Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Bine v-am regasit burtici drage!!!
Acum stam si noi acasa linistiti ca ieri a fost o zi super frumoasa dar super incarcata. Ne-am intalnit toti cei dragi aici si am petrecut ROMANESTE si am mancat tot ROMANESTE ca tare mai simtim lipsa obiceiurilor noastre pe aici.. ce mai a fost un Craciun fff frumos
Acum stam ca porumbeii si ne bucuram de minunea din burtica.
Sper ca si voi ati avut un Craciun asa cum l-ati dorit si multa sanatate celor racite
Maria , bine ai venit printre burtici Sa iti dea Domnul o sarcina usoasa si un copil sanatos!!!! MA bucur tare mult ca ai reusit dupa atata timp si mai ales natural. Din cate stiu eu durerile asemanatoare cu menstruatia sunt normale la inceput cam in zilele in care asteptai defapt menstra. Si eu am avut dar nu erau constante ca la menstruatie ci variau ..Sa ai grija de tine sa nu racesti si sa nu faci efort ... pana primesti confirmarea ca sarcina e ok mai bine sa fii atenta .. poate aparea si o usoara sangerare acum( cea de nidatie ) sa nu te sperii daca e slaba ( si eu am avut .. o pata si atat)
Hai va pup cu drag pe toate si sa avem numai vesti bune maine

11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

AAA ! cat despre insomnie , stai linistita , e normal, unele gravidute dorm prea mult iar altele au probleme cu somnul .. e ceva normal si care depinde de fiecare femeie in parte !

11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Am intrat sa urez fetelor care merg maine la ecograf (cred ca juma' de odisee ) multa bafta!
Bun venit noilor burtici!
Ma bucur ca am mancat putin si des, sper sa nu fi luat asa mult in greutate. O sa ma cantaresc dupa sarbatori.
Ne pregatim sa mergem in vizita la niste prieteni, va pup si sa aveti grija de voi ca si pana acum.

Maria (27 nov. 2007) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ptiu Roberta,am citit burtici grase,dar cred ca din cauza ca ma simt ca am puis vreo 3 kg pe mine in 3 zile.
marryan,eu tare mult ma bucur cand vad ca ramaneti gravidute natural,dupa atate achinuri/tratamente/plansete...pai tu cred ca ai avut cel mai frumos cadou de Craciun. Sa ai parte de o sarcina usoara,fara greturi si alte cele

eu ne-am petrecut bine si inca n-am terminat,maine ne vine si un prieten din RO,nu sta mult,dar ne lungeste un pic distractia.
Mama denaturatata ce sunt tot pe la 11.30 PM am culcat-o pe Anusca mea.


O duminca frumoasa sa aveti!

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

felicitari maria!

si eu m-am chinuit mult si te inteleg perfect!
iti doresc sarcina usoara si sa fiti amandoi sanatosi si tu si bebelusul!


fetelor care se duc la eco le tin pumnii! voi merge si eu pe 28 sau 29.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
6+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

bafta la toate fetele care merg la eco, ce va invidiez, eu o sa merg abia saptamana viitoare

nu pot sa cred ca de joi incep lucrul, dupa 2 ani

mama de Carol (29.12.2008) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Servus burtici!

Sper ca v-ati bucurat din plin de sfintele sarbatori alaturi de cei dragi.

Eu am avut o crancena durere de spate vineri seara, dupa tura de bucatarit si o aciditate la stomac de nu puteam manca mai nimic.
Sambata am reusit sa dau gata un sanwich si doua snitele, iar ieri supa de gaina cat incape.
Azi imi e mai bine.

Am fost azi pentru analiza de laborator (toxoplasma, hepatice si nu mai stiu ce ) 236 lei. Voi le-ati facut? Mi s-au parut cam scupute.
Mi-au supt la sange de m-au lasat palida ca ceara.

Maine la o alta tura, la alt laborator, al treilea la care merg in ultimele 2 saptamani, ca doar ei mai au fonduri pentru analize gratuite. Voi face analizele prescrise de medicul de familie - alea gratuite. Abia la al treilea laborator am gasit fonduri disponibile (i-am sunat si asa au zis). Sper sa nu ma duc maine degeaba.

S-a facut un obicei de a umbla cu urina prin geanta de la un laborator la altul. Eu tot ma pregatesc cu urina si cand colo nu reusesc sa duc la finalizare analizele, deja am facut chestia asta de 2 ori .

Prea m-am lungit cu postarea, scuze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Salutare burtici !

Ninge asa de frumos afara incat nu m-am putut abtine sa nu intru si pe la fostele mele colege de odisee sa va urez un sfarsit de an minunat, sa aveti grija de puiuti si sa va bucurati cat mai mult de perioada asta.
Ma gandesc cu drag la voi. Am vazut ca au aparut fete noi, cred ca e si cumnata mea prin



---------------------------------------------
2000 - extrauterina
2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA
MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Salutare burtici !

Ninge asa de frumos afara incat nu m-am putut abtine sa nu intru si pe la fostele mele colege de odisee sa va urez un sfarsit de an minunat, sa aveti grija de puiuti si sa va bucurati cat mai mult de perioada asta.
Ma gandesc cu drag la voi. Am vazut ca au aparut fete noi, cred ca e si cumnata mea prin



---------------------------------------------
2000 - extrauterina
2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA
MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA


la fel si tie, si fie ca noul an sa iti aduca numai bucurii si vestile bune pe care le astepti

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

SARBATORI FERICITE tuturor !!!

Eu azi sunt la servici si cu putin noroc, poate reusesc sa-m itermin treaba si maine nu mai vin ... Miercuri plecam la Bran pentru Revelion, asa ca am de facut bagaje, dar oricum o sa iau laptopul cu mine, ca probabil o sa am de butonat pana pe 31 decembrie ... Asta e jobul, macar daca as fi bine platita ...

Eu inca nu am anuntat la job !!! Nici nu ma gandesc sa anunt mai devreme de 12 saptamani, dupa ce fac eco morfologica si sunt convinsa ca e totul bine ... Mi se pare ca nu exista termen legal in care poti sa anunti, asa cu cat mai tarziu, cu atat mai bine ! Eu astept inca o promovare si daca apuc sa le spun ca sunt gravi, m-am lins pe bot de tot !!! Plasa asta am luat-o la primul bb, asa ca m-am invatat minte !

De sarbatori totul a mers conform planului, vizite si mancat la greu , dupa care evident Daca nu mananc, mi-e greata, dupa ce mananc imi trece o perioada, pe urma ma apuca iar.

La 12 saptamani trebuie sa faci eco MORFOLOGICA ? Aveti idee ce fel de eco trebuie sa fie ? Eu am uitat de la primul bb ... Este cea care se face 3D sau 4D si iti spune sexul lui bb ?

Pana la urma cum fac sa ajugn si eu pe listuta ?



*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput