Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Lissa, multumesc tare mult pt sfaturi..mmm ce as papa niste pepene verde, chiar mi-ai facut pofta dar nu am vazut prin supermarketuri..

Adra_bell, astazi am dat iar o proba de urina pt analize si pt antibiograma, miercuri vom vedea rezultatele, sper sa scap, la prima analiza doctorita mi-a zis ca am infectie cu E coli, am facut o saptamana tratament si vad ca nu a trecut. Sper sa fie totul bine pana la urma.

Haideti fetelor cu vestile! sunt nerabdatoare sa vad ce ati facut si voi azi!

Pupici

Lissa, zi-mi si mie te rog cum pun caruciorul albastru la semnatura?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

Burtocika eco morfologica trebuie facut pana la 13 sapt si 1zi am inteles,dar depinde de doctor...bitest se face la maxim 7zile de la eco sau in aceeasi zi eu am facut in aceesi zi..dar tu de ce vrei sa faci bitest??ce varsta ai??

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.fiv1 2010 promed system reusit sarcina sapt 12+ )multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Astazi am facut si noi eco, desi avem abia 6sapt. Bebe este mare de 6s si 3 zile, ne gandim ca va fi voinic. Am fost cam dezamagita de doctorul ecografist, caci nu a comunicat nimic cu noi. A masurat si apoi ne-a spus sa asteptam afara rezultatul. Am auzit si inimioara pentru vreo 3 secunde, insa nu ne-a spus nimic. Daca nu ne dadeam noi seama...

Sotul meu zambea tot timpul, el a avut norocul sa vada ecranul. Este tare grijuliu cu mine de cand stim ca asteptam bebe, iar eu ma bucur nespus ca nu am niciun simptom (nici pofte) si ca dorm f bine noaptea.

Succes tuturor burticilor!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Buna seara burtici!
Mai e loc pt o burtica ? Am lecturat listuta voastra si-am regasit-o pe maria2mami printre voi. Cred ca si cu Simo78 am intrat in contact pe-aci pe undeva...candva...demuuult

In caz ca ma primiti pe-aici va dau cateva date:
UM : 7/10/2010
DNP : 14/07/2011

Mai am o pustoaica de aproape 7 ani . Pana acum vreo 3 luni ziceam ca nu mai fac bb 2. Brusc m-am razgandit... si imediat am ramas insarcinata.
Sunt mai disperata decat la prima sarcina care a decurs fara pb. Dar deh...atunci eram mai tanara....acu' am 35

Fug repede sa mai citesc cate ceva pe-aici sa va cunosc mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Buna dimineata ! Pe 24 dec am aflat ca vine barza,am facut un calcul si ar trebui sa vina cam pe 27 aug. Va urez tuturor o sarcina usoara si bebei sanatosi !!

burtica in devenireDPN 27.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Bun venit noilor burticute!
Ne bucuram sa ne fiti alaturi.

Felicitari pentru , vad ca se inmulteste trupa de baieti.

Sotul meu tot zice ca fetita vom avea, asta de cand a aflat vestea cea mare. Nu stiu ce il face asa sigur pe el.

Cum mai stati cu kilogramele? Eu inca nici o evolutie, doar burtica incepe sa prinda contur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Bun venit noilor gravidute! Sa aveti o sarcina usoara si bebei sanatosi!
Fabiana, asta da surpriza de Mos Craciun, ce frumos...
Omibaba, eu am slabit chiar cateva kg, acum insa cum greturile m-au mai lasat am pus la loc aproape 1 kg. Si eu am un inceput de burtica, fetelor la voi a inceput sa se cunoasca?


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexad77 spune:

Dragi mamici,ma numesc Alexandra am 33 ani si as dori sa ma inscriu un clubul vostru de burtici.DPN 5.07.2011, UM 28 09 2010.Mai am o fetita de 4 ani, Alessia.Va pup si va doresc sarcina usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgi75

Buna seara burtici!
Mai e loc pt o burtica ? Am lecturat listuta voastra si-am regasit-o pe maria2mami printre voi. Cred ca si cu Simo78 am intrat in contact pe-aci pe undeva...candva...demuuult




Georgiana-mami de Stefania


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!



da da, ne cunoastem ..numa ce am citit si eu lista IAR si m-am bucurat sa va vad pe aici

La mine, ca la prima sarcina...ma da gata mirosul de rosii fierte/coapte/bulion.... Sper sa nu se repete istoria cu greturile!

mami de Matei 28 iulie 2007 si (DPN 26 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Am intrat sa vad vestile, felicitari pentru baietei! Restul fetelor?
Omibaba, eu am luat 2 kg pana acum si incepe sa se vada si burti.
Fabiana, ce veste minunata, mai ales momentul in care ai primit-o
Georgi bine ai venit, sarcina usoara!
Adra esti tare, te face sa te simti mai bine cand nu bagi in seama greturile? Ce mai face Eva? Merge la gradi?

Maria (27 nov. 2007) si 11+

Mergi la inceput