Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Craciun fericit alaturi de cei dragi sufletelor voastre! Sanatate multa si bucurii!
Ca daruri multe sunt sigura ca ati gasit sub brad, va stiu fete cuminti cu copii si mai cuminti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Craciun fericit!!! cu masa imbelsugata si daruri multe

Eu m-am regasit in mesajul Mihaelei, multe ingrediente in frigider, putine gatite . Cu mari eforturi am reusit sa fac o ciorba de sfecla rosie, o portie dubla de cilli , prune cu migdale in vin si mac cu fructe uscate (pt prosperitate cica ). In rest, platouase cu porcarii, branzeturi si legume proaspete. Mai urmeaza sa mesteresc luni la cte ceva, ca avem musafiri . Maine e ziua mancarurilor traditionale, in vizita!
Mosul a fost darnic cu Soimita, de la 6 dimineata ne bucuram de cadouri. As da orice sa mai am energia ei, orice!

Sarbatori fericite in continuare fetelor si un an nou minunat!



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Iselin, si pt mine Craciunul are o aura magica, desi nu sunt religioasa. Insa imi place mult tare traditia, respect cat de multe obiceiuri pot. Noi am trait anul asta prin ochii Soimitei si a fost foarte deosebit, desi cel mai obositor de pana acum. Chiar merita orice efort, ca sa vad bucuria celor mici in perioada Craciunului.



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Noi avem pentru azi un film cu Mos Craciun. Ieri ... ne-au prins orele tarzii prin bucatarie.
Sigur ca e magie, si inca ce magie si ce freamat!
La noi, Mosul a baut tot laptele, iar pe masa a lasat frimituri de la fursecuri!

Iselin - prima persoana - inclin sa cred ca nu a facut prea des cozonaci, si e normal sa arunce totul la pubela, si sa se supere pe toate alea. Ah ce suparare! Am simtit-o si eu, cand mi se parea ca e lucru simplu sa faci cozonaci, si am promis ca duc la o serbare, iar dumnealor nu cresteau....
Am invatat atunci doua lucruri: sa nu mai fac experiente atunci cand sunt evenimente deosebite (deci merg pe retete verificate de mine anterior); si sa nu mai subestimez complexitatea unui aluat - aici l-as pune pe ranjila ala care nu face misto de nimeni ci doar are un zambet mai buclucas. Alalalt, adica asta e un zambet mai retinut si mai distant, mai politicos, adica un zambet serios.

Arturicii - felicitari colindatorilor! Superb!

Craciun fericit tuturor!

Noi mergem sa dam atacul la curcan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Carmencita - uite www.cameronscookware.com/Stovetop%20Smoker.aspx" target="_blank">smokerul Inca nu l-am probat. Maine intentionam sa punem in el niscaiva piept de pui si niste somon.

Dana - curcanul tau (adica dupa reteta ta) e cu adevarat delicios! Am zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Craciun Fericit!
Am revenit dupa o vacanta cu peripetii in Cuba (pilot automat defect, aterizare fortata pe alt aeroport tot in Cuba, noapte petrecuta in hotel si intoarcere cu intarziere de o zi).
Ma bucur ca suntem sanatosi, chiar daca nu am facut brad, de mancare de-abia daca am avut timp sa fac sarmale, iar Mosu' saracu' bine ca s-a gandit inainte de plecare sa le pregateasca cadourile piticilor.
Mi s-a facut iar dor de Romania, de sarbatorile de acolo, am udat coada pisicii si cam atat. Maine inapoi la lucru pe plantatie ca asa e de Boxing Day, trebuie sa lucreze cineva, nu doar sa faca shoping.

Promit sa ma fac cuminte si sa ma apuc de invatat ca nu mai tine asa la munca de jos, poate reusesc si eu sa gasesc un job ca lumea.
Nu stiti pe cineva care angajeaza, in conta/AR/AP, o recomandare ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

A venit si la noi mos craciun
Cand nu merge la piscina aduce cadouri la copii cuminti
Va doresc sarbatori fericite si un an nou minunat,
Scuze, dar am editat
Carmencita
Cristian 3 ani si 7 luni si Alex 14 ani si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Daca anul trecut am gatit o gramada, anul acesta nu am gatit nimic nimic.
Cozonacul de la Angelica e f f bun, sarmalele & co de la o tanti unguroaica sunt delicioase.

Iselin, nu stiu din ce zona sunt iile copiilor. Noi le-am primit cadou

Dragaica si eu iti recomand autodiversificarea. Cu ocazia aceasta multumim si noi Pepitelului pentru ca a vrut sa se autodiversifice si mamicii lui pentru informatiile facute publice.
Avem deja 2 prunci care-s f f mofturosi si am tinut mult sa am o alta abordare cu Sabina. Si a inceput bine, la 7 luni, acum are 8 jumate, e curioasa, interesata sa incerce alimente noi.

Noi avem sita www.ikea.com/ca/en/catalog/products/90112531" target="_blank">aceasta. Isi face super bine treaba de aburitor sef.

edit: ptr mancat de litere


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Am uitat, am o intrebare pentru cei care au fost cuminti, voua ce v-a adus mos Craciun?
Pt. cei care nu au fost cuminti, intrebarea este ce nu v-a adus mos Craciun si ce asteptati pentru la anul?
Carmencita,
Cristian si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmençita

Am uitat, am o intrebare pentru cei care au fost cuminti, voua ce v-a adus mos Craciun?
Pt. cei care nu au fost cuminti, intrebarea este ce nu v-a adus mos Craciun si ce asteptati pentru la anul?
Carmencita,
Cristian si Alex



Pai eu ziceam ca am fost relativ cuminte...dar am primit cadou o amigdalita cu tuse uscata, nas infundat si restul amalgamului.
Nici macar de afumaturi nu ma pot bucura, nu simt nimic si am anulat toate intalnirile incepand din seara aceasta. Nu mai am loc nici in congelator si am facut mancare multa pentru musafiri si mi-e ca se strica...

Mergi la inceput