Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Craciun Fericit, burtici!
Sper ca ati avut parte de Sarbatori fericite, cadouri frumoase si ca v-ati simtit minunat in aceste zile.
Noi ne-am simtit atat de bine, ca n-as vrea sa se mai termine Craciunul. Am fost cu familia si rudele, totul a fost perfect si m-am simtit bine. Am mancat foarte multe prajituri, desi pana acum nu prea ma atrageau.

Le doresc sanatate burticilor racite, si bun venit noilor burtici.

Fetele care aveti azi programare la eco, scrieti-ne cum a fost, asteptam cu nerabdare.

Multi pupici

lulusor77 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Multumesc mult fetelor de primire Roberta, Lissa, Babyblue asa este dupa ani de chinuri de multe drumuri pe la diferiti medici uite ca sa meritat. eu sunt mai bine astazi, am fost la medic si mia zis ca bebe e bine prins la mami doar ca sa nu ridic nimik greu si sa nu fortezi cu nimik ablsolut nimik, nu mia dat nvitamine mia zis sa iau doar acid folic si atit. Acum nustiu ce sa fac ca eu am mers la tre odata si cu toti trei faceam monitorizare si tratament numai unul stie ca sunt insarcinata ceilalti doi nu si stau si ma gindesc cind sa merg sa le spun dupa sarbatorile de anul nou pentru ca acum toti sunt fr ocupati cu pregatirile si cumparaturi..off sper sa nu am toxicoza si sapot gati ceva de Revelion

o sa fiu mai activa pe forum ca sunt fr fericita dar in acelasi timp si un pik speriata ca na sa putut intrun final.
Da Roberta e cel mai frumos cadou de Craciun, stii intotdeauna de sarbatori de 6 ani incoace tot imi doream ca Mosu sam mi faca acest cadou dar de fiecare data imi veneau uritii...si plingeam si tot asa ma ridicam si ziceam ca poate luna viitoare....anul acesta se vede ca totusi am fost cea mai ascultatoare si buna de mia daruit acest frumos cadou
Felicitari la toate mamicili cu burtici acum o sa fim colege

Maria

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Eu inca nu le-am spus celor de la servici ca sunt in asteptarea unui, ma gandeam sa le spun acum dupa Craciun, dar in acelasi timp as vrea dupa revelion, cand voi avea si eu 12 saptamani.
Culmea ca o colega mi-a luat-o azi inainte din cate am auzit, ca e in concediu medical si de aia nu stiam nimic nou.
Nu stiam de fenomen si nici macar nu banuiam, acum ar fi culmea sa sar si eu sa le dau vestea, ma gandesc sa o las sa se bucure azi ea si sa nu ii injumatatesc fericirea. Plus ca ziceau ca ar fi sarcina sensibila.

Am fost luata prin surprindere.

Cred ca e mai intelept sa mai astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Sarbatori fericite tuturor! Sa aveti parte de tot ce e mai bun, sa fiti alaturi de cei dragi si sa simtiti fericirea Sarbatorilor in suflet!

Noi suntem intr-o pasa proasta, toti raciti cobza(cu febra tuse magareasca...tot tacamul).

Asa ca la noi Sarbatorile se vor rezuma la ceai cu lamaie si paracetamol si vitamina C.

Va las, sa fiti sanatoase, o sa revin cand o sa fiu si intr-o stare mai acceptabila de spirit..



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 8+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Burtici, eu abia am venit de la doctor si sunt in al 9-lea cer, e asa de placuta starea asta de bine, dupa ce stai incordata si te intrebi in fiecare secunda daca e bine bebe.
L-am vazut asa de bine astazi, ce schimbari se produc din 2 in 2 saptamani.. data trecuta la 10 sapt era mai micut dar acum parca a capatat puteri , era asa nazdravan!!! i-a facut d-na dr masuratorile, totul e bine; slava Domnului, i-am vazut degetelele, le-am numarat, toate cele par a fi la locul lor. Bebe are 6.56 cm, astazi la 12s2z, de la capusor pana la fundulet, fara picioare.
Aaa, si ne-a spus ca pare a fi baietel! Am iesit de acolo beata de fericire, avand in vedere ca e a treia incercare a noastra de avea un bebe... incet incet parca visul nostru pare sa prinda contur.
Ceea ce ma nelinisteste e o infectie urinara de care nu scap vad. Am facut acum 2 sapt un tratament cu antibiotice si nu mi-a trecut. Trebuie sa il incep iar, sper sa ii vin de hac tura asta.

