Comori de nov-dec 2004 (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Craciun fericita si multe cadouri frumoase!

Sabina!
David!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

In continuarea urez cu intarziere La multi ani sarbatoritilor perioadei, ca iata mi-a intrat timpul in sac



Deasemenea, Craciun fericit tuturor, multa sanatate, bucurii, cadouri multe, masa bogata si lume indestulata!

Astazi, cand eram la mama pe strada, un Mos de inchiriat iesea dintr-o scara de bloc. Cred ca i-a vazut pe baietii mei asteptand cuminti in masina si a venit sa le dea la fiecare cate o bomboana
DUpa ce s-a departat, Matei si Adam i-au strigat "ai sa vii si la noi la noapte?" iar el a dat din cap convingator

Sotul tocmai ce a fotografiat un Mos Craciun pe langa bloc, astepta "semnalul" sa mearga la lasat de daruri Astfel, maine dimineata le vom arata dovada ca a fost Mosul


Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Craciun fericit tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Alexia Stefania

Tudor Stefan

tuturor ce poarta numele Sfantului Intai MUcenic si Arhidiacon Stefan, primul martir ce a a marturisit inca in viata fiind: ""Iat#259;, v#259;d cerurile deschise #351;i pe Fiul Omului stînd de-a dreapta
lui Dumnezeu."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sfantului Stefan!

Sper ca ati avut sarbatori incarcate de iubire si belsug!

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

celor care se serbeaza azi de Sf. Stefan!

Noi am avut si avem multa zapada, a nins pana pe 24. Asa ca ne-am facut program de iesit la nameti zilnic, parca suntem in concediu la munte

Mirandolina, ce tare faza cu mosul pe langa bloc
pentru o mamica implicata la maxim in educatia copiilor!

Simo, cum mai esti? burtica mare, fratiorii nerabdatori? Multa putere mami!

Au fost copii multumiti de cadouri?
Ale mele incantate la maxim alaltaieri. Dar aseara Ana se bazaia ca de ce n-a primit si ea perie de par ca bb. I-am adus argumente vreo jumatate de ora si ea tot nervoasa pana s-a ratoit tacsu la ea nu s-a potolit. Si a primit peria lui bb sa vada ca nu o poate folosi ea cu parul lung. Eu am fost chiar calma la ce prostii debita ca sa-si exprime nemultumirea. Nu mai zic ca ea a avut cele mai multe cadouri in luna decembrie. A mai primit si pachet din tara cu carti si un CD.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Buna seara!


Am pus si eu cateva poze, inclusiv Mosul buclucas pe care a reusit sotul sa il traga in poza
http://picasaweb.google.com/lilimic/NoiDec2010#5555437529412825810
spre dreapta


Cat despre cadouri...ai mei au fost incantati, mai cu seama de chitzibusharii (matei o busola smechera, altfel decat toate cate le-a avut pana acum) si eu chiar ma bucur ca nu am bagat milioane in fundul lor. Oricum, urmeaza ziua lui Adam si cu siguranta vor primi amandoi cate ceva

Au fost cu colindatul, tocmai pentru ca eu, copil fiind, adoram acest ritual. Nu stiu cata influenta am eu, insa daca am vazut ca lor le place, mergem si cu ei la cei mai apropiati. Acum abia asteapta plugusorul


Azi, dupa 20 de ciupercute (reprezentand zile bune pe calendar) au avut dreptul al un meniul special: Matei a cerut cartofi prajiti si Adam clatite. Tati s-a executat si acum suntem ghiftuiti

Va pup si va doresc o saptamana usoara daca lucrati, sau distractie placuta in continuare daca sunteti in vacanta, ca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

pupam fetele
cum ati petrecut? cum mai petreceti?

noi ne impartim intre zapada, patinat, spectacolele lui Silviu si speram la un inceput de an mai linistit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

OTILIA... la multi ani.. sa fi sanatoasa... sa ai parte numai de bucurii si sa te bucuri de fete!!..

Mergi la inceput