Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Da, are usoare urme de sange, doar pe marginea buricului.Am discutata cu dr. si-a zis sa-i dau cu oximed(spray)ca usuca foarte bine. E normal pana se formeaza epiteliu peste buric( asa mi-a zis). Stiu ca alcoolul sanitar trece prin piele si nu ar fi prea bun. Baneocin mi-a zis sa nu-i mai pun, doar toaleta locala, baita si oximed. Va trece in cateva zile!Eu i-am facut baie din a 4 zi de viata( asa mi-au spus din spital), dar am avut grija sa-i acopar buricul sa nu se ude.Astazi e cu tati ca eu sunt la munca si abia astept sa ajung acasa sa-l pupacesc... sa-i pupacesc pe amandoi de fapt.Diseara avem o cumetrie si va sta cateva ore cu mamaie, care e topita dupa el.
si crestere usoara!

Am o comoara: Rares- Nectarie!

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png
http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

CRACIUN FERICIT, tuturor!

mvb Felicitari, mamico!
Bine-ai venit pe lume Alexia Maria!
Sa fiti sanatosi cu totii, si multa putere sa o cresteti!
Cum de nu ne-ai zis ca ai fost , sa ne fi bucurat si noi cu tine?
O sa te trec in lista mamicilor.
pinuta si de Craciun lucrezi?

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1293253200" target="_blank">SINAXARUL DE AZI!

Nasterea Ta, Hristoase Dumnezeul nostru, rasarita lumii lumina cunostintei; ca intru dansa, cei ce slujeau stelelor de la stea s-au invatat sa se inchine Tie, Soarelui Dreptatii, si sa Te cunoasca pe Tine, Rasaritul cel de sus, Doamne, slava Tie.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

CRACIUN FERICIT, iar sub bradul frumos impodobit sa gasiti cadoul mult asteptat!


Va doresc sanatate si foarte multa dragoste sa va puteti creste pruncisorii, iar pt cele care sunt in asteptarea lor multa nadejde si credinta!

Despre noi, chiar daca am disparut din peisaj, suntem sanatosi si super fericiti!

In 15 decembrie am devenit MAMA, am nascut o fetita, ALEXIA MARIA, perfect sanatoasa care ne-a schimbat viata......eu si sotul meu parca ne-am nascut o data cu fetita noastra.....este un sentiment care ne copleseste si care ne face sa plutim de fericire..............SUNTEM PARINTI SI PENTRU ASTA NU CONTENIM SA II MULTUMIM LUI DUMNEZEU, MAICII MARIA, SF NECTARIE, SF EFREM SI TUTUROR SFINTILOR CARE M-AU AJUTAT SA NASC O FETITA SANATOASA SI SUPERBA!


CRACIUN FERICIT!

MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, umple de bucurie si de veselie sufletele noastre!



doamne cat ma bucur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! felicitari!!!! cat am sperat sa citesc vestea asta de la tine, am pierdut nr tau,am scris si pe mes,am intrebat si fetele!!!

te rog suna-ma sau da-mi un mesaj cu nr tau

super veste

BRAVO!!!!! DOAMNE AJUTA

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Noi va uram Craciun fericit, sanatate bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Bucuria pe care Hristos a adus-o in lume prin nasterea Sa, sa se reverse asupra vietii si sufletelor voastre!nike

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele fete,va doresc,Craciun fericit! Lumina Nasterii Domnului Iisus Hristos sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatate, fericire si iubire! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

o ce de vesti minunate avem aiciii

mvb..ce minunea si la voi....asa da mos craciun...

printesa mea e pe 15 oct iar a ta pe 15 decembrie...ce frumos...

noi astazi mergem la ai mai..si venim marti..

va pupam dulce...a fost cel mai frumos craciun din viata noastra...

cea mai fericita mami de IOANA NECTARIA

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Da, Pogonici, anul acesta mos Craciun a venit cu desaga plina si cu multe lacrimi de fericire......suntem foarte fericiti si recunoscatori pt o asa mare bucurie




MONICA, mamica de printesa ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)

Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1293339600" target="_blank">SINAXARUL DE AZI!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

mvb,da=mi te rog mesaj cu nr tau.....

pup toate fetele

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput