecut un timp cat se poate de placut alaturi de familion. Eu nu am mai apucat sa intru sa va urez pe forum, dar asta nu inseamna ca nu m-am gandit la gasca noastra draga!

Am avut o perioada infernala in ultimele 2 saptamani, cu stat la serviciu pana la 2 noaptea si stres cat cuprinde. Apoi cumparaturi si aranjamente ante-Craciun, deci balamuc. Anul asta in premiera nu am mers la Bistrita, deci a fost un Craciun bucurestean. Dar a fost tare frumos, ca mi l-am petrecut cu persoanele cele mai dragi mie.

Sarah e bine, am avut si party de Craciun la gradi cu cantecele si poezioara, fara costume de data asta. A fost dragut. A primit de Craciun o gramada de jucarii, dintre care cel mai fascinata e de ZuzuPets - hamster si de castelul mare al Cenusaresei. Stie, domne' Mos Craciun asta, ce-si doresc copiii.

Imi este teribil de rusine ca am ratat majoritatea aniversarilor din aceasta luna, asa ca urez post-factum tuturor copilasilor aniversati in decembrie un "La multi ani, o copilarie cat mai senina si plina de bucurii, joaca si iubirea celor dragi!"

Sper ca din ianuarie sa revin la un ritm mai normal cu treburile curente si sa pot intra mai des pe forum, cu toate ca avand in vedere ca vine si sesiunea, slabe sanse.

Va pupicesc pe toate cu mult drag!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, Simon!

Gata, am terminat cu perfuziile. Din pacate am si diagnosticul final: astm bronsic. Daca pana acum eram optimista, cand mi-a zis ce va trebui sa fac in urmatoarele luni, mi-a picat fata - sa inhalez zilnic un spray si sa ma prezint la control la 3 luni. Nu am avut niciodata o boala permanenta asa ca mi-e greu sa ma obisnuiesc, cu gandul. Dar probabil ca asa se intampla dupa varsta de 35 de ani si daca traiesti intr-un oras poluat.

ps: de suparare mi-am luat o pereche de cizme de la miniprix, ca tot nu era mai nimeni in magazin Asa ca sa-mi treaca nervii

Noki bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

vai, unde mi-e capul?

La multi ani, tuturor Stefaneilor si Stefaniilor, sa cresteti mari si frumosi!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

woooow, ce se intampla, chiar asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sper ca ati avut un Craciun fericit si frumos. Noi cu siguranta am avut unul nemaipomenit. Am inteles ca ninge in Bucuresti. Cred ca e foarte frumos.

Victor, David, Simon

Chiar ma gindeam ce copilasi draguti avem noi in colectie ca unul nu a iesit la lumina de sarbatori: nici unul de Thansgiving, nici unul de Craciun, nici unul de Revelion. Ne-au lasat in pace sa ne vedem de sarbatori.

corap buna corelatia cu candida si zaharul si buna intuitia ca te maninca pe dinauntru. Treaba este ca de fapt corelatia e inversa: din cite am inteles eu, pofta de zahar si pentru carbs vine taman din existenta candidei in organism. Acum, unii spun ca foarte putini nu au candida in organism - cel putin dintre cei din cultura vestica din care facem si noi parte - dar ca cei care nu o au nu au pofta de zahar. La pofta imensa de dulciuri si carbs pe care o am eu, cred ca sint plina.

De Craciun, fii-mea a primit, printre altele, papusa respectiva.... Asa bucurie pe capul ei nu am mai vazut de foarte multa vreme. Pur si simplu a tzipat de bucurie cind a vazut pachetul. Si nu are nici o problema ca nu e American Girl, ci Our Generation... :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ho-ho-ho :)
craciun fericit
eu am avut un craciun de cosmar - m-a atacat o gripa/sinuzita/ mama naibii - pe 25 si 26 nu m-am putut ridica din pat (dar pot spune nu numai ca nu m-am ingrasat de sarbatori, ci ca am si slabit).
Acu' partea cu capul m-a mai lasat, dar transpir in fiecare noapte 5-6 tricori. din pacate se pare ca nashpenia migreaza spre plamani, sper sa o blochez inainte de a ajunge acolo.
uf si aoleu, sunt si fortata sa stau pe baricade la serv, ca cei 2 sefi ai mei au sters-o in tarile calde si imi facura o bucurie - sa ma lase in locul lor cu toate raportele de sf de an

biculet, ce mai faci cu jobu'?

einiuei, mai discutam, eu sunt pe-aici pana la anul nou. mi-am luat si eu 2 zile de concediu dup-aia sa ma linistesc.

(ce v-a adus moshu'?) stiti ca m-a prins chestia cu acvariul? acu' l-am "populat" cu plante si crengi, arata f fain, dupa anul nou aclimatizam si pesti. bolboroseste foarte odihnitor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Corap, sanatate multa! Spor la treburii si rapoarte! Ufff, si eu o sa-i tin locul sefei in prima saptamana din ianuarie!

Feli, sanatate multa si tie !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Corap ptr acvariu S a cumparat o plasa suplimentara care scoate mai multe bule de aer, e de fapt o teava gaurita prin care trece, am inteles ca e necesara dc vrei sa-ti traiasca pestii mai mult, primesc oxigen.treba e ca nu e chiar silentioasa, se aude un motoras. si al meu numara melcii toata ziua si se uita la pesti.
am primit de la mosul o verigheta super, prima nu mai intra pe deget.

d. a primit multe jucarii, toate ii plac, multe semne de circulatie, ap. radar care face poze, ma rog doar zgomotul, semafor cu toate culorile... e incantat.

azi tre sa ma duc la tata. nu l-am vazut de mult, mi-e teama, in ultimii 10-15 ani nu ne-am vazut de 10 ori.stiu ca are cancer la colon deja operat, se pare ca s-a extins si la ficat.mi se pare ciudat sa faca cand avea o viata echilibrata, ciorba fructe legume in fiecare zi, nu mai fuma de mult, alcool idem, fara porc, mai mult pui si peste manca.
hai ca va stric dispozitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

miri, am luat si noi o tzeava (nu stiu daca de-aia de care zici tu, ca nu ma pricep, da' bule sunt in prostie in acvariu). si am luat multe plante. nici nu simt ca lipsesc pestii.
cu tatal tau, chiar nu stiu ce sa-ti spun :(

Mergi la inceput