Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

babyblue eu n-am patit asa ceva insa daca dr stie si ti-a dat sa iei Duphaston eu zic sa-i urmezi intocmai sfatul si mai ales sa incerci sa fii linistita si sa nu-ti pierzi increderea in Dzeu .



Fetelor toate faceti sarmale, sunt singura carea lucreaza azi ??????

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului


Nu esti singura care lucreaza, si eu stau (inca) la servici !
Mai am cate ceva de terminat, dupa care pot sa plec ... la cumparaturi !
Eu nu gatesc nimic de sarbatori (bine, nici in general nu prea gatesc), in Ajun merg la sora mea in vizita, iar de Craciun la soacra-mea, asa ca ma duc la masa pusa Oricum sarmale nu am facut decat o singura data, la mama acasa, dar cozonaci faceam ... Mi-e dor sa mai fac niste cozonaci, dar de cand cu bb 1 si acum cu bb2 la purtator ... nu prea cred ca va fi prea curand ...

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

cu alte cuvinte te-ai "scos" burtocika . Nici eu nu gatesc mare lucru pentru ca mama face mancare cat pentru 10 familii asa ca n-are sens ca oricum mergem la ea la masa.

Fac totusi oua umplute ca nu scap si o praji cu nuca, e bine ca maine nu lucrez si atunci recuperez.

Spor la cumparaturi, si eu mai am de luat cate ceva sper sa nu fie nebunie diseara.



.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zapic spune:

Sarbatori cu bucurii tuturor burticilor......


Baby blue , ai incredere in Dumnezeu ca va fi bine si ia ceea ce ti-a prescris dr.Si eu am luat la prima sarcina Utrogestan .


Pup fetele toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Aveti grija de voi cat de bine puteti gagicilor. Incercati sa nu va stresati pe cat posibil si sa nu va panicati daca ceva e altfel.
Sper ca toate sa fie bune pentru cele cu mici problemute si emotii.

Si eu sunt la scarbiciu, abia astept a ajung acasa. Problema e ca si maine trebuie sa vin si pe degeaba ca obiectul muncii nu vine de sarbatori. Sper totusi sa nu ne tina maine pana la 16.30 ca si mor incet.
Azi am asa o stare de nervozitate ce ma enerveaza.
Orice ma enerveaza si cum rodea o colega pe un mar si saliva la fiecare imbucatura cu o plescaitura de rigoare, alta se leagana de pe un picior pe altu in timp ce ii vorbesc, una mi se baga inainte cu o duhoare de transpiratie de iti taie rasuflarea, treburile ce ma asteapta acasa cand eu mor de somn, apoi unde mai pui ca din 2-3 ore trebuie sa mai mananc ceva si chiar asa tot flamanda ca un lup ajung acasa. Inca nu m-am ingrasat nimic, iar la cat mananc ma asteptam sa pun ceva pe mine.
Mi-e ciuda ca ai mei toti vor fi acasa de azi incolo numai eu ma intorc la lucru si intre sarbatori. Nu m-a lasat in concediu.
Mai trebuie sa cumpar si hrean si naiba stie unde mai gasesc.

Help!
Nu mai am rabdare sa stau la lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

rabdarica omibaba, hai ca nu mai e asa mult pana la 16.30...........eu una stau pana la 17 , am terminat si cu alimentatia pe grupe sanguine si nu stiu ce sa mai citesc........noroc ca sunt singura-n birou si nu are cine ma stresa .


Dar ca si tine mi-e ciuda de mor ca ai mei sunt toti la mama acasa, fratii, cumnatii, catelu si se agita toti numai eu la munci .

Lasa ca plecam si noi imediat

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Si eu am cam terminat de citit ce aveam in plan, deja caut si retete si lucruri ciudate si am terminat de citit si de pe descopera.ro
Tot singura in birou sunt si eu si asta ma enerveaza, dar cred ca m-ar enerva acum si daca as avea colegi langa mine.
Apropo, voi a-ti dat vestea cea mare si colegilor? sefilor?
Eu, inca nu si nu stiu cand sa le spun despre sarcina.
Ma gandeam asa cam dupa Revelion.

Pupici.
Sper sa ma mai calmez cu niste colinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

multumesc fetelor.
mi-am anulat tot concediul, voi sta la pat. si asa am un somn in mine crunt. iau si duphaston pe gura, imi bag si ovule.

m-am chinuit atata sa raman gravida, mi se pare un cosmar...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.
5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

da, eu le-am spus de la 5 saptamani pentru ca stiu ce fel de gandire au vis-a-vis de copii.........a fost cum m-am asteptat, nici nu vreau sa-mi amintesc, asta m-a ajutat sa descopar pentru cine lucrez de 8 ani si sa ma determine sa ma indrept spre alte "meleaguri" cand o fi

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

babyblue nu dispera, stai linistita la patut, urmareste un film sau citeste o carte, orice care sa-ti abata mintea de la ganduri negative.

Pastreaza-ti optimismul si increderea si ai sa vezi ca va fi bine .

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

in asteptarea craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

multumesc fetelor.
mi-am anulat tot concediul, voi sta la pat. si asa am un somn in mine crunt. iau si duphaston pe gura, imi bag si ovule.

m-am chinuit atata sa raman gravida, mi se pare un cosmar...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.
5+





eu tot in saptamana 5 am avut prima sangerare, credeam ca imi vine ciclu, eram internata la copii cu carol, am am disperat

da am stat cat ma putut intinsa, sau asa ca pe sezlong macar, plus utrogestan si gata

si era rosu cu negru sangele, nu bej roz cum vine acuma

mama de Carol (29.12.2008) si 10+

Mergi la inceput