Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micola spune:

La Multi Ani si lui Carol scump!!!
La Multi Ani si lui Stefan de stefanial!!!
La Multi Ani si Stefanei de Iris!!!
La Multi Ani si lui Stefan de elasan !!!
La Multi Ani si lui Stefan de Venerata !!!
La Multi Ani si lui Stefan de mara!!!
uitasem ca sunt si ei Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani, Porumbita!

La multi ani, Andrei de Ciufik!

La multi ani, Stefan de Carmen!

La multi ani tuturor ce-si serbeaza azi ziua numelui!

Miere, e tare de tot Aidan!!!!! Si Carla danseaza, dar nu atata, se pare ca ai un petrecaret in devenire in casa! Gandac pe tine, yuck!!!!! Paivoi stati in apartament bun, nu-mi inchipui ce-o fiprin altele mai proaste!! E Florida asa, mai plina de goange?

Paula, eu am o prietena romanca, tocmai am fost la ei de Craciun, care a nascut vaginal dupa cezariana, ei nu i-a placut deloc experienta cezarienei. E adevarat ca fetita a avut doar vreo 3 kg
si a nascut usor. Aici te incurajeaza medicii sa nasti normal daca nu sunt probleme. Eu nu stiu ce as face, probabil tot cezariana, ca mie nu mi-a fost greu, desi nu l-am avut decat pe Cipri sa ma ajute. Cred ca si refacerea e mai usoara daca cezariana e planificata, adica nu te termina fizic travaliul.

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Iulia asa este Florida plina de tot felul de goange, astia mari ne dau de furca rau pt ca zboara si intra pe fereastra.

Asa este, refacerea dupa cezariana e mult mai usoara dc nu treci si prin travaliu. Eu am avut travaliu de 27 de ore plus am impins ca nebuna vreo cinci, eram terminata. Dupa cezariana am avut inca o operatie (daca va amintiti ca era sa-mi explodeze colonul). De aia mi-e groaza acum de cezariana, am ramas cu amintiri urate desi nu pot sa zic ca am avut refacere grea, e drept ca am stat o saptamana in spital, dar acasa nu m-a ajutat nimeni cand am venit, sotul s-a dus la servici din prima zi. Dar durerile din primele doua zile dupa operatie au fost super nasoale, as trece inca o data prin travaliu (fara epiduarla) decat sa am durerile alea si senzatia de neputinta.

Doctorul meu mi-a spus acelasi lucru, o cezariana programata nu se compara cu una in care ai trecut prin travaliu, mai ales ca in general travaliile care se termina cu cezariene sunt cele in care apar ceva probleme. Si el m-a sfatuit sa fac cezariana la al doilea, dar o sa vad cum va fi, mi-a impus cateva conditii pt o nastere naturala: travaliul sa se declanseze natural, nu se face inducere, pana in 40 de saptamani si copilul cu greutate pana in 4 kg.

Iulia, habar nu aveam ca lui Aidan ii place sa danseze. Asa este cand copilul sta 10 ore pe zi la cresa . Educatoarele mi-au spus ca e mare dansator si asa am inceput sa ii punem muzica si sa ne stricam de ras pt ca are niste schemeeee:)))

A inceput si el sa adoarma singurel in pat, dar stau cu el pana adoarme. Citim povesti, se mai fataie, ne mai dragalim...ne ia cam doua ore pana adoarme:)) ma apuca niste draci cateodata...dar ma gandesc ca ma iubeste mult si nu vrea sa adoarma pt ca vrea sa stea cu mine (la gradi sau cu taica-su adoarme in cinci minute)

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!

Eu as opta oricand pentru o nastere naturala, nu m-am gandit niciodata ca vreau sa fac cezariana, binenteles daca nu existau alte complicatii pentru mine sau pentru bebe. Cezariana pare la prima vedere o solutie rapida de a scoate bebe si de a scapa de travaliu si dureri, dar uterul o data taiat ramane taiat. Eu am nascut natural, cu epidurala, dupa doar 20 minute de impins bebe a fost afara.Cred ca m-a ajutat si faptul ca a avut o greutate mica 2600g.
Dupa nastere n-am avut decat ceva dureri in zona unde mi s-a facut epidurala si acolo unde m-a cusut.






Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor asa gandesc si eu, dar mie imi e teama de travaliu prelungit si degeaba, ca doar si data trecuta de-aia am facut cezariana, daca as stii ca de data asta va fi mai scurt, as face. In fine....Doamne Ajuta

Miere ma bucur ca ai scris, chiar ma ingrijoram, ca nu stiam nimic de tine.

La multi ani si de la mine tuturor sarbatoritilor

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 37+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Porumbita Sa fii sanatoasa, fericita si iubita!
Andrei Sa cresti mare si sa fii sanatos!
Tuturor care isi serbeaza numele!

Frumoase poze si filmulete am vazut! Va distrati tare bine

Eu am nascut de 2 ori natural si nu as alege altfel, cand dupa operatia de scoatere a colecistului abia m-am ridicat din pat :)) Cat despre travaliu lung, prima data mi s-a indus nasterea la 9 dimineata si am nascut abia a doua zi la 11.35. A doua oara a fost mult mai simplu, au inceput contractiile seara pe la 10 si am nascut a doua zi la 13.55, insa pt mine a fost fff repede, caci contractii efectiv dureroase am avut max 2 ore, spre deosebire de prima data.
Nu toate sarcinile sunt la fel, nu toate femeiile pot naste natural...important e sa fie bine mami si bebe.

P.S. Daria a avut 4.500 g la nastere, am crezut ca nu mai iese...

Hai Bebelusi, ca nu mai e mult!!!

Multa sanatate Miere!

Sarbatori fericite tuturor si numai bine!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna dimiiii!

Un capitol nou pt Patricia face cineva?

HAI PATRICIA!

Cum te mai simti Pati?

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

capitol nou
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159731

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi
http://lb2f.lilypie.com/NYCKp1.png

Mergi la inceput