Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fetelor! gata, ati facut balanta pe anul ce tocmai se incheie?
misspii - ma bucur k sunt bine bebeii tai o sa fii soacra cu 2 nurori ce nume frumoase ai ales Doamne ajuta sa fie bine in continuare! trebuie sa-l asculti pe nenea dr si sa ai si mai mare grija pt k esti o gravidutza speciala e mai bine sa-ti faca cerclaj k sa fie mai sigur.
lalely - vai ce trece timpul! deja 23 de sapt! stai linistita k trebuie sa fie bine!
bea - ma bucur k ai depasit grelele incercari si hai, capul sus si privirea spre bebel!
didishor - hai k mai ai un pik si scapi de AC Doamne ajuta sa aibe efect tratam!
elly draga mea ce mai faci?
mie nu mi-a mai fost asa de rau k la injectia trecuta in schimb am inceput sa ma balonez destul de rau...am o burtik zici k e si cineva pe akolo makar de s-ar instala cineva curand

va pupicesc pe toate si va doresc un an nou mai bun, mai linistit, lipsit de griji si de probleme si...se stie 2 liniuteeeee!!!!!!!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

hey

fetelor va multumesc frumos pt urari asa este , timpul a trecut f repede nici eu nu stiu cand , imi doresc din suflet ca toate de aici sa treceti prin aceleasi mom si sa va ajute d.zeu sa va impliniti visul

alexia iubita ce iti fac puiutii ??

didisor fac cezariana ca sunt operata la ochi si nu am voie natural

elishor

azi am fost la eco suntem bine undeva pe la 2800 gr ....si a ramas sa ne vedem pe 10 ianuarie sa stabilim cezariana care va fi in acea saptamana posibil undeva pe 12 ian . in rest toate bune , ma simt bine , exceptand discomfortul si durerile specifice sarcinei


va imbratisez pe toate

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza38+ mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

misspii felicitari pt pisoi , d.zeu sa va ajute !

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza38+ mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!! va doresc sa aveti un AN NOU plin cu bucurii , fericire , impliniri , sanatate , fericire si d.zeu sa va ajute in implinirirea marelui vis . Va doresc tot binele din lume

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza38+ mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

La multi ani 2011! sa aveti un an mai bun, plin de împliniri, de noroc si prosperitate!
incepe un an plin de aspiratii, .... sa dea Dumnezeu sa ni se implineasca la toate dorinta de a avea copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

La Multi Ani iubitele!
Sa va dea Domnul tuturor BBisori sanatosi si voua sanatate si putere sa-i cresteti si tot ce va mai doriti pe langa!
Aditzatu esti cu Madala odisee,nu? Nastere usoara iubita!
Alexia, zici ca e greu cu doi? S eu tot am dat tarcoale rotocoale, la o noua incercare, dar ma incearca fi-mea dez ic inca passa o vaz pe ea la gradi si mai vorbim.
Eu nu sunt chiar roz, inca am menstre regulate, inca nu ma tratez cu nimic, dar sunt sigura 100% ca sunt pe val cu endo. Deja, cunosc simptomele, am dureri criminale acum si la ovu si la mestruatie, chef de fufu diminuat spre zero barat, so...fain e cand in plina criza mai imi primesc un picior de la pitica in burta, de-mi ies okii ca la melc. Ultima ovulatie am petrecut in pat cca juma de ora, atat mi-am permis, ca eram oarba de dureri, noroc ca a fost al meu acasa si a trebuit sa o ia pe sus pe fata de langa mine. Splendid ce sa mai! Chiar sunt un pic depresiva pe tema asta, ca nu stiu ce pana mea sa fac.
In fine, bucurosi le-om duce toate.
Va pupam pe toate si va dorim din toata inima sa aveti un an MINUNAT!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Lucialu, vaiiii, asa ma sperii ca dupa nastere revin asa repede durerile acela nenorcite de endo, ca stii ca eu eram prietena ta de suferinta. ca si eu aveam dureri. Eu deja sunt varza jos din cauza unor medici. O cezariana si doua chiuretaje in decurs de 2 luni. Si tiroida da semne de revenire. Cred ca ma reapuc de acupunctura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna dimi!

Un An Nou fericit si implinit! Un An Nou mai bun, mai curat si mai frumos! Va doresc ca 2011 sa fie anul in care infaptuiti minunea de a deveni mamici!

Pentru mamicile si viitoarele mamici, fie ca 2011 sa le aduca bucurii si clipe minunate alaturi de puii lor! Multa sanatate si liniste sufleteasca va mai doresc!

Va imbratisez cu drag pe toate!

Roxy, Aditza, Lelu, Lucia, Beatrice, Misspi, Lalely, Didishor va poooop dulce!

Eu astept uratenia sa apara. Vad ca iar incepe sa vina cand vrea el...pana acum am avut la 28-29 de zile...acum vad ca am sarit de 30 si nimic, deocamdata!

Sa aveti o saptamana excelenta dragele mele!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

buna dimi tuturor si La Multi Ani! sa aveti un 2011 mai bun, mai linistit, lipsit de griji si de probleme, fara chisturi, fara dureri, fara endo daaarrr......cu 2 liniutze la toata lumea!!!!!!!!

pupici!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor la multi ani si la multi bebei si la putine dureri
elly ne faci surprize???adik, pt mine surprizele sunt doar placute, restu' sunt cosmaruri
eu sunt pe ultima suta cu ac-urile, adica abia am inceput ultima luna, si azi mi-a fost as de rau, ca dupa prima operatie, am vazut alb in fata ochilor si m-am asezat jos al meu mi-a dexchis gemul si staeam si incercam sa respir , cam greu cu starile aste, eu la menopauza am suportat mult mai bine...de mancat tot asa cu portia foarte redusa , fara prea multe chestii de craciun gen porcarii(produse de porc)....traiesc cu limonada si cu mancarea in gat....
am avut si dureri de burta jos asa si cand ma asez, sper sa nu fie balauri la mine in burtica...
hai ca ma plang ca o baba, va puuup pe toate si sa avem parte de un an mai bun

Mergi la inceput