Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Craciun fericit alaturi de familie si de cei dragi!
Sarbatori fericite si multa sanatate!

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

helloo

vad s.au mai reunit fetele ...ce ma bucur sa vad

lucia , alexia, madutza ..ce faceti scumpelor ?? tare dor mi.a fost de voi


si de restul bineinteles ...din pacate nu am mai intrat pe la voi iertare

bea ce aud eu ?? ca nu te.a curatat bine la cez si acum ai fc o noua operatie ? si mai urmeaza alta ? offf doamne , nu pot sa cred cata incompetenta , cu cine ai nascut , la polizu sau filantropia parca nu ? ce face micutul ? .....iti doresc din suflet sa iti dea d.zeu putere sa treci pestea aceste neplaceri

scumpele mele va doresc sa uitati de suferinta asta cat mai curand si sa aveti parte de minunea mult asteptata , sunt convinsa ca se va intampla pt fiecare important este sa nu va pierdeti speranta oricand de greu ar fi

de madutza stiam ca are un flacau mumos si sanatos , la cat s,a chinuit saraca de ea , merita din plin ...toate meritati

noi suntem ok asteptam ..joi mergem la eco si vedem cum stau lucrurile si posibil sa stabilim si cezariana , am emotii , teama si frica sper ca totul sa fie ok


va imbratisez cu drag , m.am intins ca o placinta si va urez toate cele bune si vesti minunate cu doua liniute cat mai curand

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza37+ mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

sa-mi fie rusine fetelor ca intru asa de rar

Aditzule au si trecut 37 sapt, vine bebe gata? Nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul, eu am ramas in urma cu toate, nastere usoara iubita si sa te refaci repede si sa ia un bb sanatos si voios si mancacios

Madutule am aflat ca ai nascut si sa-mi fie rusine din nou ca nu mi-am facut timp sa scriu un mesaj, te pup si pe tine si pe bb Matei, sa fie sanatos si sa fiti fericiti toata viata

Bea am citit prin ce-ai trecut si DAAA, mare dreptate ce ti-a spus dr ca la a doua nastere E MAI RAU, iti spun eu care am trecut prin ce spui tu de doua ori, am avut placenta lipita de uter dar pe mine m-au curatat bine inca de la nastere dar la nasterea lui Tudor care a fost 100% naturala, curatarea placentei a fost crima curata, a fost de o mie de ori mai rau decat nasterea propriu zisa si totul s-a intamplat fara pic de anestezie, a fost crunt dar a trecut, uiti totul cand il tii pe bb in brate. Sanatate multa!

Sa spun repede si ceva despre noi, suntem bine, crestem, dar greu frateee, greu rau cu doi pitici, acum a inceput si Tudor sa stie de joaca si incepe sa se joace cu Natalia si ma mai lasa si pe mine sa respir un pic.
Va pup si promit ca mai intru.
Bafta multa fetelor aspirante!


www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Buna seara dragele mele!

Aditzule tare repede a trecut timpul! Nu-mi vine sa cred! Parca mai ieri ne anuntai cu emotie ca ai un test cu 2 liniute! Si iata...gata, flacaul tau e maricel si pregatit sa-si cunoasca parintii!
Nastere usoara scumpa mea! Sa fiti sanatosi amandoi, iar puiul sa fie binecuvantat de Doamne Doamne cu mult noroc in viata!

Alexia ce bine ca mai treci si pe la noi!
Sa-ti traiasca minunile, si chiar daca iti mai dau bataie de cap...cred ca este cea mai grozava experienta posibila!
Sarbatori fericite si numai bine!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Buna fetelor
Am fost ,ieri, la control si gemenii mei sunt baietei,sunt bine,sunt in grafic ,totul este bine.Am facut dublu,azi, test medicul zicea ca nu este fff relevant dar am zis sa-l fac.rezultatul cam pe 6 ian.
Chestia naspa este ca in ianuarie fac cerclaj,ce ziceti? stiti ceva?
Eu am uterul mic si nu este cazul sa risc.Nu prea am chef ca am inteles ca dupa stai mai mult in pat si eu chiar nu am cum.
Bea - te pup si sunt alaturi de tine.

Eu si gemenii (VICTOR&MATEI)- va dorim un nou an bun,cu multa sanatate si impliniri.
LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Missipi..felicitari...Vezi Doamne,Doamne ti-a daruit exact ce ti-ai dorit tu..2 baietei...
Legat de cerclaj..la odiseea unde intru eu este o fata care are cerclaj si face plimbari zilnice..dar in rest este in medical.>Asa stiu si eu ca trebuie sa stai mai mult la pat...Plus ca tu cu 2 trebuie sa ai mai mare grija,pt ca la tine burta va fi dubla...si iti va fi greu cu munca..Asa ca la cat ai luptat pt bebeii astia..trebuie sa te gandesti ca o sa te retragi mai devreme...
Eu am colul scurt si stau cu morcovul...
O sa fi bine,o sa vezi!!

23+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
la multi ani la toate
aditaaaaaa abia asteptam sa ne spui ce si cum si cand si dc faci ceza? scuze daca ai spus si sunt eu cu capu'
bea curaj si mai cere si parerea altui dr daca crezi ca este necesar
misspii ce baietasi ai tu acolo, ce mai trece timpul asta deja ai aflata ce sunt oauuu, cred ca trece timpul pe lanag mine parca nu mai realizez viteza
lalely ce a mai trecut timpul si la tine, ai grija cu colul si stai linistita, ajungi tu la finish
elly ....vine o zi... te puup
fetelor eu azi incep ultima folie de ac-uri si imi astept finuta sa vina, pe 25 are termenul
va puuup pe toate si la multi ani si multe impliniri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetele, va urez un An Nou plin de bebei!

Eu dupa al doilea chiuretaj realizat de prof Peltecu sunt bine, finally!

Eu nu mai apar in listuta de pe prima pagina cu "au aparut primele gravidute de 2010"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

bea prin cate ai mai trecut si tu te pooop si sarbatori fericite sa ai parte de sanatate si bebe papacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

DIDI, un pupic mare!Macar bine ca a disparut durerea din corp, iar de la anul, adica imediat de luni de pe 3 voi putea sa le iau mai pe rand:proctolog, endocrinolog.

Mergi la inceput