Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetele,

Fistiq, nu am mai ras cu lacrimi de multa vreme, azi s-a intamplat datorita filmuletului postat de tine. Esti sigura ca vrei sa aplici exercitiile pe puiul tau? Cel din filmulet cred ca-l pregateste pt olimpiada . Super tare filmuletul, adica e haios dar cred ca e putin cam prea mult sa faci asa ceva cu un bb .


Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Fistiq ce mandra sunt ca am reusit sa citesc in rusa denumirea filmuletului.Deci tu nu mai trebuie sa mergi la sala.

A adormit si Albert,merg si eu la somn.

Noapte buna!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

mai3, bebele mele papa "la cerere", doar ora de baie e fixa la noi, restul e varzaaa. am incercat eu o organizare ceva, dar nu a tinut inca. mai amin o luna, adica acu intre 2 si 3 luni poate ne intelegem mai bine. am noroc ca oricit l-as manipula nu da lapticul afara.

e plin netul de gimnastici din astea extreme, am ramas in urma cu stiinta, bre!

si stau si-l pazesc in continuare de monstri, ca febra nu a facut. deja am speranta ca nici nu va face

pupici si noapte buna!
eu mai stau o ora poate reusesc sa mai micsorez din lista cu cadouri.

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Fistiq ce mandra sunt ca am reusit sa citesc in rusa denumirea filmuletului.Deci tu nu mai trebuie sa mergi la sala.

A adormit si Albert,merg si eu la somn.

Noapte buna!





Mamica lui Albert (17.10.2010)


si pt ca ai reusit sa citesti in rusa, ti-ai dat seama despre ce e vorba si nu te-ai mai uitat? uita-te, cred ca i-ar placea lui Albert

eu nu ma mai duc la sala, arat mai bine acum decit inainte. ma refer la celulita ca in rest tzitzi s-au dublat si lasat, plus ca sunt si asimetrice i-am zis la sot sa stringa bani de reconstructie sau cum s-o numi

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameluska

Buna fetele,

Fistiq, nu am mai ras cu lacrimi de multa vreme, azi s-a intamplat datorita filmuletului postat de tine. Esti sigura ca vrei sa aplici exercitiile pe puiul tau? Cel din filmulet cred ca-l pregateste pt olimpiada . Super tare filmuletul, adica e haios dar cred ca e putin cam prea mult sa faci asa ceva cu un bb .


Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]


sa stii ca nu e singurul bb care face exercitii din astea. am gasit mai multe filmulete pe youtube cu diversi oameni care fac asa ceva cu copiii. dar, cum zicea si mai3, nu cred ca unul ca mine fara experienta poate face asta fara riscuri.
ma intreb daca as avea curaj sa-l las pe Tudor sa fie sucit asa...
nu, n-as avea!

********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

semnez si eu condica pt ieri si azi(e trecut de 12, nu?).
fistiq-ule...eu initial am crezut ca filmuletul e pe bune doar pana cand a inceput sa duca piciorusul la umarul opus; eram sigura ca e "vrajeala". dar am citit ce a scris mai3 si brrrrr! n-as putea sa il las pe matei la un astefel de "masaj" pai mie imi vine sa plang si cand il vad pe el mai posomarat...
piciul meu doarme de vreo ora, iar eu am profitat de ocazie si mi-am facut niste cartofi prajiti! azi am facut o ciorbica de pasare si dupa ce am terminat-o, am zis ca trebuie sa o gust. si am gustat-o! doar ca de foame ce mi-era, n-am mai asteptat sa se raceasca si m-am fript rau de tot! si ma enervez pt ca niciodata nu ma invat minte! asa patesc de fiecare data (chiar de fiecare data!!) cad fac ciorba. iar acum , sunt putin peltica.
azi am primit si noi bradutul. ni l-a adus cumnatul care e ing silvic la buzau; a venit special pt noi cu bradutul, dar tot nu imi va intra in gratii! (cu un brad nu se face iarna!)
maine cred ca il vom impodobi, desi mie mi se pare cam devreme. mihai nu mai are rabdare pana sapt viitoare.
ca si cadou pt neamuri am facut un calendar personalizat. vai si cat m-am chinuit; am descarcat o gramada de programe pt a gasi intr-un final un model asa cum am vrut eu. si odata gasit... cauta poze, modifica-le...etc. dar ma bucur din inima ca vor avea un calendar asa cum trebuie( in afara de mama, restul is cam uituci cu datele de nastere ale celorlati,iar calendarul asta e chiar pt...ei!)
craciunul acesta il vom face in 3! datorita faptului ca mihai e cantaret la o biserica aici,in buc, nu ne vom putea duce acasa de sarbatori. si tare mult mi-as fi dorit sa fim cu ai mei de craciun! dar asta e! sa-i multumim lui DD ca are unde sa se duca si ca face ceea ce ii place!
of, m-am intins ca o placinta! cu scuzele de rigoare, va trimit multi pupici si multa voie-buna!


simona cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeluta e gata, asa ca va astept.
citesc din urma si revin...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

LA MULTE LUNITE SI MULTI ANISORI PENTRU: ALEXANDRU(hadrianae), MARIA(magdyi), ALBERT CIPRIAN(tanamera)!!!
Vlad e lesinat de placere cand simte apa...mai nou, il bagam la dus de 2 ori pe saptamana si rade ca il gadila apa, insa e jale mare dupa.Trebuie sa fac precum toata gradina zoologica o data si cat mai tare cu putinta, sa fie zgomot, ca altfel...face el galagie.
FISTIQ, si noi avem toate prosoapele ,,marcate'' dupa baita, ca face pishu mult. Ba chiar si tricourile mele au trecut prin aceeasi faza, ca il tin putin in brate asa infofolit dupa baie.
TANAMERA, NIKOLICI, MAI3, la aspirante ma inscriu si eu, dar pentru anul 2013 eventual, poate pana atunci vom avea o locuinta mai spatioasa, ca sa fim 4 persoane in 20mp ar fi al naibii de greu.
Si-acum: ieri am avut o dupa-amiaza agitata. Vlad a plans din orice si nu se calma decat 5 minute pentru odihna si o lua de la capat. A mai dormit cate un sfert de ora din cand in cand, dar tot plangacios a fost. A adormit la 8 seara, dupa baita si laptic si s-a trezit abia la 3 fara un sfert si apoi la 5 jumatate. Acum doarme iar, dar pare vesel azi...sa vedem.
M-am intins...si parca mai aveam atat de multe de spus...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Mi-am adus aminte: IDALIS, bun venit tie si uriasului tau!
Eu de luni ma apuc de curatenie generala pentru ca nu am mare lucru de facut si daca Vlad va fi linistit, termin intr-o zi tot. Bradul il impodobesc dupa curatenie. De se poate numi brad chestia aia de plastic ce o am eu, ca nu imi permit altceva mai bun, nu anul acesta.
Cadouri...pentru al meu sot raman la ideea ,,fierbinte''din capitolele trecute, iar pentru familie...m-am gandit sa luam papuci grosi sau fulare...sa vad ce zice si al meu sot, ca inca nu i-am transmis ideea, abia mi-a trecut prin cap asa ceva...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
MARI multumim de cafeluta!
IDALIS bine ai venit!!
Noi stam trezi de la 5 jumate. A papat si s-a tot agitat in patut pana am luat-o cu noi in pat, Rezultatul? A vomitat tot lapticul pe mami! Atata s-o agitat Duracell pana a varsat tot.Acu face scandal!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput