Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Pai stiu ca se poate naste si normal dupa cezariana. Mai ales ca in cazul meu ar fi 3 ani de la prima operatie, la tine e mult mai repede insa.

Cred ca singurul lucru care ma sperie in a alege nasterea normala e ca as avea iar un travaliu asa lung si greu si as sfarsi tot la cutit. Oricum e o discutie cam prematura ca pana nu sunt insarcinata si nu vad care e situatia exacta, tot nu stiu. Dar vroiam sa vad cum mai e la altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

eu vreau sa nasc natural paula, o sa fie 2 ani si jumatate, si daca nu sunt probleme, de genul sa nu fie copilul pe pozitie, si daca nu are peste 3 kg si un pic drul meu a zis ca incercam. important e ca in spital sa fie aparat de monitorizare a contractiilor si doctorii sa fie deschisi la idee. al meu a zis ca a avut multe femei care au nascut natural dupa cezariana.

mama de Carol (29.12.2008) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Porumbita!

La multi ani, Andrei de Ciufik!

La multi ani, Stefan de Carmen!

La multi ani tuturor care poarta numele Sf Stefan!

Irina, multumim pt gandurile bune, va pupam cu drag! Mi-a placut mult filmuletul cu Andrei si Razvi Pe Andreiutu nu-l mai vazusem de mult, tare scump cum cerceta el cadourile Amandoi sunt superbi si tare cuminti si buni, cum stateau ei la Mosu in brate Si mamicile lor niste scumpe O sa-ti trimit pozici cu Vladut facute de Craciun cand le pun pe site
Crisspy, multe felicitari, sarcina usoara, bebe sanatos si daca se poate si fetita


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

La multi ani Andrei!
La multi ani tuturor Stefanilor si Stefaniilor!!!





Mama de Ana si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Si daca tot am deschis subiectul , are importanta daca a doua cezariana ar face-o alt medic decat cel care te-a operat la primul copil? Eu as vrea sa il schimb, nu ca nu as fi fost multumita dar nu lucreaza cu clinicile la care am asigurarea de sanatate privata si nu mi-i chiar totuna daca dau iar 17 mil pe controale in sarcina sau nu dau deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ce mai faceti fetelor?

La multi ani sarbatoritilor mici si mari! La Multi Ani Andrei si Stefan!

Felicitari Crisspy pt sarcina, cel mai frumos cadou de Craciun!

Eu sunt f bolnava, o raceala/gripa nici nu stiu, dar e groaznic, sper sa nu ia si Aidan, deja am o saptamana de cand sunt bolnava si vad ca e ok deocamdata. Colac peste pupaza m-am trezit azi noapte cu un gandac mare pe fata:))) si nu am mai putut adormi de frica

Paula si eu vreau sa nasc natural dupa cezariana. Riscurile unei nasteri vaginale dupa cezariana sunt mai mici decat daca faci o a doua cezariana. Orice s-ar spune cezariana este o operatie majora care implica riscurile corespunzatoare. si mie tot de travaliu prelungit mi-e teama, mai ales cu istoria primei nasteri unde tot ce a putut merge rau a mers...nu am ratat nici o complicatie din pacate.

Va las niste filmulete si poze cu Aidan, dansator, cum aude muzica cum incepe sa danseze, nu conteaza unde suntem...





www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Poze noi - Baby Gator

Va pup numai bine si nastere usoara gravcidutelor, nu stiu dc mai intru prea curand pt ca joi ne mutam.





www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

f dragut Aidan! Sanatate multa!


Pai mie imi e o frica de cezariana,sa ma fereasca Domnul de asta. Cine m-ar ajuta??? Am noroc cu mama care va venii,dar e totusi o operatie f complicata si cunosc mai multe cazuri care nu au avut parte de o refacere usoara.

Mama de Ana si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Acum e drept ca la mine travaliul a fost nasol rau si refacerea dupa cezariana destul de usoara, mama nu a stat decat 2 saptamani atunci deci m-am cam descurcat singura.

Insa dupa cum zice si miere consider ca cezariana e o operatie majora, si daca nu trebuie nu as face si a doua oara.

In fine, poate mai bine inchei cu subiectul asta pe aici ca mai sunt gravidute si nu vreau sa supar pe nimeni. Principalul e sa fie mama si copilul sanatosi oricare ar fi decizia.

Super dansator Aidan. La Marius ii place mai ales muzica populara, l-o fi mostenit pe bunicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

uitasem...sanatate multe Miere, sper sa nu ia si Aidan si sotul de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Sarbatori fericite si de la noi! Sa va dea Dumnezeu sanatate si dorinte implinite!

La Multi Ani pentru sarbatoritii din ultimele zile!
La Multi Ani Andrei Ciufikul!!
La Multi Ani Stefanel Nazdravanel!
Sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati mereu parintii!

Crisspy, felicitari! Sarcina usoara! Ma bucur mult pt voi!Le-ai spus fratelui si cumnatei? sper sa intru si eu in club cat de curand , insa mai intai sa vad ce job gasesc ca nici din somaj nu m-as baga...sa vedem..si mai e si chestia cu sora-mea..astept intai vestea de la ea si apoi sigur sigur ne punem si noi pe treaba...Doamne ajuta!
Irina, ce activitate, domne! ma bucur mult ca ne mai spui de voi!
am vazut petrecerea voastra cu mosul, f frumos...mai galagiosi adultii decat copiii
Ledi, sa stapaneasca sanatos Davidut trambulina, ma bucur mult ca ii place!
Miere, sanatate multa! Si Alexu meu danseaza de mama focului..
Sunt bucuroasa ca incepe si el sa "rupa" cuivinte..:spune cum face mosul:"ho-ho-ho", cum face gasca, catelul,rata, arata din degetele ca are aproape 2 ani..
si mai zice ceva:"dapn, dapn.."nu stiu ce-o fi aia, ca repeta all day long..
seara, inainte de culcare il inchin cu manuta lui si apoi spunem "Inger, Ingerasul meu"..aseara uitasem eu si , dupa ce am stins lumina, il vad ca duce manuta la frunte, de fapt, mai inspre ureche, asa...era asa dulce..ne-am inchinat si apoi, singurel a impreunat manutele ca pt rugaciune, dupa care a si cerut in patut, unde s-a pus pe burtica, asteptand sa-l mangai eu pe spate pana a adormit....creste puiul meu mic...e clar asta..intelege daca ii spun ca jucariile sau telecomanda, sau telefonul fac nani si le pun undeva sus, nu le mai cere...nu mai cere doar in brate pe afara, intelege sa mai mearga si de manuta...



Mergi la inceput