Regasiri ***52***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Lumina sfanta a Nasterii Domnului sa va aduca in inimi pace si bucurie.

CRACIUN FERICIT


Ps: am facut ieri biscuitii aceia, nu m-au prea incantat, sunt fragezi dar ....nu-s dulci, si am pus zahar mai mult decat scria acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Craciun Fericit si din partea noastra! Sa va aduca Mosul multe bucurii!!

Roxana ce biscuiti?

Noteaza reteta mea pt data viitoare:
360 gr faina, 200-250 grame unt rece taiat cubulete, 120 grame zahar, 2 galbenusuri, 2 plicuri zahar vanilat, putina sare, o lingurita de praf de copt si zahar pudra pt pudrat cand sunt reci.

Faci aluatul(se framanta cam greu la inceput, dar cu rabdare se compacteaza), bagi la rece juma' de ora in folie, apoi intinzi, tai cu forme, si coci cam 7-8 minute fiecare tava. nu-i lasi la rumenit, ii scoti mai palizi. Cand is reci ii pudrezi cu zahar pudra. Is f buni, la gust ca si aia butter cookies

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Din retetele alea puse de Bambo, nu aia cu vitralii, ceilalti ( spiralati parca, nu mai retin si nici nu mai caut acum denumirea)

Multumesc ptr reteta, o incerc saptamana viitoare

Ai mei copii sunt cu uratul prin bloc, ma gandeam sa vina Mosu pana se intorc, dar a zis Marius ca-i prea devreme, n-au dat astia cu artificii inca ( de cativa ani sunt artificii in centrul orasului care se vad bine de la noi si le spuneam ca anunta pe Mos, ca a intrat in oras)
Deci..."Mosu" e pregatit- in portbagaj-sa vad cum fac sa vina fara sa ma vada, dupa artificii

Si era cat p-aci sa uit telefonul Oanei la servici, mi-am adus aminte cand am ajuns la masina, altfel...o incurcam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

L-am visat pe Mos azi noapte venea tare de departe,cu un sac mare in spate sa aduca sanatate,deci asteapta-l ca el vine dar acum este la mine cu colinde de Craciun,va doresc un an mai bun si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina.Zurgalai si flori de gheata sa te bucure de viata.Craciun Fericit !!!




Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Gata treaba m-am pregatit si-l astept pe mos craciun

Roxana-si eu am facut biscuitii...pt prima data...mie mi-au placut cum aratau acolo...dar mie nu mi-au iesit chiar ca aia si nu sunt dulci
cei vitrali au iesit super...doar ca i-am uscat mai tare
cornuletele au iesit si ele bune...doar ca mi-a luat sotul un fel de jeleuri ce seamana cu rahatul si sau cam topit
saratele nu am mai facut nu ma mai tineau nervii Antonia era calare pe mine

Antonia a plecat cu colinda la bunici...aici in bloc a fost cu mine la 3 vecine si era tare incantata toti se mirau ca stie sa colinde

La noi mosul vine la noapte...cand se trezeste gaseste cadourile de fapt le gasim sunt curioasa daca mosul imi aduce ce l-am rugat

Craciun Fericit !!!


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:




Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Roxana-si eu am facut biscuitii...pt prima data...mie mi-au placut cum aratau acolo...dar mie nu mi-au iesit chiar ca aia si nu sunt dulci



Si la mine au iesit mai mult ovali , nicidecum rotunzi, era aluatul cam moale si cand taiam....se turtea
Lasa ca merg, cu zahar pe ei nu raman nemancati , ca sunt fragezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Craciun fericit! Eu dintotdeauna am vrut sa am cadouri multe sub bradut, sa le desfacem seara cu totii dar pana acum nu am pus in aplicare, i le dadeam dimineata, le gasea la usa. In seara asta mi-am implinit visul, am trimis-o la vecina asa ca am avut timp sa impachetez, aranjez frumos sub brad, am notat numele tot. Apoi au venit si vecinii si am desfacut impreuna cadourile, f frumos a fost in special ca era si pt mine strecurat unul, mi-a facut sotul o surpriza f frumoasa. Aseara vazusem o rochita tare draguta in vitrina dar nu aveam bani la noi si sotul a reactionat la modul "oricum e scumpa, si ai destule". Asa ca mi-am luat gandul de la ea, el nu. S-a dus si mi-a cumparat-o si am gasit-o seara sub brad, chiar a fost cea mai frumoasa surpriza din partea lui, in special ca nu prea face gesturi d-astea. De obicei imi da bani sa-mi iau eu ceva, dar parca nu are farmec. Ana apoi a facut ca ursii, ne-a stricat seara, vrea sa fie numai ea in centrul atentiei, e f geloasa pe bb, s-a comportat isteric pana au plecat musafirii. Apoi i-am facut morala si mai isteric s-a comportat, a fost dezastru, imi venea s-o dau afara din casa la propriu. Pana la urma parea ca a inteles ceva, si-a cerut scuze, a promis ca nu va mai face asa, ramane de vazut. Nu suporta cand ii tin predici, cred ca ar prefera o bataie ceva, insa nu vede. Si cand incep sa-i explic ca nu trebuia sa faca ceva urla mai tare ca mine "nu mai zii asa, nu mai spune vorbe d-asteaaaa, nu-mi vorbi asa etc". Dar se pare ca discursul functioneaza cel mai bine, adik o afecteaza f mult si incearca cumva sa nu ma dezamageasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La noi vine Mosul in noaptea asta, lasa cadourile sub brad si le deschidem maine dimineata.

Numa' ce-au plecat si socrii, in fiecare an vin la cina in ajun

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

azi dau eu o mare buna,aburinda

si pentru ca nu am reusit sa mai intru in ultimile 2 zile va transmit azi urarile
Craciun fericit alaturi de toti cei dragi

Mergi la inceput