Gata, ca m-am intins cam mult. Abia astept sa vina si restul fetelor ce au astazi eco, cu vesti bune.

Va pup pe toate!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

BUrtik,da-mi te rog inca odata datele ca mimi e tare lene sa caut in capitolele trecute. Multumesc


Dya,ma bucur de vesti buni,ce frumos. Incearca sa bei lichide multe multe,pepene verde,bere fara alcool. Cel mai bun suc in infecvtie urinara si este si tratata este cel de cranberries.Poate il gasesti la tine in magazine. Si eu am facut cu Ana,din cauza ca e sistemul imunitar mult mai slabit,defapt asa mi-am dat seama ca sunt insarcinata. N-am luat deloc antibiotice,defaot medicul meu mi-a zis ca e din cauza la sarcina si daca nu ma deranjeaza sa nu bag de seama.Am avut si o forma f usoara care putea fi tinuta sub control.


Asteptam si celelalte burtici cu rezultate. Haideti fetelor,ca mergeti o graamda azi la eco. NU puneti poze pe mail??? sa vedem si noi sambureii

Mama de Ana si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

buna seara fetelor ..
noi am fost azi la eco si bitest...
bebe masoara 6.8cm ,am vazut manute stomac inima vezica..totul este ok din punctul de vedere al doctoritei .asteptam rezultatul la bitest peste 10zile...tn 2,5 la 12sapt si 4zile am inteles ca este bine..si ne-a spus ca pare a fi baietel! suntem super fericiti..
pup toate fetele

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.fiv1 2010 promed system reusit sarcina sapt 12+ )multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna fetelor
Sper ca ati avut un Craciun fericit alaturi de familie.

Dya, eu am avut infectie urinara in prima sarcina, de fapt era o infectie veche, nu scapam de ea. Am luat ampicilina, nu-mi venea sa cred ca nu mi-a mai iesit bacteria in urina. Ai facut o antibiograma inainte?

Marryan, bine ai venit, sa ai o sarcina usoara!

Veronica, felicitari pentru cei 6 cm de bebelus

Zicea cineva de somn, eu sunt defecta cu somnul, ma trezesc pe la 2 noaptea si huhurezesc pana pe la 5 dimineata. Asa am facut si cand eram gravi cu Eva, ba si mai rau in ultimele luni, cand nu-mi mai gaseam pozitie de somn.

Felicia, multa sanatate!

Ma duc sa "gretosesc" in continuare. Acum mi-e rau toata ziua, dar mi-am propus sa ma fac ca nu observ

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

felicitari fetelor petru rezultatele de la ecograf!!
se inmultesc baieteii!!!!
hai si restu , ce a-ti facut?


11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Lisssa_Ana , uite datele mele:

UM = 02.11.2010
DPN = 11.08.2011
+ Irina (14.05.2006)

Fetelor, cand trebuie facuta eco morfologica ? In saptamana 12 fix sau exista o toleranta de +- cateva zile ?
Si de care este, 2D, 3D sau 4D ?
Si bi-test-ul cand se face ? Inainte sau dupa eco morfologica ?
Mie doctorita mi-a spus doar de eco, nu si de teste, si nu mai tin minte cand se fac.
Apropo, este cineva care naste la Medlife sau la Municipal ? Noi in odiseea veche treceam si locul si medicul cu care nasteam, nu vi se pare util ?

Eu fiind la al doilea bb, sunt muuuult mai relaxata decat la primul, si nu stiu daca e bine ... Mi-e teama sa nu ratez momente importante ...

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput